login_logo2-4

آموزش نرم افزار پاور پوینت بخش چهارم – Power Point 2010

در این بخش میخواهم کار با Smart Art ، ایجاد جدول و کاربرد آنها را برای شما کاربران عیزیز توضیح بدهم . قرار بود که در بخش اول یک آموزش کاربردی و خلاصه و مفید ایجاد کنم که کاربرانی که با این نرم افزار کم و بیش آشنایی دارند نیازی به خواندن مطالب تکراری نداشته باشند اما اولیت را بر این گذاشتم که بیشتر دوستان شاید به تازگی با این نرم افزار آشنا شده باشند و یک آموزش مختصر بدون در نظر گرفتن تمام ابزار شاید کمی گیج کننده برای افراد مبتدی باشه ولی سعی می کنم در یک یا دو درس بعدی به جمع بعدی برسم و یک پروژه کامل را برای شما آموزش بدهم .

کار با Smart ART

در بخش های قبلی به طور خلاصه کارکرد Smart Art را توضیح دادم اما می خواهم در این بخش به طور کامل به این موضوع پرداخته وشما را بیشتر با این ابزار آشنا کنم . گزینه Smart Art  از تب Insert قابل دستیابی است .

1. بر روی تب Insert کلیک کرده و گزینه Smart artرا انتخاب کنید . می خواهم سر فصل هایی که در اسلاید نمایش داده شود را با Smart art ایجاد کنم .قبل از هرچیز یک اسلاید جدید از تب Home ایجاد کنید(برای مشاهده تصاویر با سایز اصلی بر روی آنها کلیک راست کرده گزینه View Image را انتخاب کنید)

 

POWER-POINT-2010-CH4-1

2.بر روی کلید Insert Smartart Graphic کلیک کنید

POWER-POINT-2010-CH4-2

3.در این صفحه شما می توانید به دلخواه یکی از شکل های مورد نظر را با توجه به اسلاید خود انتخاب کرده و عناوین مقدمه یا صفحات خود را وارد کنید .

من عناوین اسلایدهایی که می خواهم در پروژه معرفی سایت قرار بگیرد را وارد می کنم

POWER-POINT-2010-CH4-3

4. دقت داشته باشید که شما هر اسلایدی که بخواهید در تب Layout می توانید انتخاب کنید و محدودیتی در انتخاب طرح خود ندارید .برای ایجاد کلید های بیشتر در Smart art کشیده شده کافیست در تب Design گزینه Add Shape را انتخاب و یک یا چند کلید قبل و بعد از نقطه مشخص شده ایجاد کنید .
نکته برای ایجاد یک زیر مجموعه همانند تصویر زیر کافیست کلید Add Bullet را بزنید

POWER-POINT-2010-CH4-4

POWER-POINT-2010-CH4-5

5. در قسمت layout در صورتیکه از باکس کشیده شده خود راضی نیست می توانید شکل آن را تغییر دهید

POWER-POINT-2010-CH4-6

6. در قسمت Smart Art Style می توانید نوع نمایش باکس کشیده شده را تغییر دهید .

POWER-POINT-2010-CH4-7

7. در قسمت Change Color می توانید رنگ باکس کشیده را تغییر دهید پ

POWER-POINT-2010-CH4-8

لینک دادن Smart Art به صفحات دیگر

در این قسمت با توجه به تصاویر بالا یک صفحه به نام آموزش نرم افزارهای کاربردی ایجاد کرده و کلید های Smart Ar که دراین آموزش ساخته ایم را به صفحه مقصد لینک می دهیم .

8. بر روی متنی که می خواهید به صفحه مقصد لینک دهید کلیک راست کرده گزینه Hiperlink را بزنید

POWER-POINT-2010-CH4-9

9.بسیار خوب همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اگر لینک انتخابی شما در یک سایت یا وبلاگ باشد می توانید آدرس مورد نظر خود را در قسمت Address تایپ کنید .

POWER-POINT-2010-CH4-10

اگر می خواهید به یکی از صفحات اسلاید خود لینک داشته باشید گزینه Place In this Document را انتخاب کرده و لیست اسلایدهای طراحی شده را به شما نمایش می دهد با انتخاب هر کدام از آنها و کلید بر روی گزینه Ok لینک شما ساخته می شود .

POWER-POINT-2010-CH4-11

برای نمایش اسلاید ساخته شده کلید F5 را از روی کیبرد بزنید .لینک ساخته شده را تست کنید

POWER-POINT-2010-CH4-12

POWER-POINT-2010-CH4-13

وارد کردن جدول

10. کاربا جدول ها در نرم افزار Word 2007 به طور کامل توضیح داده شده است ولی می خواهم در این قسمت توضیحات را کمی کاملتر کنم .

بر روی تب Insert کلیک کرده و گزینه table را انتخاب کنید . یک صفحه کوچک برای شما نمایش داده می شود .خانه های کوچکی که در تصویر زیر مشاهده می کنید ستون های یک جدول می باشد بای مثال می خواهیم یک جدول 4×4 ایجاد کنیم کافیست در جهت های عمودی و افقی 4 مربع را انتخاب نمایید .

POWER-POINT-2010-CH4-14

11. در صورتیکه تعداد خانه های جدول شما از مربع های کوچک بیشتر بود می توانید گزینه Insert Table را انتخاب و خانه های جدول خودتان را وارد کنید .

POWER-POINT-2010-CH4-15

12. در صورتیکه 2 گزینه بالا کار راه انداز شما نبود و جدول ساخته شده با جدولی که شما می خواهید متفاوت بود گزینه Draw Table را انتخاب کرده و جدول خود را ترسیم کنید

POWER-POINT-2010-CH4-16

13. برای تغییر و تنظیمات ظاهری جدول یکبار بر روی آن کلیک کرده تا تب Table Tools فعال شود . حال می توانید در این صفحه در قسمت Table Style Option ستون های عنوان و ردیف را با رنگ متفاوت نمایش دهید

POWER-POINT-2010-CH4-17

14.می توانید در قسمت Table Style تم ظاهری جدول را تغییر دهید

POWER-POINT-2010-CH4-18

15. در قسمت Border Style شما می توانید اطلاعات مربوط به خطهای موجود در جدول های را ویرایش ، حذف ، یا نوع خط نمایش داده شده را تغییر دهید .
POWER-POINT-2010-CH4-19

16. کافیست بعد از انتخاب خط مورد نظر با قلمی که فعال می شود بر روی جدول های مورد نظر بکشید یا با ابزار Eraser خط جدول ها را پاک کنید

POWER-POINT-2010-CH4-20

آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید