login_logo2-4

آموزش مشاهده پسوردهایی که با ستاره نمایش داده می شود

تا به حال به صفحاتی که هنگام ثبت نام مشخصات شخصی شما را دریافت می کنند توجه کرده اید ؟ رمز عبور به صورت ستاره وارد می شود . اینکار باعث بیشتر شدن امنیت اطلاعات وارد شده از طرف شما می شود و امکان هک شدن رمز عبور شما توسط هکرها تا حد قابل ملاحضه ای کاهش پیدا می کند .
شاید از خود سوال بپرسید که این توضیحات چه ربطی به این آموزش دارد . معمولا کاربران اینترنت برای دریافت یک سری اطلاعات در سایت های مختلف ثبت نام کرده و بعد از دریافت فایل مورد نظر دیگر به آن سایت مراجعه نمی کنند ، خوب اینکار باعث می شود که رمز عبور یا نام کاربری را بعد از مراجعه دوباره فراموش کرده یا اگر در مرورگرپسورد را ذخیره کرده اید متوجه نشوید که پسورد وارد شده چه چیزی می باشد . در ادامه یک روش به شما معرفی میکنم که به راحتی پسورد ذخیره شده در سایتی که ثبت نام کرده اید را مشاهده کنید .دقت داشته باشید که برای انجام اینکار باید از دو مرورگر موزیلا (فایرفاکس) یا کروم استفاده کنید و در اینترنت اکسپلورر این ترفند انجام نمی شود . این روش برای استفاده درست و یادآوری رمز عبور های فراموش شده آموزش داده شده است و نباید از این ترفند برای بدست آوردن پسوردهای ذخیره شده در مرورگرهای نام برده شده بر روی هر کامپیوتر استفاده کنیم .

1. وارد سایتی شوید که در آن قبلا ثبت نام کرده اید . بر روی کلید ورود کلیک کنید .

SHOW PASS Hidden1

2. در کادر پسورد بر روی دایره های رمز عبور کلیک راست کرده و گزینه Inspect Element With Firebug کلیک کنید .

SHOW PASS Hidden2

3. همانطور که مشاهده می کنید کدهای مربوط به این کادر نمایش داده می شود . کافیست در قسمت Type=”Password یک یا دو حرف را پاک یا حذف کنید . بعد از انجام اینکار مشاهده می کنید که رمز عبور نمایش داده می شود .

SHOW PASS Hidden3

SHOW PASS Hidden4

SHOW PASS Hidden5

آسارایان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید