login_logo2-4

ارور ۵۰۴ چیست و چگونه رفع می شود؟

ارور ۵۰۴ چیست و چگونه رفع می شود؟

ارور ۵۰۴ یک کد وضعیت پاسخ HTTP است که نشان می دهد که یک سرور (که در حال حاضر به عنوان دروازه یا پراکسی عمل می کند) پاسخی از سرورهای بالا دریافت نمی کند.

از تعریف ارور ۵۰۴  شروع کنیم

ارور ۵۰۴ به معنای وقفه دروازه ۵۰۴ است که در پنجره مرورگر اینترنت نمایش داده می شود. ممکن است این پیغام در سرصفحه یا پا صفحه سایت وجود داشته باشد یا ممکن است در یک صفحه سفید که شامل عبارت ۵۰۴ بزرگی است در بالای صفحه ظاهر شود. از رایج ترین ارورهای ۵۰۴ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ۵۰۴ Gateway Timeout
  • HTTP 504
  • ۵۰۴ ERROR
  • Gateway Timeout (504)
  • HTTP Error 504 – Gateway Timeout
  • Gateway Timeout Error

علت ارور ۵۰۴ چیست؟

ارور ۵۰۴  نشان می دهد که سرور پراکسی یا دروازه بالا دست جوابگو نیست. به طور کلی در شبکه، سرورهایی وجود دارند که یک سرویس را به سرور دیگر ارائه می دهد. بنابراین شبکه یک حالت سلسله مراتبی دارد که هر سرور سرویس های مورد نیا خود را از سرورهای بالا دست خود دریافت می کند. اگر تعداد مسیرهای طی شده برای انتقال اطلاعات از کلاینت به سرور بیشتر باشد، شما با تاخیر بیشتری مواجه خواهید شد.

بنابراین ارور ۵۰۴ نشان می دهد که چه چیزی در سرور برنامه شما اشتباه یا دچار خرابی شده است.

مشکل سرور

بسیاری از اپلیکیشن های گوشی هوشمند دارای یک رابط کاربری مدرن هستند. اگر از اپلیکیشن هایی مشخص استفاده و ارور ۵۰۴ را دریافت می کنید، این مشکل مربوط به برنامه نصب شده شما یا دستگاه تست محلی شماست. در عوض اگر این خطا از سمت سرور رخ می دهد، بیشتر پردازش ها در پشت صحنه اجرا می شود و خارج از رابط کاربری است که کاربر مشاهده می کند.

این نکته بسیار مهم است که قبل از هر گونه ویرایش یا تغییر سیستم، یک بک آپ کامل از برنامه ها پایگاه داده ها و… انجام هید. حتی اگر می توانید یک کپی کامل از برنامه های روی سرور ثانویه ایجاد کنید.

مشکل ارور ۵۰۴ در وردپرس

با چک کردن سرور خود شروع کنید. اگر تمام دامنه هایی را که برنامه شما نیاز دارد، به درستی تنظیم کرده باشید، ارور ۵۰۴ شما برطرف می شود. ترافیک بسیار سنگین ممکن است منجر به خطای ۵۰۴ و حتی ۵۰۳ شود.

ممکن است وردپرس به علت خراب شدن پایگاه داده دچار مشکل ارور۵۰۴ باشد. ابزار WP-DBManager را نصب و سعی کنید قابلیت Repair DB و سپس Optimize DB را امتحان کنید و ببینید به شما کمکی می کند.

چند روش سریع برای حل مشکل ارور ۵۰۴

تمام دستگاه های شبکه خود را ری استارت کنید. مشکلات موقت مودم، روتر، سوئیچ ها یا سایر سخت افزارهای شبکه باعث می شود که ارور ۵۰۴ Gateway Timeout رخ دهد که ریست این دستگاه ها می تواند مشکل را حل کند.

تنظیمات سرور پراکسی مرورگر یا برنامه خود را چک کنید و مطمئن شوید که تنظیمات درست است. تنظیمات اشتباه پراکسی می تواند باعث ایجاد خطای ۵۰۴ شود..

با ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید. ممکن است مشکل از ISP شما باشد.

اگر نتوانستید مشکل ۵۰۴ خود را حل کنید، با مدیر وب سایت تماس بگیرید، شاید مدیر برای رفع مشکل خطای ۵۰۴ در حال تلاش باشد.

پیکربندی فایروال را ایمپورت کنید. فایروال یک دستگاه امنیتی ساده است که ترافیک شبکه را نظارت می کند و تصمیم می گیرد که کدام ترافیک امن است و کدامیک مخرب.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید