login_logo2-4

آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

معمولا طراحان برای اعمال افکت های مختلف بر روی یک تصویر از فیلترها استفاده می کنند و Filterها این امکان را به طراح میدهد تا به راحتی و فقط با چند کلیک ساده بتواند طیف وسیعی از تغییرات را بر روی یک تصویر اعمال کند .کاری که اگر قرار باشد به صورت دستی انجام شود زمان زیادی برده و کار مشکلی می باشد .

یکی از همین فیلترها که دارای چند زیر مجموعه می باشد Blur هست . با استفاده از فیلترهای بلور می توانید گوشه یا قسمتی از تصویر را نسبت به قسمت های دیگر محو یا شفافیت آن را تغییر بدهید .

این فیلتر و زیر مجموعه اش مورد علاقه عکاسان و گرافیست ها می باشد و به راحتی به کاربران این امکان را میدهد تا بتوانند یک قسمت از تصویر را با استفاده از محو سازی -Blur روتوش کنند یا یک چین و چروک صورت را به یک پوست شفاف تبدیل کند .
3 فیلتر جدید هم به نسخه CS6  اضافه شده است که با نامهای Field Blur / Iris Blur و Title Shift در بخش اولی لیست وجود دارد و در ادامه به طور کامل آموزش میدهم .

1. فتوشاپ Cs6 را اجرا کنید .

1-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

2. یک تصویر را به دلخواه با فشردن کلیدهای Ctrl + O وارد فتوشاپ کنید .

2-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

1. آموزش استفاده از فیلتر Iris Blur . Field Blur .Tilt Shift

 

در بین ویژگیهای جدیدی که به CS6 اضافه شده است بد نیست به 3 فیلتر جدیدی که در زیر مجموعه Blur اضافه شده است نگاهی بیاندازیم .
Iris Blur : از وسط تصویر به طرف بیرون یک سایه یا یک عمق روشن به طرف بیرون مات ایجاد می کند . برای درک بهتر به تصاویر زیر دقت کنید .
Field Blur : یک سایه یا افکت یکنواخت بر روی تصویر اعمال می کند .
Tilt Shift :  بالا و پایین تصویر را به طور حرفه ای کمی مات می کند همانند تصاویر و پوسترهایی که امروزه زیاد مشاهده می شود .

ویژگیهای-جدید-فتوشاپ-CS6-10

ویژگیهای-جدید-فتوشاپ-CS6-11

ویژگیهای-جدید-فتوشاپ-CS6-12

ویژگیهای-جدید-فتوشاپ-CS6-13

 

2. آموزش استفاده از فیلتر Average
با استفاده از این فیلتر بیشترین رنگ بکار برده شده در تصویری که می خواهید فیلتر بر روی آن اعمال کنید را به صورت یکدست بر روی تصویر بکار می برد .

3-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

4-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

3. آموزش استفاده از فیلتر Blur . Blur More

اين دو فـيلتر از محوكننده هاي اصلي تصوير يا ناحيه انتخاب شده هستند فـيلتر Blur داراي ظرافت زيادي نسبت به فـيلتر Blur More مي باشد. عمل محور كردن اختلاف خيلي آشكاري در تصوير ايجاد نمي كند بلكه فقط آن را هموارتر مي كند. اين فيـلتر ها در لبه ها به نوعي عمل Anti-Alised را انجام مي دهند.

5-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

4. آموزش استفاده از فیلتر Box Blur

اين فيلـتر هم تقریبا کاربردی مثل بقیه دارد . شما می توانید با کشیدن یک کادر به دور تصویر یا ترسیم کردن یک خط به دور قسمتی که قصد دارید کمی مات تر شود از آن استفاده کنید .

6-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

7-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

8-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

5. آموزش استفاده از فیلتر Gaussian Blur

اين فيلـتر به علت قابل تنظيم بودنش سريعتر از فيلـتر Blur يا Blur More عمل محوسازي يا اينكه هموارسازي را انجام مي دهد. در شكل زير با استفاده از اين فيلـتر ناحيه اي انتخاب شده و تا حد ممكن محو شده .

9-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

10-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

6. آموزش استفاده از فیلتر Lens Blur

فیلتر Lens Blur ابزار پیشرفته‌ای است كه به عكاسان امكان‌ شبیه‌سازی دقیق افكت‌های لنزهای عكاسی محو كننده را می‌دهد. پس از عكس گرفتن امكان مشاهده تصویر و آزمایش آن با لنزهای مختلف وجود ندارد اما در فتوشاپ فیلتر Lens Blur به خوبی حالت نرمی را در تصویر ایجاد می‌كند و افكت‌های محوی كه حالت طبیعی‌ و واقعی‌تری نسبت به فیلتر Blur دارند را ایجاد می‌كند.

11-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

12-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

7. آموزش استفاده از فیلتر Motion Blur

اين فيلـتر محوسازي را به صورت جهت دار مي تواند انجام دهد. در صورت اجراي اين فيلـتر ، كادر محاوره اي آن ظاهر مي شود كه در آن زاويه محوسازي (Angle) و ميزان امتداديابي آن (Distance) را مي توان تعيين كرد. به تصویر زیر دقت کنید

13.1-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

13-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

8. آموزش استفاده از فیلتر Redial Blur

اين فيـلتر در كادر محاوره اي خود دو گزينه Spin و Zoom را در اختيار طراح قرار مي دهد. در حالت Spin به نظر مي رسد كه تصوير ، حول نقطه مركزي مي چرخد تا محو شود و گزينه Zoom با امتداد شعاع هايي از مركز تصوير ، آن را محو مي كند و به نظر مي رسد كه شيء در حال حركت مي باشد.به تصویر زیر دقت کنید

14.1-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

14-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

9. آموزش استفاده از فیلتر Shape Blur

این فیلتر با الگو برداری از اشکال پیش فرض فتوشاپ محو سازی را انجام میدهد

15-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

16-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

10. آموزش استفاده از فیلتر Smart Blur

اين فيلـتر به جز لبه ها تمام قسمتهاي تصوير را تحت تأثير قرار مي دهد.براي مثال اگر بخواهيد عكسي از يك فرد را كه داراي پوست چين و چروك مي باشد به صورت پوستي شاداب و هموار در آوريد از اين فيـلتر مي توانيد استفاده كنيد.

17-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

18-آموزش استفاده از فیلترهای Blur در فتوشاپ Cs6

 

11. آموزش استفاده از فیلتر Surface Blur

با استفاده از این فیلتر می توانید قسمت های لک دار یا دارای چین و چروک را انتخاب کنید و از فیلتر Surface Blur استفاده کنید . این فیلتر تا حد قابل ملاحضه ای می تواند در روتوش تصاویر به شما کمک کند .

آسارایان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید