login_logo2-4

احتمال افزایش شیردهی گاوها با فناوری واقعیت مجازی

گزارش‌های به‌دست‌آمده از دام پروران مسکو حاکی از آن است که گاوهایی که از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده می‌کردند شیردهی بیشتری داشتند.

به نقل از  engadget، گزارش‌ها نشان می‌دهند که این تنها انسان‌ها نیستند که از فناوری واقعیت مجازی بهره می‌برند و دام پروران مسکو با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی اصلاح‌شده‌ای توانستند خلق‌وخوی گاوها را تغییر بدهند و تولید شیر آن‌ها را نیز بیشتر کنند.

در طی این پروژه عینک‌های واقعیت مجازی ویژه‌ای که برای صورت گاوها ساخته شده بود، پیش چشم آن‌ها نصب شد و تصاویری از مناظر بهاری بارنگ‌های اصلاح‌شده برای چشم گاوها برایشان به نمایش در آمد و به‌این‌ترتیب چشم‌اندازی زیباتر از مزرعه ساده‌ای که در آن‌ها حضور داشتند را می‌دیدند.

نتایج این آزمایش نشان داد که استفاده از این روش در سطح پایه برای گاوها مفید واقع شده است. اولین آزمایش انجام‌شده اضطراب گاوها را کاهش داد و احساسات کلی آن‌ها را تقویت کرد. البته هنوز اطلاعات در رابطه با نحوه و میزان تأثیرگذاری این روش روی کیفیت و کمیت شیردهی گاوها به دست نیامده است اما برنامه‌های جامعی برای پاسخ به این سؤالات طرح ریزی شده است که در آینده‌ای نه‌چندان دور عملی خواهد شد.

البته سؤالات بی‌پاسخ زیادی در این تحقیق به‌جا مانده  است و برای مثال برخی از افراد پرسیده‌اند که چرا به‌جای استفاده از فناوری واقعیت مجازی گاوها را به‌صورت حقیقی به مزارع سرسبز منتقل نکنیم. عده‌ای دیگر در رابطه با جنبه فنی این موضوع و نحوه مدیریت عمر باتری دستگاه‌ها اشاره‌کرده‌اند. همچنین واکنش گاوها به روبه‌رو شدن با حقیقت اطرافشان هنوز مشخص نیست.

بااین‌حال این روش می‌تواند برای دام‌پرورانی که در مناطق سردسیر مشغول به کار هستند و از مزارع سرسبز برخوردار نیستند  بسیار مؤثر باشد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید