login_logo2-4

آموزش تصویری نرم افزار DreamWeaver CS5 (بخش دوم)

بعد از آشنا شدن به محیط کار نرم افزار دریم ویور ابتدا باید ساختار اصلی یا همان پوشه مربوط به وب سایت را ایجاد کنیم . DreamWeaver CS5 این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا به راحتی یک پروژه جدید فقط با انتخاب چند کلیک ایجاد کنید . برای انجام اینکار بعد از باز کردن نرم افزار می توانیم از طریق 4 قسمت یک پروژه جدید ایجاد کنیم که هر 4 قسمت یک کار را به صورت مشابه برای ما انجام میدهد .

مدیریت وب سایت باDreamWeaver CS5
من در ادامه هر 4 قسمت را به طور کامل برای شما معرفی میکنم . (دقت داشته باشید که هر 4 قسمت یک کار مشابه برای شما انجام میدهد )
قسمت اول :
گزینه DreamWeaver site می باشد که در همان صفحه خوش آمدگویی وجود دارد .

 

tutorial-dreamweaver1

قسمت یا گزینه دوم :
در قسمت File در نوار ابزار سمت راست پنل با کلیک بر روی لیست کشویی Desktop و سپس manage Sites می توانیم به قسمت مدیریت سایت دسترسی داشته باشیم .

 

tutorial-dreamweaver2

قسمت یا گزینه سوم :
بالای صفحه بر روی آیکون Site  کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه manage Sites را انتخاب می کنیم .

tutorial-dreamweaver3

قسمت یا گزینه چهارم :
بر روی منوی Site در نوار ابزار تنظیمات کلیک کرده و گزینه manage Sites را انتخاب کنید .

tutorial-dreamweaver4

گزینه manage Sites یکی از مهمترین قسمت ها می باشد پس سعی کنید این 4 قسمت را خوب به خاطر بسپارید و هد کدام که برای ایجاد یک وب سایت برای شما راحت تر هست را انتخاب کنید .

1. من در همان صفحه اصلی بر روی DreamWeaver site کلیک می کنم .این صفحه در 4 قسمت  بالا به صورت مشابه می باشد  . فرض کنید برای شروع می خواهید پوشه مربوط به وب سایت را ایجاد کنید .
در کادر اول نام پوشه وب سایت و در کادر دوم محل ذخیره فایل یا پوشه پروژه را مشخص کنید .

tutorial-dreamweaver5

اگر در این قسمت از قبل پوشه مورد نظر را ایجاد کرده باشید تمام فایل ها و پوشه های زیر مجموعه بعد از ذخیره کردن به لیست فایل اضافی می شود . بعد از مشخص کردن نام وب سایت بر روی کلید Save کلیک کنید .

tutorial-dreamweaver6

همانطور که مشاهده می کنید اسم پروژه یا وب سایت جدید در قسمت File اضافه شد. شما می توانید در این قسمت با انتخاب هر فایل یا فولدر ، قسمت مورد نظر را ویرایش یا حذف کنید .

tutorial-dreamweaver7

بعد از ایجاد کردن پوشه مربوط به ذخیره سازی پروژه یا وب سایت ، باید کمی بیشتر با مدیریت پوشه مورد نظر آشنا بشوید .
در قسمت File بر روی گزینه Manage Site کلیک میکنم . همانطور که مشاهده می کنید نام هر دو پوشه ایجاد شده در این صفحه وجود دارد . برای درک بهتر قسمت های مورد نظر را برای شما توضیح میدهم .
در ویزارد Manage Site می توانیم با کلیک بر روی New یک وب سایت جدید ایجاد کنیم . / با کلیک بر روی آیکون Edit وب سایت های طراحی شده را ویرایش کنیم / با کلیک بر روی آیکون Duplicate یک کپی از پوشه وب سایت مورد نظر بگیریم / با کلیک بر روی گزینه remove وب سایت انتخاب شده را حذف کنیم . / با کلیک بر روی Export یک وب سایت را به یک کامپیوتر دیگر منتقل کنیم / با کلیک بر روی Import یک وب سایت را از یک کامپیوتر وارد نرم افزار دریم ویور کنیم

tutorial-dreamweaver8

با توجه به توضیحات بالا بر روی کلید Edit کلیک کنید تا با محیط کاربری این گزینه بیشتر آشنا شویم
بر روی کلید Advanced Settings کلیک کنید .
در قسمت Local Info می توانیم یک پوشه جهت ذخیره کردن تصاویر پروژه مورد نظر ایجاد یا از فولدرهای ایجاد شده یکی را انتخاب کنیم .

tutorial-dreamweaver9

tutorial-dreamweaver10

در قسمت Cloaking می توانیم فایل هایی که احتیاج به آپلود آنها بر روی سرور نداریم را مشخص کنیم مثل فایل psd قالب

tutorial-dreamweaver11

در قسمت Design notes زمانی کاربرد دارد که به صورت گروهی بر روی پروژه ای مشغول به فعالیت و طراحی هستیم .بقیه قسمت ها هم به طور کامل به صورت عملی آموزش داده می شود .

tutorial-dreamweaver12

منبع:آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید