login_logo2-4

آموزش نرم افزار پاور پوینت بخش ششم – Power Point 2010

افکت یا انیمیشن بر روی آبجکت ها

1. پاور پوینت را اجرا کنید .از منو بار بالای صفحه روی تب Animation  کلیک کنید .

POWER-POINT-2010-CH6-1

دقت داشته باشید تا آبجکتی را در اسلاید انتخاب نکنید ابزارهای تب Animation فعال نمی شود .شما می توانید در این صفحه بر روی هر آبجکت یک انیمیشن اجرا کنید.

2. در قسمت Animation یک حالت را برای نمایش آبجکت خود انتخاب کنید. بعد از انتخاب حالت نمایش به صورت پیش فرض Animation انتخاب شده به صورت Preview نمایش داده می شود .

عدد 1 که در تصویر زیر نمایش داده می شود نشانگر این است که اولین آبجکت در اسلاید شما متحرک شده است

POWER-POINT-2010-CH6-2

3. تب Animation Panel را فعال کنید تا تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید. شما می توانید با زدن کلید Play تغییرات اعمال شده بر روی آبجکت را مشاهده کنید .

POWER-POINT-2010-CH6-3

4. در قسمت Timing می توانید مدت زمان باقی ماندن و سرعت لود شدن انمیشن را در این قسمت تغییر دهید

POWER-POINT-2010-CH6-4

5.در بعضی مواقع احتیاج دارید چند آبجکتی که در صفحه دارید به صورت مربع پشت سرهم اجرا شود به عنوان مثال ابتدا لگو اجرا شود بعد متن پایین صفحه و بعدش هرچی که توی اسلاید خودتون دارید . اینجا باید به اعدادی که به آبجکت های شما تعلق گرفته دقت داشته باشید یعنی آبجت اول برای اجرا را عدد 1 قرار بدید و آبجکت های بعدی را به ترتیب اعداشو تغییر بدید برای انجام اینکار فقط کافیست در قسمت Animation Panel جای اعداد را با توجه به نوع و ترتیب نمایش با زدن کلید Red-Order تغییر بدید

POWER-POINT-2010-CH6-5

6. تو قسمت Add Animation هم برای ورود ، تاکید و  پایان یک اسلاید می توانید Animation هایی را در نظر بگیرید .

POWER-POINT-2010-CH6-6

کلیدهای اکشن باتن ها

در بعضی از مواقع هنگامیکه می خواهید اسلاید خودتان را به نمایش بگذارید شاید لازم باشد که بخواهید با یک کلید به اسلاید قبلای برگردید یا با استفاده از یک لینک در صورتی که تعداد اسلایدهای شما زیاد باشد به صفحات بعدی بروید ، در این مواقع باید چکار کرد ؟ باید از کلیدهای اکشن باتن استفاده نمود.برای انجام اینکار :
7. بر روی نوار ابزار بالای صفحه Insert کلیک کرده سپس گزینه Shape را انتخاب می کنیم .پایین لیست Shape همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کلیدهای اکشن باتن قرار گرفته است.کافیست با در نظر گرفتن فعالیتی که می خواهید انجام دهید کلید مورد نظر را انتخاب و هر کجای اسلاید که مد نظر تان باشد قرار دهید .(برای اینکه کلیدهای شما به صورت مرتب و با یک اندازه قرار بگیرد کلید Shift را پایین نگاه دارید )

POWER-POINT-2010-CH6-7

من یک کلید Next یک کلید Back و یک کلید Home به اسلاید خودم اضافه کردم.وقتی کلید مورد نظر خودتان را روی اسلاید قرار میدهید بلافاصله صفحه Action Settingفعال می شود . شما در این صفحه می توانید مشخص کنید که بعد از کلیک کردن بر روی کلید Next اسلاید شما به کدام صفحه برود یا هنگام کلیک کردن بر روی کلید Next یک موزیک یا یک صدای دلخواه پخش شود.

POWER-POINT-2010-CH6-8

8. در مرحله بعد کافیست از روی این سه کلید کپی گرفته و در اسلاید های بعدی قرار بدهید

نکته : شاید بخواهید بعد از کلیک کردن بر روی کلید Home اسلاید دوم یا هر صفحه ای که مد نظر شما هست نشان داده شود برای انجام اینکار بر روی کلید Home کلیک راست کرده گزینه Edit Hyperlink را انتخاب کنید

کافیست در قسمت Hyperlink To: گزینه Slide را انتخاب کرده و از لیستی که در اختیار شما قرار میدهد یک اسلاید را به عنوان اسلاید خانه انتخاب کنید

POWER-POINT-2010-CH6-9

POWER-POINT-2010-CH6-10

یک نکته در قسمت View وجود داره که واقعا برای کسانیکه اسلایدهای زیادی دارند و میخواهند خروجی اسلایدها را مشاهده کنند تا در صورتیکه مشکلی داشته باشد اونو درستش کنند قسمت Slide Sorter هست .فقط کافیه بر روی کلید Slide Sorter کلیک کنید تا تمام اسلایدها را مشاهده نمایید تا هر کدام اگه مشکلی داشته باشند با دابل کلیک کردن روی هرکدام ایرادهاشو بگیرید . بقیه ابزار هم توضیح داده شده و از تکرار خودداری میکنم .

POWER-POINT-2010-CH6-11

قسمت آخر پرینت گرفتن از اسلایدها

در بعضی از مواقع لازم است که یک پرینت از اسلاید مورد نظر خودمان بگیریم و برای کسی بفرستیم برای انجام این کار بر روی منوی File کلیک کرده و گزینه Print را انتخاب کنید.

POWER-POINT-2010-CH6-12

همانطور که مشاهده می کنید در این قسمت 4 گزینه وجود دارد که هرکدام دارای تنظیمات خاص خودشان هستند .

در قسمت اول Print All Slide می توانید با انتخاب گزینه اول از تمام صفحات پرینت بگیرید

Print Selection : فقط از اسلایدهای انتخاب شده پرینت بگیرید

Print Current Slide : فقط اط اسلایدی که در حال نمایش است یا انتخاب کرده اید پرینت بگیرید

Custome Range: می توانید شماره صفحات اسلایدها را مشخص کنید و فقط از همان ها پرینت بگیرید

POWER-POINT-2010-CH6-13

در قسمت Print Layout می توانید اسلاید انتخاب شده را در یک صفحه ، همراه با متن ، دو یا چند اسلاید در یک صفحه پرینت بگیرید

POWER-POINT-2010-CH6-14

درسمت Collated می توانید به صورت پشت سرهم یا سه بار از اسلاید 1 ، سه بار از اسلاید 2 و … پرینت بگیرید

POWER-POINT-2010-CH6-15

در قسمت آخر هم می توانید رنگ اسلاید مورد نظر را به صورت سیاه و سفید یا رنگی پرینت بگیرید

POWER-POINT-2010-CH6-16

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید