login_logo2-4

آشنایی با توتوری ژاپن، جای که کویر و دریا به هم می رسند

f7feab1b-04f9-446a-9e1d-202100382696

تپه‌های شنی توتوری (Tottori) در نزدیکی شهر توتوری، در جزیره‌ی هونشو (Honshu) و در کشور ژاپن واقع شده است. تپه‌های شگفت‌انگیز توتوری ۱۶ کیلومتر در امتداد سواحل شرقی شهر توتوری کشیده شده و تقریبا ۲ کیلومتر از سمت ساحل به طرف خشکی پیش رفته است. برای آشنایی بیشتر با این تپه‌ها که یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن نیز محسوب می‌شوند با ما همراه باشید.

این تپه‌های شنی روان که به سواحل زیبای دریای ژاپن منتهی می‌شوند این منطقه را به یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن تبدیل کرده است. این تپه‌ها در منطقه‌ای به وسعت ۳۰ کیلومترمربع گسترش پیدا کرده‌اند. در واقع این منطقه به یک بیابان کوچک شباهت دارد که تضاد بین این تپه‌ها و شن‌های روان با دریای نیلگون منظره‌ای زیبا را به وجود آورده است.

در مورد چگونگی به وجود آمدن تپه‌های شنی توتوری گفته می‌شود که لایه‌های رسوبی از کو‌ه‌های چوگوکو توسط رودخانه‌ی سندای شسته شده و به سمت دریای ژاپن آورده شده است. سپس جریان آب دریا و باد باعث شده است که این مواد رسوبی از داخل آب دریا با سمت ساحل آورده شود جایی که جریان باد به طور دائم شکل این تپه‌های شنی را تغییر می‌دهد. ارتفاع بلندترین این تپه‌های شنی حدودا به ۹۰ متر بالاتر از سطح دریا می‌رسد. بعضی از این تپه‌ها به شیب ۴۰ درجه هم می‌رسند. اگرچه این منطقه، یک منطقه‌ی بیابانی نیست اما در روزهای گرم و آفتابی تابستان درجه حرارت شن‌ریزه‌ها به بالای ۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد و اما در مورد پوشش گیاهی و گونه‌های جانوری در این منطقه باید گفت که برخی از گونه‌های گیاهی و جانوری مقاوم در این منطقه دیده شده‌اند.

تپه توتوری ۲

این تپه‌های شنی بیش از صدهزار سال است که به وجود‌ آمده‌اند ولی دولت ژاپن همواره سعی دارد که وسعت این منطقه را کاهش دهد؛ بعد از جنگ جهانی دوم طی پروژه‌ی احیای دوباره‌ی جنگل‌ها، دولت از گسترش این منطقه‌ی بیابانی جلوگیری کرده است. علاوه بر این برای محافظت از ساحل در برابر سونامی و امواج عظیم دریا موانع بتونی ساخته شده است تا از پیشرویی امواج دریا که شن و سنگریزه‌ها را به ساحل می‌آورند، جلوگیری کنند.

تپه‌های شنی توتوری هر ساله دو میلیون گردشگر را به سمت این منطقه جذب می‌کند که اکثر این گردشگران از سرتاسر کشور ژاپن و سایر کشورهای شرق آسیا به این منطقه سفر می‌کنند.

منبع : کجارو
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید