login_logo2-4

آموزش Shutdown . Restart .Hibernate کردن ویندوز 8

همانطور که میدانید ویندوز 8 دارای منوی استارت نیست پس نتیجه می گیریم که دسترسی به یک سری از تنظیمات در صورتیکه این منو را با نرم افزار فعال نکرده باشید ممکن است برای شما بوجود بیاید .

مثلا خاموش و روشن کردن ویندوز 8 در کدام قسمت قرار دارد ؟
فعال کردن گزینه Hibernate در ویندوز 8 به چه صورت می باشد ؟

خوب در این مبحث آموزشی می خواهم به این 2 سال شما جواب بدهم .
ابتدا اجازه بدهید که آموزش فعال کردن گزینه Hibernate را برای شما آموزش بدهم .

1. بر روی آیکون Control Panel در دسکتاپ دابل کلیک کرده و از لیست آیکون هایی که نمایش داده می شود ، آیکون power Options را انتخاب کنید .

shutdown hibernate restart win8-1

shutdown hibernate restart win8-2

2.به تصویر زیر دقت کنید . در سمت چپ یک سری پیوند وجود دارد . گزینه Choose what the power buttons does را انتخاب کنید (با فلش مشخص شده است)

shutdown hibernate restart win8-3

3.در صفحه یا ویزارد بعدی گزینه Change settings that are currently unavailable را انتخاب کنید تا تنظیمات مربوط به کلیدهای خاموش ، روشن ، خواب سیستم عامل نمایش داده شود

shutdown hibernate restart win8-4

4. با کلیک بر روی گزینه Change settings that are currently unavailable تنظیمات فعال می شود .حال می توانید گزینه هایی که می خواهید هنگام خاموش کردن سیستم فعال شود را تیک بزنید .

shutdown hibernate restart win8-5

5.امیدوارم تا این مرحله سخت نبود باشه و خسته نشده باشید . اگر به توضیحات مرحله اول دقت کرده باشید گفتم که برای خاموش یا ریست کردن سیستم عامل در صورتیکه منوی استارت نداشته باشید باید از کلیدهای میانبر برای انجام اینکار استفاده کنید . فرض کنید می خواهید سیستم عامل را Restart کنید .

برای انجام اینکار باید از کلیدهای ترکیبی Win + I استفاده کنید . بعد از فشردن کلیدهای مورد نظر صفحه ای همانند تصویر زیر در گوشه سمت راست نمایش داده می شود . کافیست بر روی کلید Power کلیک کرده و یکی از گزینه های مورد نظر را انتخاب کنید .

shutdown hibernate restart win8-6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید