login_logo2-4

اتوماتیک یا قفل شدن ویندوز؛ با یک کلیک صفحه نمایش را خاموش کنید

turn-off-the-monito-display-after-windows-lock-or-with-a-click[1]

خاموش شدن اتوماتیک صفحه نمایشگر لپ تاپ یا کامپیوترهای خانگی باعث صرفه جویی در انرژی و باتری سیستم میشود ، شما میتوانید برای خاموش شدن صفحه مدت زمان تعیین کنید اما ما در ادامه قصد داریم نحوه خاموش شدن صفحه مانیتور با یک کلیک یا به صورت اتوماتیک بعد از هر عملیات قفل صفحه (Lock) ویندوز را آموزش دهیم.

با کلیک یا اتوماتیک صفحه مانیتور لپ تاپ را خاموش و در مصرف باتری صرفه جویی کنید

Turn Off The Monitor/Display after Windows Lock Or With a Click

 

توجه کنید که در بعضی از لپ تاپ ها خاموش شدن صفحه توسط دکمه های ترکیبی که کمپانی سازنده بر روی کیبورد تعبیه میکند نیز امکان پذیر است

روش اول : خاموش شدن اتوماتیک صفحه مانیتور لپ تاپ یا کامپیوتر بعد از هر بار Lock در ویندوز

برای انجام اینکار ما از نرم افزار کم حجم ۴۶ کیلوبایتی و بدون نیاز به نصب MpowerSaver استفاده میکنیم.این نرم افزار علاوه بر قابلیت خاموش کردن اتوماتیک صفحه بعد از هر Lock ، امکان زمانبندی سیستم برای ریستارت ، هایبرنت و یا خاموش شدن را نیز دارد.

با یک کلیک یا اتوماتیک صفحه مانیتور لپ تاپ را خاموش و در مصرف باتری و برق صرفه جویی کنید

پس از دانلود نرم افزار آن را اجرا کنید ، پنجره اصلی برنامه نمایش داده میشود و آیکن آن نیز در تسکبار قرار میگیرد.میتوانید برای ادامه کار پنجره اصلی برنامه را ببندید تا تنها آیکن آن در تسکبار ویندوز نشان داده شود.

حالا کافیست از طریق کلید ترکیبی Win + L سیستم خود را Lock کنید تا بلافاصله صفحه مانیتور خاموش شود ، توجه کنید که خاموش شدن صفحه به معنی خاموش شدن کل سیستم نیست و با تکان دادن موس یا زدن دکمه های کیبورد مانیتور مجددا بلافاصله روشن خواهد شد.

برای نمایش تنظیمات بیشتر برنامه در تسکبار بر روی آیکن کلیک راست و گزینه Restore را انتخاب کنید.

خاموش شدن اتوماتیک صفحه مانیتور لپ تاپ یا کامپیوتر بعد از هر بار Lock در ویندوز

پنجره اصلی برنامه نمایش داده میشود که دارای دو تب General و Advance میباشد ، در تب General  میتوانید تعیین کنید که پس از هر بار روشن شدن ویندوز نرم افزار اجرا شود و یا اینکه برای Lock و خاموش کردن خودکار صفحه مانیتور لپ تاپ و کامپیوتر مدت زمان تعیین کنید.

Turn Off The Monitor/Display after Windows Lock Or With a Click

همچنین در تب Advance تنظیمات پیشرفته تری مثل تعیین زمان و تاریخ خاموش ، ریستارت ، هایبرنت و.. ویندوز را تعیین و فعال کنید.

روش دوم : خاموش شدن صفحه نمایشگر با کلیک بر روی فایل

علاوه بر نرم افزار فوق که به صورت اتوماتیک با قفل ویندوز فعال می شد و صفحه خاموش را میکرد شما میتوانید از یک نرم افزار پرتابل بسیار کم حجم ۱۲ کلیوبایتی نیز صفحه مانیتور را به صورت دستی با کلیک بر روی فایل exe برنامه خاموش کنید.

روش دوم : خاموش شدن صفحه نمایشگر با کلیک بر روی فایل

ابتدا ScreenOff را دانلود کنید ، این نرم افزار بر روی ویندوز های ۳۲ و ۶۴ بیتی به خوبی اجرا میشود و کار کردن با آن بسیار ساده است ، فقط روی فایل exe دانلود شده کلیک کنید تا صفحه مانیتور خاموش شود! برای بازگشت به حالت عادی نیز کافیست موس را تکان یا دکمه های کیبورد را بزنید

تجربه و پیشنهاد شما ؟

با استفاده از دو نرم افزار بسیار کم حجم بالا میتوانید براحتی در مصرف باتری لپ تاپ و مصرف برق سیستم صرفه جویی کنید ، اگر شما نیز برنامه های کاربردی مشابه برای اینکار سراغ دارید آن را در بخش نظرات معرفی کنید.

منبع: انزل وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید