login_logo2-4

آپدیت بزرگ بعدی ویندوز 10 ماه مارس 2017 عرضه می شود

cea17ee9-680a-42bb-8318-bdc5fb755b9c

بر اساس شواهد ممکن است آپدیت بزرگ ویندوز 10 در ماه مارس 2017 منتشر شود.

ویندوز 10 را شاید بتوان یکی از موفقیت‌های مهم مایکروسافت در یک سال گذشته قلمداد کرد. با اینکه ویندوز‌های منتشر شده پس نسخه‌ی XP و 7 آنچنان به موفقیت و محبوبیت در میان کاربران نرسیدند اما ویندوز ۱۰ با تغییرات بنیادی در ظاهر و ساختار توانست محبوبیت سیستم عامل ویندوز را تا حدودی باز یابد.

مایکروسافت توجه ویژه‌ای به ساخت اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۰ و ارتقاء این سیستم عامل دارد و بر اساس نقشه‌ای که این کمپانی ترسیم کرده است هر سال شاهد ۲ آپدیت بزرگ برای Win10 خواهیم بود.

تمرکز برای بروزرسانی و بهبود نسخه‌ی Enterprise سبب شد تا امسال تنها شاهد یک آپدیت گسترده باشیم اگرچه بر اساس شایعات بروزرسانی بزرگ بعدی ویندوز در اوایل سال ۲۰۱۷ برنامه‌ ریزی شده است. به نظر می‌رسد احتمالاً این شایعه در ماه مارس محقق شود.

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ را که با نام Redstone 2 می‌شناسیم قرار است همانند نسخه‌ی رد استون 1 (آپدیت سالیانه‌ی ویندوز که در ماه آگوست عرضه شد) تغییرات گسترده‌ای را برای نسخه‌ی دسکتاپی و بویژه‌ ویندوز موبایل به‌ همراه داشته باشد و در عین حال پیش بینی می‌شود  امکانات کانتینیوم ویندوز ۱۰ موبایل در آن بهبود و گسترش یابد.

بر اساس بررسی‌های به عمل آمده در ویندوز ۱۰ نسخه‌ی Insider Preview که اخیراً منتشر شده است در چند مورد شاهد اشاره به ویندوز ۱۰ با ورژن 1703 بودیم که ظاهراً اشاره به ماه سوم سال ۲۰۱۷ دارد.

در بروزرسانی‌های گذشته می‌دانیم که شماره‌ی ورژن ویندوز از یک عدد چهار رقمی تشکیل شده که دو عدد سمت چپ نمایش دهنده‌ی سال و دو عدد سمت راست نمایانگر ماه عرضه‌ی آپدیت است و بر همین اساس می‌توان احتمال داد که 1703 زمان انتشار آپدیت بعدی باشد. به عنوان مثال بروزرسانی که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ عرضه شد دارای شماره‌ی 1511 بود.

البته‌ این موضوع یک استثاء نیز دارد و آن هم آپدیت سالیانه‌ی ویندوز ۱۰ بود که با شماره‌ی 1607 و در ماه آگوست منتشر شد در صورتی که قاعدتاً می‌بایست در ماه جولای این برزورسانی عرضه می‌شد.

با اینکه شماره نسخه دلیل قطعی بر ارائه‌ی آن در ماه مارس نیست اما با شایعات مطرح شده بعید نیست که چنین حدس و گمان‌هایی در نهایت به واقعیت منتهی شود در ضمن  علاوه بر غیر قطعی نبودن تاریخ عرضه، هنوز نام رسمی و عمومی این آپدیت را نیز نمی‌دانیم و ممکن است تا ماه فوریه برای اطلاع از آن منتظر بمانیم.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید