در صورتیکه در ویندوز ۸ منوی استارت ندارید و می خواهید به راحتی سیستم عامل ویندوز را خاموش و روشن کنید نگران نباشید .
در ادامه آموزشی برای شما آماده کرده ام که با انجام چند راه ساده ، آیکون های Shutdown و Restart را به تسکبار اضافه کرده و با کلیک بر روی آیکون مورد نظر ، می توانید سیستم عامل را Restart یا Shutdown کنیم .
برای انجام اینکار ابتدا :

۱٫وسط صفحه کلیک راست کرده و از زیر مجموعه New گزینه Shortcut را انتخاب کنید . (در تصویر زیر مشخص شده است)
shortcut shutdown restart win8-1

۲٫بعد از کلیک بر روی آیکون Shortcut یک آیکون بر روی دسکتاپ فعال و یک صفحه بعد از آن نمایش داده می شود . در صفحه ای که مشاهده می کنید دستور Shutdown –s –t 00 را تایپ کنید

shortcut shutdown restart win8-2

۳٫ بر روی کلید Next کلیک و در پایان با انتخاب گزینه Finish دستور تایپ شده را به شورتکات مورد نظر نسبت میدهیم

shortcut shutdown restart win8-3

۴٫ همانطور که مشاهده می کنید نام شورتکات از Shortcut به shutdown تغییر کرد. بهتر هست که تصویر آیکون را نیز تغییر بدهیم . برای انجام اینکار بر روی آیکون shutdown کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب می کنیم . در مرحله بعدی یک صفحه همانند تصویر زیر باز می شود . بر روی کلید Change icon کلیک و تصویر دلخواه را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید .

shortcut shutdown restart win8-4
shortcut shutdown restart win8-5

۵٫ بعد از اینکه تصویر آیکون تغییر کرد بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Pin To Taskbar را انتخاب می کنیم . می توانید آیکون Shutdown را درگ کرده (بکشید) و بر روی تسکبار قرار بدهید .

shortcut shutdown restart win8-6
shortcut shutdown restart win8-7
۶٫ نوبت میرسه به ساخت  آیکون Restart  . تمام مراحل به صورت یکسان می باشد فقط دستوری که در مرحله ۲ تایپ کرده بویم را تغییر میدهیم . دستور مورد نظر برای آیکون ریست Shutdown -r -t 00 می باشد . امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *