login_logo2-4

آیا لامپ های هوشمند هنگام خاموش بودن هم برق مصرف می کنند؟

لامپ های هوشمند فوق العاده راحت هستند و می توانند در پول برق شما را نسبت به لامپ های سنتی صرفه جویی کنند، اما سوال این است که آیا این لامپ ها حتی هنگامی که خاموش هستند نیز برق مصرف می کنند یا خیر.

صرفه جویی بهینه در مصرف انرژی

لامپ های LED به طور کلی می توانند در صرفه جویی در مصرف برق فوق العاده عمل کنند و نسبت به دیگر انواع لامپ که مصرف انرژی بالایی دارند، مصرف کمتری دارد. لامپ های هوشمند از این نظر می توانند موجب صرفه جویی در هزینه های انرژی شوند که اگر فراموش کنید آنها را خاموش کنید، می توانید آنها را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت خودکار خاموش شوند.

آیا باید نگران مصرف برق در هنگام خاموشی لامپ های هوشمند باشیم؟

آیا باید نگران مصرف برق در هنگام خاموشی لامپ های هوشمند باشیم؟

با این حال لامپ های هوشمند حتی هنگامی که واقعا روشن نیستند نیز در حالت آماده به کار قرار دارند. دلیل این امر این است که آنها بایستی به طور مداوم با وای فای خانه در ارتباط باشند. چرا که با کمک آنها میت واند چراغ ها را از راه دور نیز روشن کرد، برای مثال زمانی که شما مسافرت هستید می توانید برای اینکه سارقین به خانه شما مشکوک نشوند، در ساعات مشخصی چراغ ها را روشن کنید.

هزینه های ناچیز انرژی لامپ های هوشمند

با این حال به طور کامل هنوز تائید نشده است که این لامپ ها در حالت خاموش چه میزان الکتریسته مصرف می کنند و چقدر روی هزینه برق تاثیر دارد. برای این کار تحقیقات مختلفی صورت گرفته است که این میزان مصرف انرژی ناچیز است و تاثیری کمی روی هزینه های برق شما دارد و تقریبا ناچیز محسوب می شود. پس تقریبا می توان گفت که نگران هزینه های احتمالی روشن ماندن این لامپ ها در هنگام خاموشی و اتصال به وای فای نباشید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید