login_logo2-4

انتخاب نام مناسب برای دامنه سایت

چطور نام مناسب برای دامنه سایتم انتخاب کنم؟

چطور نام مناسب برای دامنه سایتم انتخاب کنم؟ دامنه یا دامین نام منحصر به فردی است که افراد با شنیدن ان به وبسایت شما فکر کرده و یا کسب و کار شما را به ذهنشان می آورد. بنابراین نام دامنه اولین تاثیر را در جذب مخاطب دارد.

از آنجا که دامنه اغلب اولین چیزی است که هر مشتری آن را می بیند، باید بتواند پیام درست و حرفه ای را به مخاطب ارسال کند. دامنه مناسب به راحتی و به طور مکرر توسط کاربران سرچ و بازدید می شود، به راحتی پیدا شده و دستیابی به آن کار دشواری نیست. بنابراین در انتخاب این نام مواردی مهم است که بهتر است این فاکتورها را در هنگام انتخاب نام دامنه لحاظ کنیم.

ارتباط با کسب و کار و محتوا

بهتر است هر زمان افراد سایت شما را وارد می کنند، به فکر کسب و کار شما بیفتند. بنابراین مهم است که دامنه و برند تجاری شما با یکدیگر همخوانی داشته باشد. بهتر است این نام توصیف کننده فعالیت شما باشد تا میزان اعتماد کاربر به سایت شما بیشتر شود. این موضوع خصوصا در زمان جست و جو اهمیتی دوچندان می یابد و کاربران دامنه هایی را انتخاب می کنند که به موضوع و محتوای سایت بیشتر مرتبط است.

طولانی نباشد

بهتر است نامی کوتاه را به عنوان دامنه برگزینید. واژگان بیشتر وقت بیشتری برای تایپ از مردم در هنگام ورود آدرس سایت می گیرد و احتمال اینکه آنها تایپ را اشتباه انجام دهند نیز بالا می برد. طول ایده آل یک کلمه شش تا هشت حرف است. پیش از ثبت مطمئن شوید که کسی آدرس منتخب شما را ثبت نکرده باشد.

چطور نام مناسب برای دامنه سایتم انتخاب کنم؟

پسوند مناسبی انتخاب کنید

در آغاز ورود اینترنت اکثر شرکتهای تجاری از پسوند .org به عنوان پسوند دامنه خود استفاده می کردند. این روزها هر کشوری دارای پسوند خاص خود است و از دیگر پسوندهای رایج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پسوند Co.  برای شرکت های تجاری، یک اجتماع خاص یا تجارت

پسوند info سایت های اطلاعاتی

پسوند .net به طور معمول مختص سایت های زیرساختی اینترنت

پسوند Org.  برای سازمان های غیرتجاری و غیر انتفاعی

پسوند Me. برای وبلاگ یا دیگر سایت های شخصی

به راحتی حفظ شود

بهتر است در هنگام انتخاب نام، خود را از موضع کاربر و مخاطب خود نیز ببینید و واژه ای را انتخاب کنید که افراد در همه سنین بتوانند به راحتی ان را به خاطر بسپارند. با این کار می توانید بازدیدکنندگان خود را برای آینده حفظ کنید.

اعداد و فاصله را فراموش کنید

به عنوان یک قاعده کلی در انتخاب نام دامنه و جلوگیری از به وجود آمدن خطاهای شایع و سردرگمی مخاطب، بهتر است که به طور کلی از گذاشتن خط فاصله و استفاده از اعداد در نام دامنه پرهیز کنید، چرا که برای مثال بسیاری از اوقات تشخیص عدد صفر با کلمه O دشوار است و ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شود.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید