login_logo2-4

آموزش ساخت یک تصویر تایپو گرافی در فتوشاپ

یک طرح زیبا و فوق العاده در محیط فتوشاپ . روش کار هم به این صورت هست که ابتدا یک تصویر دلخواه با کیفیت خوب را انتخاب کرده و سپس با استفاده از Color Range نوع رنگ تصویر را تغییر میدهم .

در مرحله بعد با استفاده از لایه هایی که با مد  Color Range ایجاد کرده ام ،  تنظیمات پیش فرض را به شکل دلخواه تغییر داده و یک متن را روی تصویر قرار داده و رنگ آن را با استفاده از گزینه Gradient Overlay تغییر میدهم .

فتوشاپ را اجرا کنید

در مرحله دوم تصویر زیر را در پایان آموزش دانلود کرده و با فشردن کلیدهای Ctrl+O وارد فتوشاپ نمایید .(می توانید از عکس دلخواه خودتان برای این آموزش استفاده کنید )

 

Photoshop Typography Tutorials1

2. بعد از اینکه تصویر مورد نظر را وارد فتوشاپ کردید بر روی منوی Select از نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Color Range  را انتخاب کنید .

 

Photoshop Typography Tutorials2
از لیست باز شو Select  ،گزینه Shadow را انتخاب کنید .

Photoshop Typography Tutorials3
همانطور که مشاهده می کنید یک سری از قسمت های تصویر به حالت انتخاب در آمده است . در این مرحله باید پشت سرهم یکبار کلیدهای Ctrl+C را برای کپی گرفتن قسمت مورد نظر و برای Paste کردن آن کلیدهای Ctrl+V را بزنید . قسمت کپی گرفته شده در یک لایه جدید ایجاد می شود . من لایه اول را برای اینکه بهتر متوجه بشوید غیر فعال میکنم .

Photoshop Typography Tutorials4

 

Photoshop Typography Tutorials5

3. در مرحله بعدی بر روی منوی Select از نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Color Range  را انتخاب کنید . اینبار به جای گزینه Shadow گزینه Midtones را انتخاب کنید .

Photoshop Typography Tutorials6

 

Photoshop Typography Tutorials7

4. در این مرحله باید پشت سرهم یکبار کلیدهای Ctrl+C را برای کپی گرفتن قسمت مورد نظر و برای Paste کردن آن کلیدهای Ctrl+V را بزنید . قسمت کپی گرفته شده در یک لایه جدید ایجاد می شود

Photoshop Typography Tutorials8

5. لایه دوم در حالت انتخاب می باشد . لایه اول را غیر فعال کنید .  بر روی منوی Edit  در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Fill را انتخاب کنید . سپس از لیست گزینه USE گزینه 50%gray را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید

Photoshop Typography Tutorials9

 

Photoshop Typography Tutorials10

Photoshop Typography Tutorials11

6. لایه اول را انتخاب کنید . (از بالا) مرحله 5 را تکرار کنید ولی به جای گزینه 50%gray اینبار Black را انتخاب کنید

Photoshop Typography Tutorials12

Photoshop Typography Tutorials13

7. لایه شماره 2.3 را با پایین نگه داشتن کلید Ctrl از روی صفحه کلید انتخاب کرده و در مرحله بعدی کلیدهای Ctrl+E را بزنید تا هر دو لایه یکی شوند

Photoshop Typography Tutorials14

Photoshop Typography Tutorials15

8. بسیار خوب امیدوارم تا این مرحله سخت نبوده باشه .
2 لایه جدید ایجاد کنید . برای اضافه کردن لایه جدید بر روی آیکون Create A new Layer کلیک کنید . با کادر قرمز مشخص شده است .

Photoshop Typography Tutorials16

9. ابزار Paint را انتخاب کرده و پس زمینه لایه سوم را سفید کنید . بعد از تغییر رنگ لایه را غیر فعال کنید

Photoshop Typography Tutorials17

10. در این مرحله می خواهیم یک صفحه جدید با توجه به ابعاد تصویر ایجاد کرده و یک متن دلخواه در آن قرار بدهیم . برای ایجاد صفحه جدید کلیدهای Ctrl+N را بزنید و اندازه خود را با توجه به تصویر آموزش وارد کنید . من ابعاد 900×800 را وارد کردم . سعی کنید متن شما زیاد منظم نباشد یعنی کمی فونتها نسبت به بقیه خطها بزرگتر و کوچکتر یا کمی تو پر باشند . (متن را از سایت ویکی پدیا کپی کردم )

Photoshop Typography Tutorials18

11. حالا باید متن را تبدیل به یک قلم براش کنیم . برای انجام اینکار ابتدا ابزار Rectangular Marquee Tool را انتخاب کنید و دور خطوط کشیده شده را به حالت انتخاب در بیاورید . به تصاویر زیر دقت کنید کاملا مشخص می باشد

Photoshop Typography Tutorials19

بعد از انتخاب کادر از نوار ابزار بالای صفحه منوی Edit را انتخاب و از لیست پیوندها گزینه Define Brushes Preset را انتخاب کنید . یک نام را به دلخواه برای این قلم در نظر بگیرید

Photoshop Typography Tutorials20

12. بسیار خوب وارد طرح اصلی شده و لایه 4 را انتخاب کنید . ابزار Brush را از جعبه ابزار انتخاب کرده و قلمی که در مرحله قبل ایجاد کرده ایم را انتخاب می کنیم .  کمی می توانید اندازه قلم را بزرگتر کنید . حال شروع به پر کردن صفحه و جایی که طرح اصلی وجود دارد بکنید .
Photoshop Typography Tutorials21

Photoshop Typography Tutorials22

13. به این مرحله خوب دقت کنید . بعد از اینکه صفحه را با متن مورد نظر پر کردید . لایه متن را غیر فعال کنید .

Photoshop Typography Tutorials23

14. لایه دوم را انتخاب کرده و کلیدهای Ctrl+A را از روی کیبرد بفشارید تا لایه  انتخاب شود (Select) . سپس با زدن کلیدهای Ctrl+C یک کپی از ناحیه انتخاب شده بگیرید و در مرحله بعدی برای اینکه ناحیه انتخاب شده از حالت انتخاب خارج شود کلیدهای Ctrl+D را از روی کیبرد بفشارید .

Photoshop Typography Tutorials24

15. حالا باید لایه شماره 4 را انتخاب کرده ویک لایه ماسک با کلیک بر روی آیکون Add layer Mask به آن اضافه کنیم (با کارد قرمز آیکون مورد نظر مشخص شده است)

Photoshop Typography Tutorials25

16. در مرحله 14 ما یک کپی از لایه مورد نظر گرفتیم . به این مرحله خوب دقت کنید . کلید Alt را از روی کیبرد پایین نگه دارید و روی لایه ماسک سفید رنگ کلیک کنید تا رنگ صفحه تغییر کند . کلید Ctrl+V را بزنید تا لایه کپی گرفته شده وارد لایه ماسک شود ( در صورتیکه کلید Alt را پایین نگه ندارید این مرحله به درستی انجام نمی شود )

Photoshop Typography Tutorials26

Photoshop Typography Tutorials27

17. در مرحله بعدی کلیدهای Ctrl+I را از روی صفحه کلید بفشارید .

Photoshop Typography Tutorials28

18. برای اینکه نتیجه کار را مشاهده کنید بعد از انجام مرحله بالا لایه اصلی کنار لایه ماسک را انتخاب نمایید

Photoshop Typography Tutorials29

19. لایه سفید رنگ را فعال کنید .

Photoshop Typography Tutorials30
20 . روی لایه متن تایپ شده دابل کلیک کنید و تنظیمات پیش فرض گزینه Gradient Overlay را تغییر بدهید

Photoshop Typography Tutorials31

 

Photoshop Typography Tutorials32

21. ابزار Brush را انتخاب کرده و یک قلم با سختی قلم صفر و اندازه 300 انتخاب کنید . دقت داشته باشید که رنگ فورگراند مشکی باشد .
حالا برای اینکه تصویر شما کمی بهتر بشه می توانید با انتخاب لایه کناری لایه ماسک یک سری از قسمت های متن تایپ شده را محو کنید

Photoshop Typography Tutorials33

 

Photoshop Typography Tutorials34

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید