login_logo2-4

آموزش تصویری تغییر رنگ در فتوشاپ

تغییر رنگ در فتوشاپ یک نیاز اساسی برای کاربران به شمار می رود که فوتوشاپ به خوبی این قابلیت را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. به طور کلی روش های مختلفی برای تغییر رنگ تصاویر وجود دارد که قصد داریم به مرور ساده ترین روش برای این موضوع بپردازیم.

مراحل تغییر رنگ در فتوشاپ

برای تغییر رنگ تصویر ابتدا باید تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

مراحل تغییر رنگ در فتوشاپ

پس از انتخاب تصویر مورد نظر باید در گوشه ی پایین سمت راست گزینه Create new layer را انتخاب کنید و یک لایه جدید ایجاد کنید.

به صورت پیش فرض لایه ی ایجاد شده در حالت Normal قرار دارد و شما می توانید با انتخاب گزینه Soft Light تغییرات مورد نظر خود را آغاز کنید.

با انتخاب گزینه Soft Light تغییرات مورد نظر خود را آغاز کنید

در گوشه سمت چپ روی آیکون قلم مو کلیک کرده و Brush Tool را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه در پایین ترین قسمت در سمت چپ قابلیتی ایجاد می شود و شما به وسیله آن می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.روی آیکون ایجاد شده که شامل دو مربع رنگی است کلیک کنید و وارد این بخش شوید.

در گوشه سمت چپ روی آیکون قلم مو کلیک کرده و Brush Tool را انتخاب کنید

پنجره ای ایجاد می شود و در اختیار شما قرار می گیرد که اطلاعات جالب توجهی را برای شما فراهم می کند. شما در این پنجره باید رنگ مورد نیاز خود را پیدا کنید. فوتوشاپ برای انتخاب دقیق رنگ مورد نیاز شرایط خوبی را برای شما ایجاد کرده است.

فوتوشاپ برای انتخاب دقیق رنگ مورد نیاز شرایط خوبی را برای شما ایجاد کرده است

رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید، شما می توانید این رنگ را در پایین بخش new مشاهده کنید و سپس گزینه Ok را انتخاب کنید.

رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید

حال شما می توانید بخش مورد نظر را پیدا کنید و از با استفاده از مرورگر خود که به شکل دایره در اختیار شما قرار می گیرد بخش های مورد نظر خود را رنگ کنید.

بهبود کیفیت تغییر رنگ در فوتوشاپ

توجه داشته باشید برای افزایش دقت بخش های مورد نظر می توانید این دایره را تغییر سایز دهید. برای بزرگتر کردن این دایره می توانید با انتخاب گزینه ] دایره کمکی برای رنگ کردن تصویر را بزرگتر کنید تا بتوانید برای تصاویر مورد استفاده قرار دهید، همچنین این قابلیت برای کوچکتر کردن دایره گزینه [ را انتخاب کنید تا بتوانید دقیق تر به بخش هایی که باید تغییر رنگ داده شود بپردازید.

پس از اجرای مراحل یاد شده می توانید از تغییرات ایجاد شده خروجی بگیرید و تصویر مورد نظر خود مانند همیشه ذخیره کنید.برای مقایسه تغییرات ایجاد شده می توانید عکس اول را مشاهده کنید و آن را با تصویر نهایی مقایسه کنید که رنگ کلاه تغییر کرده است.

با استفاده از این روش می توانید به سادگی بخش های مختلف تصویر مورد نظررا تغییر رنگ دهید، البته در نظر داشته باشید که روش هایی دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای تغییر رنگ از آن ها استفاده کنید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای تغییر رنگ استفاده کنید، با استفاده از تب Image می توانید به بخش Adjustments رفته و گزینه Replace Color را انتخاب کنید. در این بخش نیز می توانید به تغییر رنگ بخش مورد نیاز خود بپردازید.

بهبود کیفیت تغییر رنگ در فوتوشاپ
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید