login_logo2-4

آموزش ساخت کتابخانه دیجیتال در ویندوز 7

خیلی از امکانات و ویژگیهای ویندوز هست که کاربران بدلیل نداشتن اطلاعات کافی از آن بی خبرند و ممکن است بیشترین کاربرد را در صورت دانستن آن موضوع برای فرد استفاده کننده از سیستم عامل داشته باشد مثل بخش کتابخانه ویندوز .
یکی از این قابلیت ها ساخت پوشه های محبوب در ویندوز می باشد . شاید بپرسید پوشه های محبوب چیست ؟ وقتی وارد صفحه My document یا Windows Explorer می شوید یک سری از پوشه ها هستند که در تمام شرایط در آن قسمت وجود دارند و  بیشترین استفاده از آنها می شود .
وقتی فایلی را دانلود می کنید ، فایل مورد نظر در پوشه Download ذخیره می شود که می توانید با راهکاری که در ادامه آموزش میدهم ابتدا یک پوشه به قسمت کتابخانه ویندوز یا همان Libraries اضافه کنید و سپس یک فولدر که با نام کتابخانه دیجیتال قبلا ایجاد کرده بودیم را به عنوان زیر مجموعه کتابخانه ساخته شده قرار بدهید .
این ویژگی چه کاربردی دارد ؟ زمانیکه فایل های PDF یا هر فایل دیگری به صورت مرتب در یک پوشه ذخیره شود ، دسترسی به فایلها بسیار راحت تر شده و از صرف وقت اضافی به منظور جستجوی فایل مورد نظر کاهش پیدا می کند .
در این آموزش یاد می گیرید که یک سری کتابخانه در ویندوز ایجاد کنید و فایل ها را به صورت دسته بندی در آنها قرار بدهید و نرم افزارهای دانلود منیجر را مجاب کنید که فایل مورد نظر در پوشه ایجاد شده ذخیره شود .

 1. ابتدا Windows Explorer یا همان صفحه Computer را باز کنید و در سمت چپ صفحه بر روی گزینه Libraries یا کتابخانه کلیک کنید .

 2. وسط صفحه کلیک راست کرده و به ترتیب گزینه های New > Libraries را انتخاب کنید .
یک نام دلخواه برای کتابخانه تایپ کنید .

 3. بر روی کتابخانه ای که ساخته اید 2 بار کلیک کنید . بر روی کلید Include Folder کلیک کرده و پوشه ای که فایل های شما بعد از دانلود در آن ذخیره می شود  را انتخاب کنید .

 4. حالا می توانید از این به بعد آدرس این پوشه یا هر پوشه دیگری را به این کتابخانه اضافه کنید تا فایل های دانلود شده به ترتیب در پوشه مورد نظر شما اضافه شود . بهتر است داخل پوشه کتابخانه هم یک پوشه به نام کتابهای الکترونیک ایجاد کنید .

 5. در دانلود منیجر هم مشخص میکنم که فایل PDF در پوشه مربوطه ذخیره شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید