login_logo2-4

آموزش فعال کردن ویژگیAutoPlay در ویندوز 8

یکی از قابلیت های کاربردی تمام سیستم عامل ها ، Autoplay می باشد .
یعنی بلافاصله بعد از قرار دادن یک سی دی یا دی وی داخل اپتیکال درایو ، اگر برنامه هست اجرا شود ، اگر که فایل صوتی یا تصویری هست ، برنامه ای برای اجرای فایل مورد نظر در اختیار شما قرار بگیرد که راحت تر بتوانید آن را اجرا کنید .
خوب این ویژگی بسیار کاربردی می باشد بدلیل اینکه خیلی از کاربران ممکن است یک سی دی راه انداز  یا درایور سیستم عامل را نتوانند از طریق بازکردن فایل نصب اجرا کنند .
اگر AutoPlay در ویندوز 8 غیر فعال باشد چگونه می توانیم آن را فعال کنیم ؟ در ادامه روش فعال کردن AutoPlay را در ویندوز 8 آموزش میدهم  .
1.    بر روی آیکون Control Panel در دسکتاپ دابل کلیک کنید و از آیکون هایی که در این صفحه وجود دارد ، آیکون AutoPlay را انتخاب نمایید .

AutoPlay-win8-1AutoPlay-win8-2

2.    بر روی آیکون AutoPlay کلیک کنید . یک صفحه همانند تصویر زیر باز می شود . کافیست در این صفحه تیک گزینه Use AutoPlay for all media and devices را بزنید تا برنامه ها به صورت اتوران فعال نمایش داده شوند .

AutoPlay-win8-3

3.    در صورتیکه آیکون Control Panel  بر روی دسکتاپ شما وجود ندارد کلیدهای ترکیبی پنجره + I (WIN+I) را بفشارید تا صفحه تنظیمات ویندوز 8 نمایش داده شود .

AutoPlay-win8-4

4.    در کادر جستجو عبارت AutoPlay را تایپ و بعد از پیدا کردن گزینه مورد نظر بر روی آن کلیک کنید تا تنظیمات نمایش داده شود .

AutoPlay-win8-5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید