login_logo2-4

آموزش ساخت اکانت جیمیل – Mail Gmail

 

gmail2

سایت های زیادی برای ساخت یک ایمیل یا پست الکترونیکی وجود دارد که معروفترین آنها سایت گوگل و یاهو می باشد . سایتهای دیگری مثل مایکروسافت و AOL نیز به ترتیب در رده بندی بعدی قرار گرفته اند .

در ادامه می خواهم روش ساخت اکانت در سایت گوگل را به صورت تصویری برای شما آموزش بدهم .
برای ساخت Gmail در سایت google (ایمیل در سایت google ) وارد این آدرس شوید gmail و بر روی گزینه Create an Account کلیک کنید و مانند تصویر پائین جاهای خالی را کامل کنید .(توضیحات کاملتر در پائین تصویر آمده است )

google

جلوی عبارت First name نام خود و جلوی عبارت Last name نام خانوادگی خود را وارد كنید.
سپس جلوی عبارت Desired Login Name نام كاربری خود را می نویسید. در حقیقت این نام، پس از تائید گوگل، برای ورود شما به جیمیل استفاده می شود. برای اینكه گوگل نام كاربری شما را از جهت تكراری نبودن، تائید كند باید بر روی دكمه check availability كلیك كنید.

در کادر Choose password رمز ورود به جیمیل خود را تعیین می کنید .این رمز باید حداقل از 8 حرف تشكیل شده باشد.برای امنیت بیشتر می توانید از تركیب حروف و اعداد استفاده كنید. یك خط رنگی كه در سمت راست قرار دارد،امنیت رمز شما را نشان می دهد و اگربه رنگ سبز در آید،نشان دهنده امنیت بیشتررمزانتخابی شما است.
جلوی عبارت Re-enter password رمز خود را دوباره بنویسید.پ

گزینه Stay signed in به این معنی است كه نام كاربری و رمز عبور شما در حافظه كامپیوتر ذخیره شده و هروقت كه وارد www.gmail.com می شوید شما را مستقیما وارد ایمیلتان می كند.
گزینه Enable Web History نیز باعث می شودكه برای ایمیل خود،تاریخچه گوگل را فعال كنید.

مرحله بعدی برای موقعی است كه شما رمز عبور خود را فراموش می كنید. یك سوال به دلخواه انتخاب كرده ویك جواب دلخواه به آن بدهید. سعی كنید جوابی بدهید كه حدس زدن آن برای دیگران غیر ممكن باشد. سپس این سوال و جواب را در جایی یادداشت كنید تا اگر روزی رمز عبور خود را فراموش كردید، به كمك این سوال و جواب دوباره آنها را بدست بیاورید.

در جلوی Secondary Email باید یك ایمیل دیگر از خود را بنویسید. اگر برای اولین بار است كه ایمیل می سازیید، این قسمت را خالی بگذارید، ولی اگر ایمیل دیگری نیز دارید،آنرا در این قسمت بنویسید تا درصورت فراموشی رمز عبور،گوگل رمزتان را به این ایمیل ارسال كند.

در پایان بر روی عبارت I accept. Create my account كلیك كنید.
اگر مراحل قبلی را درست انجام داده باشید به صفحه خوش آمدگویی گوگل می روید.در سمت راست بر روی عبارت show me my account كلیك كنید تا وارد ایمیل خود شوید.

منبع : http://www.learning.asarayan.com

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید