login_logo2-4

آموزش فعال سازی نمای تیره در مایکروسافت آفیس

آموزش فعال سازی نمای تیره در مایکروسافت آفیس

در مایکروسافت آفیس می‌توانید نماهایی با رنگ تیره و طوسی انتخاب کنید. اخیراً در ویندوز 10 نمای تیره سراسری اضافه شده است ولی این نما تغییری در ظاهر اپلیکیشن‌های آفیس ایجاد نمی‌کنند. می‌توان به صورت دستی و جدا از ویندوز برای اپلیکیشن‌های آفیس مانند Word، Excel، Outlook و PowerPoint نمای تیره را فعال کرد.

از این آموزش می‌توان در Office 365، Office 2016 و Office 2013 استفاده کرد و در هر نسخه‌ی ویندوز قابل استفاده است، حتی 7 و 8. ولی این ویژگی در اپلیکیشن آفیس در مک وجود ندارد.

برای تغییر نمای آفیس، روی منوی File کلیک کنید. این منو در بالای تمام اپلیکیشن‌های آفیس قرار دارد.

در منوی کنار صفحه، گزینه‌ی Account را انتخاب کنید. در سمت راست، منوی کرکره‌ای Office Theme را باز کنید و نمای مورد نظرتان را انتخاب کنید.

نمای Office 2016 به صورت پیش فرض روی Colorful تنظیم شده است ولی می‌توان برای رنگ سفید درخشان‌تر از نمای White استفاده کرد.

برای تیره ترین ظاهر ممکن، نمای Black را انتخاب کنید.

در نمای Dark Gray نسبت به Black رنگ طوسی روشن‌تری استفاده شده است و اگر Black زیاد از حد تیره است، می‌توانید از آن استفاده کنید.

در این قسمت نیز می‌توان یک پس زمینه‌ی متفاوت نیز انتخاب کرد. اگر که مایل هستید هیچ طراحی‌ای در نوار ابزار آفیس نمایش داده نشود، روی گزینه‌ی Office Background کلیک کنید و No Background را انتخاب کنید.

تغییر این تنظیمات در یکی از اپلیکیشن‌های آفیس بر تمام اپلیکیشن‌های آفیس تاثیر خواهد گذاشت. دستکاری این تنظیمات نه تنها در کامپیوتر شما، بلکه بر دیگر کامپیوترها تاثیر خواهد گذاشت، البته فقط در صورتی که از همان اکانت مایکروسافت برای ورود به آفیس استفاده کنید.

در قسمتی دیگر در آفیس نیز می‌توان به این تنظیمات دسترسی پیدا کرد و نمای آفیس را تغییر داد. در قسمت File روی Options کلیک کنید. در قسمت General بخش Personalize your copy of Microsoft Office  را پیدا کنید و روی گزینه‌ی Office Theme کلیک کنید و نمای مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از آن، برای ذخیره‌ی تغییرات روی Ok کلیک کنید.

متاسفانه حتی با ایجاد این تغییرات، در هر فایلی که در آفیس ایجاد کنید صفحه سفید و نوشته‌ها سیاه خواهد بود چرا که این دو رنگ به صورت پیش فرض در آفیس انتخاب شده‌اند. این رنگ‌ها را می‌توان به صفحه‌ی سیاه و نوشته‌ی سفید تغییر داد ولی این تغییر در سراسر آفیس اعمال نخواهد شد و همواره تنها جزئی از هر فایلی که ایجاد می‌کنید خواهد بود.

با تغییر رنگ صفحه و نوشته، اگر یک فایل Word برای شخصی بفرستید، برای آن‌ها نیز رنگ صفحه و نوشته بر عکس خواهد بود و همچنین برای چاپ چنین فایلی مقدار بسیار زیادی جوهر چاپگر نیاز خواهد بود.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید