login_logo2-4

انحرافات استخوانی، نتیجه استفاده بیش از حد از گوشی در نسل جوان

این روزها به سختی بتوان کاربران را از گوشی هایشان جدا کرد. اما استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند منجر به آسیب هایی مانند انحرافات استخوانی، چشم درد و … می شود.

همه ما برای اکثر امور خود مانند نوشتن متن، نوشتن پیام کوتاه ، شبکه های اجتماعی، بازی و … از گوشی همراه خود استفاده می کنیم. امروزه استفاده از گوشی تبدیل به یک دستگاه همه کاره برای ما شده است. اما باید متوجه آسیب هایی که این گجت می تواند روی سلامتی ما می گذارد باشیم.

تغییر شکل استخوان مغز در اثر استفاده از گوشی

محققان سلامت در دانشگاه سانشاین در کوئیزلند دریافتند که این شیوه زندگی که افراد در آن مدام آنلاین هستند و سر خود را به پایین نگه می دارند تا گوشی خود را ببینند می تواند به تغییر شکل اسکلت و استخوان بندی ما منجر شود. آنها می گویند که تغییر وزن و فشار به گردن از ستون فقرات تا عضلات پشت سر موجب ایجاد تغییر شکل استخوان ها می شود.

تغییر شکل استخوان مغز در اثر استفاده از گوشی

آنها می گویند که در نتیجه کار زیاد با گوشی، قسمت های قلابی شکل جمجمه می تواند تغییر کند. اسامی مختلفی برای این قسمت از مغز وجود دارد که از آن به نام هایی چون شاخ سر، ستون فقرات یا استخوان های قلابی چون تعبیر می شود. استفاده زیاد از گوشی و پایین آوردن سر در طولانی مدت موجب تغییر فرم این استخوان ها می شود.

دیگر مضرات گوشی روی سلامت بدن

علاوه بر انحرافات استخوانی، پیش از این مطالعاتی نیز در مورد مضر بودن گوشی ها برای استخوان های انگشت شست که مدام با آن روی گوشی ضربه می زنیم نیز به انجام رسیده بود. همچنین امواج این گوشی ها نیز می تواند تاثیرات مخرب روی مغز داشته باشد. انتشار امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه می تواند بخش هایی از مغز را که در نزدیکی گوشی قرار دارند تحریک کند و فعالیت آن بخش را افزایش می دهد و مغز را خسته می کند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید