login_logo2-4

آموزش پیکربندی ویندوز 10 برای فعال‌سازی خودکار تم تیره در شب

آموزش پیکربندی ویندوز 10 برای فعال‌سازی خودکار تم تیره در شب

ویندوز 10 دارای دو تم تیره و روشن و موارد بیشتری است. مایکروسافت در حال حاضر مشغول به کاری است تا تجربه‌ی دسکتاپ را با یک سبک کاملا جدید بهبود بخشد. همانطور که قبلا بحث کردیم، ورود حالت جدید تیره و روشن برای ویندوز 10 خواستار بهبود بیشتر در سیستم‌عامل می‌باشد، از جمله این ویژگی‌ها این است که می‌توان به‌طور خودکار سبک دیداری را در یک زمان برنامه‌ریزی شده تغییر داد.

اساسا این کار امکان پیکربندی دسکتاپ ویندوز 10 را برای سازگار شدن با زمان روز فراهم می‌کند، بنابراین با استفاده از تنظیمات درست، استفاده از رایانه‌ی شما را در تمامی زمان‌ها برای چشم‌ها آسان می‌سازد.

با وجود اینکه یک ویژگی اختصاصی برای انجام این کار وجود ندارد، اما هنوز هم می‌توانید ویندوز 10 خود را پیکربندی کنید تا به‌طور خودکار تم تیره و روشن در زمان معینی فعال شود.

البته مایکروسافت با راه‌اندازی چنین ابزار اختصاصی می‌تواند گزینه‌های بیشتری برای کاربران فراهم کند. از جمله این گزینه‌ها تشخیص منطقه زمانی برای سوییچینگ خودکار هنگام غروب و طلوع خورشید است، اما در حال حاضر این تنها چیزی است که در اختیار داریم.

تمام مراحل این آموزش براساس وظایفی است که در Task Scheduler تنظیم شده‌اند. بنابراین اولین مرحله این است که با یک حساب کاربری administrator وارد ویندوز 10 شوید و سپس با تایپ Task Scheduler در قسمت جستجو‌ی منوی استارت، Task Scheduler را راه‌اندازی کنید.

اول اجازه دهید به تم تیره بپردازیم. در قسمت سمت راست صفحه بر روی گزینه‌ی Create Basic Task برای ایجاد یک وظیفه‌ی بهتر کلیک کنید.

هر آنچه را که در قسمت نام و فیلد توضیحات می‌خواهید وارد کنید (من چیزی را مانند “Dark theme task” پیشنهاد می‌کنم تا به شما در تشخیص وظیفه کمک می‌کند.) و سپس بر روی گزینه‌ی Trigger در منوی سمت چپ کلیک کنید یا دکمه Next را فشار دهید.

گزینه‌ی Daily را انتخاب کنید و سپس دکمه‌ی Next را برای پیش بردن به صفحه بعدی که در آن شما باید پیکربندی زمانی را که می‌خواهید تم تیره فعال شود، انتخاب کنید. من چیزی مانند 8 یا 9 بعدازظهر را پیشنهاد می‌کنم اما این انتخاب به شما بستگی دارد. گزینه‌ی اختصاصی را برای 1 روز غیرفعال کنید تا این کار هر روز تکرار شود.

یک بار دیگر Next را فشار دهید و سپس گزینه Start a program را در صفحه Action انتخاب کنید. دیالوگ کادر بعدی موردی است که باید با آن به دقت برخورد کنید. در فیلد Program/script دستور زیر را تایپ کنید:

reg

سپس در کادر Add arguments، شما باید متن زیر را وارد کنید (من پیشنهاد می کنم که متن زیر را copy و paste کنید):

add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize /v AppsUseLightTheme /t REG_DWORD /d 0 /f

دکمه Next را فشار دهید و اساسا این کار را انجام دهید. شما می‌توانید گزینه‌ای را در پایین صفحه کنترل کنید تا به گزینه‌های اضافی دسترسی داشته باشید و به شما توصیه می‌کنم که اگر یک کاربر قوی هستید، این کار را انجام دهید.

در این مرحله از آموزش کامپیوتر شما باید به طور تکنیکی تم تیره را به‌طور خودکار در زمان تعریف‌شده فعال کند، بنابراین گام بعدی این است که تم روشن را در صبح فعال کنید.

شما می‌توانید همان مراحل ذکر شده در بالا دنبال کنید تا یک وظیفه‌ی جدید را با یک نام متفاوت ایجاد کنید، تنها کاری که باید شما انجام دهید آن است که یک زمان جدید مانند 7 قبل از ظهر را انتخاب کنید. همچنین در قسمت Program/script دستور زیر را تایپ کنید:

reg

و سپس در کادر Add arguments، دستوری زیر را وارد کنید:

add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize /v AppsUseLightTheme /t REG_DWORD /d 1 /f

این فرایند در هنگام تنظیم دو وظیفه تقریبا یکسان است، اما دستوراتی که باید وارد کنید متفاوت هستند. بنابراین باید توجه بیشتری به آ‌ن‌ها داشته باشید. همچنین شما می‌توانید وظایف را از Task Scheduler به صورت دستی اجرا کنید تا ببینید آیا آن‌ها کار می‌کنند یا نه.

شما می‌توانید تغییرات بیشتری را در آینده ایجاد کنید. مانند تغییر زمان برنامه‌ریزی شده یا حذف وظایف، و همه‌ی آن‌ها در قسمت Task Scheduler امکان‌پذیر است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید