login_logo2-4

آموزش روشن کردن Screen Saver در ویندوز 10

آموزش روشن کردن Screen Saver در ویندوز 10

در گذشته، در زمان رواج نمایشگرهای CRT برای جلوگیری از رخ دادن پدیده‌ی Burn-in از ویژگی اسکرین سیور برای محافظت از چنین نمایشگرهایی استفاده می‌شد. زمانی که نمایشگرهای LCD وارد بازار شدند، دیگر کسی از اسکرین سیور استفاده نمی‌کرد، چرا که این نمایشگرها به تکنولوژی‌هایی مجهز بودند که از آن‌ها در برابر پدیده‌ی Burn-in محافظت می‌کرد و علاوه بر آن، کیفیت تصویر در نمایشگرهای LCD بسیار بهتر از نمایشگرهای CRT بود.

پدیده‌ی Burn-in در نمایشگرهایی رخ می‌دهد که بر اساس ترکیبات فسفری کار می‌کنند، مانند نمایشگرهای قدیمی پلاسما یا CRT. بر اثر استفاده‌ی طولانی مدت از این گونه نمایشگرها، مثلاَ نمایش یک عکس ثابت یا بازی کردن به مدت طولانی، باعث می‌شود که تصویری روح مانند از محتوای نمایش داده شده‌ی قبلی به صورت دائمی روی نمایشگر ظاهر شود و کیفیت تصاویر در نمایشگر کاهش یابد. علت رخ دادن چنین پدیده‌ای به خاطر این است که ترکیبات فسفری درون نمایشگر که از خود نور بازتاب می‌کنند به مرور زمان درخشندگیشان را از دست می‌دهند و ظاهر شدن نامساوی پیکسل‌ها در نمایشگر و تفاوت درخشندگی در قسمت‌های مختلف صفحه باعث آسیب رسیدن به این ترکیبات می‌شود.

اگر نمایشگر شما نسبت به Burn-in آسیب پذیر است، یا این که تنها می‌خواهید در ساعات خارج از استفاده از سیستم تنوعی در ظاهر سیستم ایجاد کنید، همچنان می‌توانید مانند قبل ویژگی اسکرین سیور را فعال کنید. این ویژگی در ویندوز 10 نیز وجود دارد و برای دسترسی به آن تنها باید تنظیمات آن را در سیستم عامل پیدا کنید.

راه اندازی Screen Saver در ویندوز 10

برای فعال کردن اسکرین سیور در ویندوز 10، موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. وارد اپلیکیشن Settings شوید.
  2. روی Personalization کلیک کنید.
  3. روی Lock Screen کلیک کنید.
  4. روی لینک Screen Saver Settings کلیک کنید.
  5. زیر قسمت Screen Saver، منوی کرکره‌ای موجود را باز کرده و اسکرین سیور مورد نظرتان را انتخاب کنید.

نکته: بر اساس اسکرین سیوری که انتخاب کرده‌اید، با کلیک روی دکمه‌ی Settings می‌توانید پارامترهای مربوط با آن اسکرین سیور را سفارشی سازی کنید. برای مثال، تنظیمات مربوط به اسکرین سیور Photos تنها اجازه‌ی انتخاب یک مجموعه عکس در خود کامپیوتر را به شما می‌دهد. با انتخاب اسکرین سیور 3D Text می‌توانید یک متن یا زمان کنونی را در اسکرین سیور نمایش دهید.

  1. با استفاده از گزینه‌ی Wait می‌توانید مدت زمان مورد نیاز برای ظاهر شدن اسکرین سیور را تعیین کنید.
  2. با استفاده از گزینه‌ی On Resume, Display the logon screen می‌توانید با ظاهر شدن اسکرین سیور، دستگاه را به صورت خودکار قفل کنید.
  3. روی Apply کلیک کنید.
  4. روی OK کلیک کنید.

پس از انجام موارد بالا، بر اساس تنظیماتی که مشخص کرده‌اید ویندوز 10 اسکرین سیور را روشن می‌کند.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید