login_logo2-4

آموزش و کاربرد ابزار Artistic Media در کرل -CorelDraw

ابزار Artistic Media یک ابزار یا بهتر است بگوییم یک قلم نقاشی می باشد . شما یک سری قلم پیش فرض در لیست قلم های خود دارید که می توانید با توجه به آنها شکل های مورد نظر خودتان را در صفحه ترسیم کنید . Artistic Media شامل 5 ابزار دیگر با نام های Preset . Brush . Spayer . Calligraphic . Pressure می باشد . ( در ادامه به طور کلی هر 5 ابزار را آموزش میدهم ) خود Artistic Media زیر مجموعه ابزارهای Freehand می باشد . روش کار این ابزار به این صورت است که شما یک قلم را با رنگ مشخص در ابتدا از نوار ابزار تنظیمات انتخاب می کنید و یک خط را به صورت صاف یا منحنی در صفحه می کشید بعد مشاهده می کنید که خط کشیده شده شما تبدیل به یک خط با مشخصات انتخاب شده می شود . شما می توانید حالت های نمایش و رنگ بندی خطهای کشیده شده را نیز تغییر دهید .

نرم افزار کرل را اجرا کنید

1. از نوار ابزار بالای صفحه روی منوی File کلیک کرده و گزینه New را انتخاب کنید .

Artistic Media tools ASARAYAN1

2. ابزار Artistic Media را از لیست ابزارها با تنظیمات پیش فرض انتخاب کنید .

Artistic Media tools ASARAYAN2

3. وقتی ابزار را انتخاب می کنید بالای صفحه یک سری تنظیمات داره . 5 آیکون در قسمت سمت چپ مشاهده می کنید که فعلا با آنها کاری نداریم . در قسمت بعدی مقدار صافی خط کشیده شده و کادر بعدی اندازه قلم شما می باشد . اما در قسمت بعدی لیست قلم ها یا نوع قلم ها را مشاهده می کنید کافیست یکی را انتخاب کنید تا تغییر در خط کشیده شده مشاهده نمایید .

Artistic Media tools ASARAYAN3

4. در مرحله بعدی دومین آیکون در پنج آیکون بالای صفحه را انتخاب کنید .

تنظیمات ابزار Brush  در نرم افزار کرل
ابزار Brush هم همانند ابزار براش فتوشاپ دارای یک سری قلم به صورت پیش فرض در خود تنظیمات ابزار می باشد که با انتخاب هر کدام از آنها می توانید یک شکل را در وسط تصویر ترسیم کنید .همچنین می توانید یک قلم را اضافی کرده یا خودتان بعد از ایجاد قلم آن را در لیست قلم ها ذخیره کنید . به تصاویر زیر دقت کنید.

Artistic Media tools ASARAYAN4

Artistic Media tools ASARAYAN5

در قسمت Brows . Save Artistic Media Strok می توانید یک قلم را به لیست قلم ها اضافی کنید یا یک قلم را خودتان ایجاد کرده و با فرمت cmx ذخیره کنید .(این قسمت به طور کامل در آموزشهایی که در آینده در بخش کرل قرار می گیرد شرح داده می شود )

Artistic Media tools ASARAYAN6

تنظیمات ابزار Sprayer  در نرم افزار کرل

5. سومین آیکون ابزار Sprayer می باشد .روش کار این ابزار هم شبیه دو ابزار قبلی می باشد . دارای یک سری قلم پیش فرض که می توانید از آنها در صفحه خودتان استفاده کنید .. در لیست کشویی که مشاهده می کنید می توانید نحوه استفاده از قلم را با ترتیب رندوم .متوالی یا به یک نوع انتخاب کنید .

Artistic Media tools ASARAYAN7

Artistic Media tools ASARAYAN8

در قسمت بعدی همانطور که در تصویر مشاهده می کنید می توانید یک عکس یا یه شکل را به لیست قلم های خودتان با فشردن آیکون Add To Spraylist اضافه کنید .

Artistic Media tools ASARAYAN9

آیکون بعدی Spraylist Option  می باشد در این آیکون می توانید با کم و زیاد کردن اشکال یک قلم به شکل دلخواه برسید .

Artistic Media tools ASARAYAN10

دو کادری که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، کادر اول برای زیاد کردن تراکم فاصله قلم ها بکار می رود یعنی با زیاد کردن عدد داخل این کادر می بینید که در یک خط تعداد اشکال آن قلم بیشتر می شود .

Artistic Media tools ASARAYAN11

و کادر دوم برای ایجاد فاصله بین دو شکل

Artistic Media tools ASARAYAN12

آیکون بعدی برای چرخش قلم ها حول محور مشخص بکار می رود .

Artistic Media tools ASARAYAN13

آیکون Offset هم برای چیدمان و تراز قرار گیری قلم ها در یک کادر بکار می رود شما با زیاد کردن اعداد کادر offset مشاهده می کنید که بعضی از اشکال داخل یک خط قلم ، بالا و پایین تر از خط اصلی قرار می گیرند

Artistic_Media_tools_ASARAYAN14

در صورتیکه تنظیمات گزینه های کادرهای آموزش داده شده را تغییر داده اید با انتخاب آیکون reset می توانید تنظیمات را به حالت اول برگردانید

Artistic_Media_tools_ASARAYAN15

تنظیمات ابزار Calligraphic  در نرم افزار کرل

و اما چهارمین آیکون Calligraphic می باشد این آیکون دارای تنظیمات زیادی نمی باشد و تقریبا مثل یک قلم خوشنویسی عمل می کند . به تصویر زیر دقت کنید

Artistic Media tools ASARAYAN16

تنها قسمتی که در تنظیمات این ابزار وجود دارد که در ابزارهای بالا به آن اشاره نکرده ام گزینه Calligraphic Angle می باشد . این کادر تنظیم نوک قلم ابزار می باشد یعنی شما با کم و زیاد کردن عدد کادر اریب بودن کادر را تنظیم می کنید . برای اینکه بهتر متوجه بشوید اول به تصویر بلا دقت کنید سپس نگاهی به تصویر زیر بکنید

Artistic Media tools ASARAYAN17

 

تنظیمات ابزار Pressure  در نرم افزار کرل

اجازه بدهید پنجمین ابزار را هم برای شما معرفی کنم .آخرین آیکون pressure می باشد با این آیکون می توانید یک خط با ضخامت های مختلف اما با لبه های گرد بکشید و دارای تنظیمات خاصی نمی باشد .

Artistic Media tools ASARAYAN18

 

منبع: آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید