login_logo2-4

آموزش تبدیل / Convert فرمت های صوتی و تصویری با Video Magic 6

تا به حال شده بخواهید یک فایل تصویری که از اینترنت دانلود کرده اید را با نرم افزار های پیش فرض ویندوز باز کنید اما نرم افزار مدیا پلیر امکان باز کردن آن را نداشته باشد (برفرض مثال) ؟ در این مواقع چه فکری به ذهن شما میرسد ؟ معمولا کاربرانی که به صورت دائم از کامپیوتر استفاده می کنند از نرم افزار های تبدیل یا همان کانورتورها استفاده می کنند ، دلیل اینکار هم این هست که هر نرم افزاری که بر روی سیستم عامل نصب می شود یک مقدار فضا از حافظه استاندارد و پردازنده مشغول می کند به همین دلیل منطقی نیست که برای هر فرمتی یک نرم افزار خاص بر روی ویندوز نصب شود .
در این مقاله میخواهم یک نرم افزار کاربردی و سبک که به کاربر کامپیوتر کمک می کند تا فایل های دانلود شده از اینترنت ، یا فایل های تصویری که در گوشی تلفن همراه ذخیره کرده است را به فرمت قابل پخش تبدیل کند .
نام نرم افزار آموزش Video Magic 6 می باشد .
نرم افزار Blaze Video Magic ابزاری قدرتمند و در عین حال با کاربری راحت و آسان جهت تبدیل انواع فایل های مالتی مدیا می باشد. این نرم افزار قادر است کلیه فایل های تصویری، صوتی و ویدئویی را به محبوب ترین و رایج ترین فرمت ها جهت استفاده در کلیه دستگاه های جانبی مانند موبایل ها، MP3 player ها، پخش کننده های MPEG4 و … تبدیل نماید. این نرم افزار با دریافت فایل های مختلف تصویری از ورودی (RM; RMVB; AVI; WMV; ASF; MPG) آنها را طی عملیات سریعی به فرمت مورد نظر شما تبدیل كرده (ASF و AVI) و در خروجی تحویل می دهد .
1. نرم افزار Video Magic 6 را اجرا کنید .
همانطور که مشاهده می کنید نرم افزار از چند قسمت تشکیل شده است قسمت بالا که مربوط می شود به منوی اصلی که پیشنهاد میکنم از این قسمت برای باز کردن فایل مورد نظر استفاده کنید .  (در این مقاله فقط قسمت های کاربردی آموزش داده می شود)
تنظیمات اصلی هم به شکل آیکون در زیر منوی اصلی قرار دارد .
پایین صفحه هم بعد از اینکه فایل مورد نظر را باز می کنید ، نوع فرمت و کیفیت خروجی را در دسترس شما برای تنظیمات بیشتر قرار میدهد .

Video-Magic-Professional-1

2. یک فایل را از روی سیستم عامل انتخاب میکنم . فرض کنید می خواهید یک فایل که از اینترنت دانلود کرده اید را به یک فرمت قابل خواندن برای نرم افزار های مدیا پلیر تبدیل کنید .من در این قسمت یکی از فایل های آموزشی که با فرمت wmv. بوده را میخواهم تبدیل به فرمت FLV (فایل های دانلود شده از اینترنت) تبدیل کنم .
برای انجام اینکار بر روی منوی File کلیک کرده و Open را انتخاب میکنم یا مستقیما بر روی آیکون Add File کلیک میکنم

Video-Magic-Professional-2

Video-Magic-Professional-3

3. در مرحله بعدی باید مشخص کنیم که فرمت wmv. به چه فرمتی تبدیل شود . این مرحله برای هرنوع فرمت دیگری قابل اجراست به عنوان مثال شاید بخواهید فایل اصلی که در کامپیوتر ذخیره شده یا برای دستگاههای که سیستم عامل اندروئید بر روی آن نصب شده است (می تواند هر فایلی باشد) را به فرمت HD تبدیل کنید یا اصلا فایل تصویری را به صورت فایل صوتی ذخیره کنید ، روش کار به این شکل است که باید بر روی لیست کشویی Profile کلیک کرده و مشخص کنید که فایل اصلی به چه فرمتی و برای چه دستگاهی تبدیل شود .

Video-Magic-Professional-4

4. فرمت مورد نظر خودتان را از لیستی که در تصویر بالا مشاهده می کنید انتخاب کنید .در قسمت اول فرمت های صوتی و در قسمت دوم و سوم فایل های تصویری و فرمت های با کیفیت HD قرار دارد که بیشترین کاربرد را در بین فرمت های دیگر دارد . شما همچنین می توانید فایل اصلی که قصد تبدیل آن را دارید برای دستگاههای با سیستم عامل اندروئید یا گوشی همراه نیز با کمک این نرم افزار تبدیل کنید .
بعد از انتخاب فرمت مورد نظرتان بر روی کلید Start کلیک کنید .  اجازه بدهید تنظیمات به صورت پیش فرض  (سمت راست نرم افزار)باقی بماند ، بدلیل اینکه تنظیمات پیش فرض برای هر فرمت اعمال می شود . محل ذخیره فایل را می توانید از قسمت Output تنظیم کنید .

Video-Magic-Professional-5

Video-Magic-Professional-6

به همین راحتی و طی چند مرحله ساده می توانید فایل های خودتان را Convert کنید . امیدوارم از این آموزش لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید