login_logo2-4

از داروهای هوشمند چه می دانید؟

از داروهای هوشمند چه می دانید؟

داروهای هوشمند را می شناسید؟ به نظر می رسد این روزها داروهای هوشمند از اهمیت زیادی برخوردارند. شاید ندانید که داروهای هوشمند چه کاربردی دارند.

داروهای هوشمند چه کابردها و عوارضی دارند؟

_داروهای هوشمند اغلب با هدف درمان موضعی استفاده می شوند

_داروهای هوشمند با نفوذ بر عملکرد مغزی افراد، تاثیر جهت دار می گذارند

_داروهای هوشمند موجب مواردی مثل بی خوابی، مواد مخدر، آسیب های مغزی و یا اعتیاد درافراد می شود

_از داروهای خطرناک هوشمند که عوارضش اخیرا مشخص شده می توان به مدافینیل (Modafinil) اشاره کرد

_عوارض داروهای هوشمند  را می توان شامل افزایش ضربان قلب و بالا رفتن فشارخون دانست

خرید بدون نسخه داروهای هوشمند

یکی از مشکلاتی که در حوزه داروهای هوشمند وجود دارد مشکل خرید بدون نسخه داروهای هوشمند است. متاسفانه افراد بسیاری(از دانش آموزان تا بزرگسالان) بدون هماهنگی با پزشک داروهای هوشمند را خریداری می کنند و این یک فاجعه است.

بر اساس پژوهش های دانشگاه هاروارد با وجود افزایش میزان تمرکز و برطرف کردن خواب آلودگی استفاده غیر ضرروی و بیش از اندازه از داروهایی مثل مدافینیل عوارض جانبی خطرناکی خواهد داشت.

داروهای هوشمند با هدف درمان سریع بیمار و دارو رسانی موضعی طراحی شده اند. یعنی بیماری که داروهای هوشمند دریافت می کند سریع تر از دیگر بیماران روند درمان را طی خواهد کرد. داروهای هوشمند و به طور کلی دارو رسانی هدفمند از جمله سرفصل های علمی و پژوهشی است که چندسالی است دانشمندان و محققان را در آزمایشگاه های معتبر و مجهز به خود مشغول کرده.

هدف اصلی استفاده از داروهای هوشمند درمان بیماری های مزمن و صعب العلاجی است که تا پیش از این به سختی درمان می شدند و یا اساسا قابل  درمان نبودند.

این تلاش ها افزایش دقت در رساندن داروها به بافت ها و سلول های بیمار است تا به این ترتیب علاوه بر کاهش عوارض جانبی به دلیل استفاده بسیار کم و در عین حال موثر دارو، تا حد امکان درمان ها را به سمت روش های کمتر تهاجمی هدایت کند. برای رسیدن به چنین افقی فناوری های نوین و از همه مهم تر فناوری نانو به کمک محققان و داروسازها آمده است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید