login_logo2-4

آموزش تصویری عکس و فیلم برداری از دسکتاپ با نرم افزار Snagit

تا به حال به فیلم های آموزشی که در بین مطالب جهت دانلود قرار داده ام دقت کرده اید ؟ بعضی از کاربران در تیکت های ارسالی دوست دارند بدانند نحوه ساخت فیلم های آموزشی و عکسهایی که در بین مطالب وجود دارد به چه صورتی می باشد . خوب برای درست کردن تصاویر از کلید Print screen ویندوز به همراه فتوشاپ استفاده میکنم ولی برای فیلم برداری از مطالب آموزشی از 2 نرم افزار Snagit و Camtasia Studio بهره می برم .

با توجه به چند تیکتی که برای پشتیبانی ارسال شده بود ، میخواهم در این مطلب آموزشی نحوه کار با نرم افزار Snagit Pro را به صورت تصویری و فقط قسمت های مهم و کاربردی آن را آموزش بدهم.

در صورتیکه فقط می خواهید به صورت خیلی ساده از محیط سیستم عامل فیلم بگیرید از این نرم افزار استفاده کنید ولی اگر قصد ساخت یک فیلم آموزشی با کیفیت همراه با یک سری جزئیات اضافه شده مثل متن و … را بر روی فیلم ضبط شده دارید از نرم افزار Camtasia Studio بهره ببرید که دارای امکانات و کیفیت خروجی بهتری می باشد .
دانلود نرم افزار Snagit Pro (کلیک کنید)
1. بعد از نصب نرم افزار را همانند تصویر زیر اجرا کنید . ورژن نرم افزار آموزش 10 می باشد .
Snagit یک نرم افزار فوق العاده قوی و کاربردی برای عکس گرفتن از قسمت های مختلف یک صفحه ، برنامه یا وب سایت می باشد به طوری که اگر روش کار با آن را خوب یاد بگیرید بقدری کار شما را در زمینه های نامبرده شده راحت می کند که قبول کردن این مهم شاید کمی سخت باشد .
وقتی نرم افزار را اجرا می کنید به صورت پیش فرض نرم افزار در حالت عکس گرفتن می باشد .
از بین آیکون هایی که مشاهده می کنید ابتدا All-in-one که مهمترین و کاملترین گزینه برای عکس برداری می باشد را انتخاب کنید . بر روی کلید Print screen کیبورد کلیک کنید. یک صفحه حساب به بخش های مختلف و طیف رنگی فعال می شود که وقتی در قسمت های مختلف حرکت می کند کوچکترین جزئیات را به شما نمایش میدهد . همانطور که ماوس را بر روی صفحه حرکت میدهید ، با ماوس در جای دلخواه کلیک کنید . مشاهده می کنید که بعد از کلیک کردن خیلی سریع عکس گرفته شده در نرم افزار Snagit Editor نمایش داده می شود .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-1

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-2

 

با کلیک راست عکس برداری متوقف می شود . در صورتیکه بخواهید از یک قسمت خاص عکس بگیرید کافیست درگ و کلیک کنید . یعنی ابتدا با ماوس یک کلیک در قسمت منتخب کرده و تا جایی که می خواهید جزو محدوده عکس به حساب می آید ماوس را حرکت بدهید ، سپس ماوس را رها کنید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-3

 

در خود نرم افزار Snagit Editor می توانید یک سری تغییرات بر روی عکس اعمال کنید . آیکون اضافه کنید . متنی را بر روی عکس تایپ کنید . اندازه عکس را کمی بزرگ یا کوچک کنید یا قسمتی را ببرید . یا تصویر را برای استفاده در یک فایل متنی ارسال کنید . تمام این تنظیمات به صورت ساده در خود نرم افزار وجود دارد و نیاز به تنظیمات و توضیح خاصی نیست . از روی آیکون های نمایش داده شده تمام کارها را می توانید انجام بدهید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-4

 

این امکان در قسمت All in one وجود دارد که وقتی ماوس را در حالت عکس برداری بر روی قسمتی می برید که مجزا از بخش های دیگر می باشد ، این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا به راحتی از قسمت مورد نظر با کلیک عکس بگیرید . به تصویر زیر دقت کنید

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-5

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-6

 

عکس برداری از منو با Snagit

همانطور که در توضیحات بالا نیز به آن اشاره کردم ، گزینه All in one کاملترین گزینه در بین ابزارهایی که وجود دارد می باشد و شاید بتوان گفت که هر 5 بخش در ابزار All in one به طور یکجا جمع شده است .
فرض کنید می خواهید از یک منو باز شو عکس بگیرید مثل تصاویر فتوشاپ که در بخش آموزش وجود دارد . اگر به صورت معمولی بخواهید اینکار را انجام بدهید ابتدا باید با کلید Print Screen یک عکس از قسمت مشخص شده بگیرید و آن را با فتوشاپ ادیت کنید . اینکار بسیار زمان بر می باشد و برای افرادی که با فتوشاپ آشنایی کافی ندارند کمی مشکل می باشد ، ولی در Snagit با استفاده از ابزار Menu with time می توانید بر روی منو ابتدا کلیک کرده و منو را باز کنید ، سپس کلید عکس گرفتن اسنگیت را زده و 6 ثانیه صبر کنید ، بعد از مدت 10 ثانیه مشاهده می کنید که از منو مشخص شده با کیفیت بالا و بدون هیچ ویرایشی یک عکس گرفته می شود .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-7

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-8

 

عکس برداری از کل صفحه با ابزار Full Screen Snagit

شاید بخواهید از کل صفحه  مانیتور عکس بگیرید . این امکان در all in one زمانیکه یک صفحه باز باشد کمی مشکل می باشد و باید با استفاده از درگ اینکار را انجام بدهید اما با استفاده از ابزار Full Screen به راحتی می توانید از کل صفحه عکس بگیرید . کافیست کلید پرینت اسکرین را بزنید و بعد از چند ثانیه عکس صفحه نمایش را مشاهده کنید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-9

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-10

 

عکس برداری آزاد از صفحه با Free Hand Snagit

شاید بخواهید به صورت آزاد از یک قسمت از صفحه ای که مد نظر شماهست عکس بگیرید ، برای انجام اینکار هم اسنگیت راه حلی ارائه کرده که کار را برای کاربر بسیار ساده می کند . با استفاده از ابزار Free Hand یک قیچی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید محیطی که داخل برش قرار میدهید را به عنوان عکس ذخیره کنید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-11

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-12

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-13

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-14

 

انتقال دادن عکس های گرفته شده به برنامه های اجرایی با Copy to clipboard

شاید بخواهید از عکس گرفته شده در نرم افزارهای مثل اکسل ، ورد ، Note pad . Email ,… استفاده کنید . ابزار Copy to clipboard این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید از قسمت مورد نظر عکس گرفته و در برنامه هایی که به صورت پیش فرض در لیست وجود دارد استفاده کنید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-15

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-16

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-17

 

بعد از عکس گرفتن باید در نرم افزارهای مشخص شده کلید Ctrl+V را بزنید تا تصویر Paste  شود .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-18

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-19

 

تبدیل عکس های گرفته شده به فرمت PDF با ابزار Web Page as PDF

با استفاده از این ابزار می توانید از بخشی که مد نظر شما هست با فشردن کلید پرینت اسکرین عکس گرفته و قسمت عکس گرفته شده را با فرمت PDF ذخیره کنید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-20

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-21

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-22

 

عکس برداری از متن های صفحه با Copy text to clipoard

آخرین ابزار برای عکس برداری در اسنگیت Copy text to clipoard می باشد . با استفاده از این ابزار می توانید متون داخل یک تصویر یا منو یا هر قسمتی که قصد دارید از آن عکس بگیرید را در یک فایل متنی ذخیره کنید .

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-23

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-24

آموزش-تصویری-عکس-و-فیلم-برداری-از-دسکتاپ-با-نرم-افزار-Snagit-25

آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید