login_logo2-4

آموزش مارولوس جلسه اول

آموزش مارولوس طراحی لباس 
جلسه : اول
مدرس : شیوا نظرعلی

علاقمندان به طراحی لباس و مد باید به خوبی نرم افزار مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) را بشناسند. این برنامه یکی از بهترین نرم افزار های موجود برای طراحی لباس است. در این مقاله قصد داریم به معرفی برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) بپردازیم

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer)
طراحی لباس و ایجاد سبک های جدید در این حوزه یک حرفه بسیار لذت بخش است. در کشورهای پیشرفته تر طراحان لباس ابتدا نمونه های اولیه طرح های مورد نظرشان را در محیط نرم افزارهای کامپیوتری شبیه سازی می‌کنند و آن را به صورت سه بعدی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. سپس هر یک از طرح های برتر خود را به عنوان ایده به برند های برتر تولید کننده پوشاک ارائه خواهند کرد.

اما آیا تاکنون این سوال در ذهنتان به وجود آمده که برای طراحی لباس و پوشاک از چه نرم افزار یا برنامه ای استفاده می‌شود؟ یکی از کاربردی ترین نرم افزار ها در این زمینه برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) است. مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) بستری را فراهم می‌کند تا ه طراح لباس بتواند در محیطی سه بعدی ایده های خلاقانه خود را شبیه سازی و مورد بررسی قرار دهد.
بنابراین اگر به طراحی لباس و مد علاقه دارید، بهتر است با نرم افزار مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) هم آشنا باشید و نحوه کار با این برنامه قدرتمند را بدانید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) بپردازیم.

برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) به واقع یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن برای طراحی لباس و پوشاک استفاده کنید. یکی از مزیت های اصلی این برنامه مربوط به عدم نیاز آن به الگوهای CAD می‌شود، یعنی شما در این برنامه نیازی به طراحی الگوهای رایج CAD ندارید، بلکه می‌توانید به صورت مستقیم بخشی از لباس را به مدل خود اضافه یا از آن حذف کنید و در مدل سه بعدی نتیجه این تغییر را به صورت آنی مشاهده کنید.

در محیط برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) دو پنجره اصلی ارائه شده است که یکی از آن ها محل مشخص کردن بخش های مختلف لباسی است که در حال طراحی آن هستید و بخش دیگر به صورت آنی لباس طراحی شده شما را بر روی بدن یک مدل سه بعدی نمایش می‌دهد. یعنی نرم افزار مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) به صورت آنی تمام تغییراتی که شما بر روی مدل لباستان ایجا می‌کنید را به بدن انسان شبیه سازی شده در آن منتقل می‌کند.

نرم افزار مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) این امکان را فراهم می‌کند تا شما به صورت دقیق نوع پارچه مصرفی خود را مشخص کنید. بدین منظور باید خواص پارچه برای نرم افزار تعیین شود. خواصی مثل سفتی، چگالی، ضخامت، برش ‌پذیری و غیره همگی می‌توانند برای پارچه های مورد نظرتان مشخص شوند. خروجی که از طرح خود در برنامه مارولوس دیزاینز (Marvelous Designer) دریافت می‌کنید، کاملا به خواص پارچه مصرفی وابسته است و تغییر نوع و خواص پارچه منجر به تغییر حالت نشستن لباس بر تن مدل می‌شود.

نرم افزار مارولوس دیزاینر Marvelous Designer بهترین نرم افزار طراحی لباس است.

این نرم افزار قدرتمند به شما امکان می دهد تا لباس های سه بعدی واقعی را برای شخصیت های مختلف طراحی کنید، احتمالاً به دنبال یک راه حل طراحی مد هستید که به شما امکان می دهد به راحتی طرح های دیجیتال حرفه ای مد را بسازید. علاقمندان به طراحی لباس و مد باید به خوبی نرم افزار مارولوس دیزاینر (Marvelous Designer) را بشناسند.
این برنامه یکی از بهترین نرم افزار های موجود برای طراحی لباس است. این نرم افزار به شما امکان می دهد لباس مجازی سه بعدی زیبایی ایجاد کنید.
نرم افزار طراحی لباس حرفه ای یک سیستم طراحی کامل مد است.

قابلیت های نرم افزارمارولوس دیزاینر 

  • رابط کاربری آسان و کاربردی نرم افزار
  •  شبیه سازی معتبر با انیمیشن های شگفت انگیز
  •  ایجاد طرح های کاملا سه بعدی
  •  در دسترس بودن انواع پارچه ، دکمه ها و …
  •  طراحی لباس های آسان و پیچیده

با استفاده از برنامه مارولوس دیزاینرMarvelous Designer می توان به راحتی  بافت پارچه را تکرار کرد و متناسب با اندام مدل به آن شکل داد و دکمه، جیب یقه برش و  موارد دلخواه را به آن اضافه نمود.نرم افزار مارلوس دیزاینر تعامل بسیار خوبی با سایر برنامه های مجسمه سازی و مدل سازی دیگر مانند Zbrush ودیگر نرم افزار های طراحی سه بعدی همچون مایا، ۳dmax  و . . . دارد.

آموزش مارولوس طراحی لباس

آموزش مارولوس طراحی لباس

برای استفاده از آموزش های برنامه مارولوس دیزاینر کلیک کنید.

آموزش مارولوس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید