gmail2

سایت های زیادی برای ساخت یک ایمیل یا پست الکترونیکی وجود دارد که معروفترین آنها سایت گوگل و یاهو می باشد . سایتهای دیگری مثل مایکروسافت و AOL نیز به ترتیب در رده بندی بعدی قرار گرفته اند .

در ادامه می خواهم روش ساخت اکانت در سایت گوگل را به صورت تصویری برای شما آموزش بدهم .
برای ساخت Gmail در سایت google (ایمیل در سایت google ) وارد این آدرس شوید gmail و بر روی گزینه Create an Account کلیک کنید و مانند تصویر پائین جاهای خالی را کامل کنید .(توضیحات کاملتر در پائین تصویر آمده است )

google

جلوی عبارت First name نام خود و جلوی عبارت Last name نام خانوادگی خود را وارد کنید.
سپس جلوی عبارت Desired Login Name نام کاربری خود را می نویسید. در حقیقت این نام، پس از تائید گوگل، برای ورود شما به جیمیل استفاده می شود. برای اینکه گوگل نام کاربری شما را از جهت تکراری نبودن، تائید کند باید بر روی دکمه check availability کلیک کنید.

در کادر Choose password رمز ورود به جیمیل خود را تعیین می کنید .این رمز باید حداقل از ۸ حرف تشکیل شده باشد.برای امنیت بیشتر می توانید از ترکیب حروف و اعداد استفاده کنید. یک خط رنگی که در سمت راست قرار دارد،امنیت رمز شما را نشان می دهد و اگربه رنگ سبز در آید،نشان دهنده امنیت بیشتررمزانتخابی شما است.
جلوی عبارت Re-enter password رمز خود را دوباره بنویسید.پ

گزینه Stay signed in به این معنی است که نام کاربری و رمز عبور شما در حافظه کامپیوتر ذخیره شده و هروقت که وارد www.gmail.com می شوید شما را مستقیما وارد ایمیلتان می کند.
گزینه Enable Web History نیز باعث می شودکه برای ایمیل خود،تاریخچه گوگل را فعال کنید.

مرحله بعدی برای موقعی است که شما رمز عبور خود را فراموش می کنید. یک سوال به دلخواه انتخاب کرده ویک جواب دلخواه به آن بدهید. سعی کنید جوابی بدهید که حدس زدن آن برای دیگران غیر ممکن باشد. سپس این سوال و جواب را در جایی یادداشت کنید تا اگر روزی رمز عبور خود را فراموش کردید، به کمک این سوال و جواب دوباره آنها را بدست بیاورید.

در جلوی Secondary Email باید یک ایمیل دیگر از خود را بنویسید. اگر برای اولین بار است که ایمیل می سازیید، این قسمت را خالی بگذارید، ولی اگر ایمیل دیگری نیز دارید،آنرا در این قسمت بنویسید تا درصورت فراموشی رمز عبور،گوگل رمزتان را به این ایمیل ارسال کند.

در پایان بر روی عبارت I accept. Create my account کلیک کنید.
اگر مراحل قبلی را درست انجام داده باشید به صفحه خوش آمدگویی گوگل می روید.در سمت راست بر روی عبارت show me my account کلیک کنید تا وارد ایمیل خود شوید.

منبع : http://www.learning.asarayan.com

3 دیدگاه در آموزش ساخت اکانت جیمیل – Mail Gmail
  1. عالی بود ممنون از مطالب بسیار خوبتون

  2. با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید

  3. عااااااااااااااااالی بود ممنون از به اشتراک گذاریتون


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *