login_logo2-4

همراه اول مشترکانش را اعتباردهی می‌کند

1c10c32a-09e3-4ef8-b578-d821f423cc69

همراه اول با اعتباردهی به مشترکان دائمی‌ خود، میزان سقف قطع میان‌دوره آنها را افزایش می‌دهد. این طرح از قطع زودهنگام خطوط برخی مشترکان جلوگیری کرده است. همراه  ما  باشید.

همراه اول در طرح اعتباردهی به مشترکان دائمی، سقف میان دوره برخی مشترکان خود را افزایش داد. در طرح اعتبار دهی، سقف قطع میان‌دوره برخی از مشترکان دائمی بر اساس ارزش شماره تلفن همراه، میزان خوش حسابی، مبلغ قبوض پرداختی و مدت زمان حضور در همراه اول، افزایش یافته و پیامک اطلاع رسانی آن از طریق سرشماره ۹۸۱۰+ برای این دسته از مشترکان ارسال شده است.

تا قبل از اجرای این طرح، مشترکان همراه اول فقط بر اساس میزان ودیعه شان مشمول دریافت پیامک اخطار و در نهایت قطع یکطرفه میان دوره می‌شدند که باعث ناراحتی کاربران می‌شد.

پس از اجرای طرح اعتباردهی، سقف قطع میان‌دوره این گروه از مشترکان از ۲۰۰ هزار ریال تا ۱۰ میلیون ریال افزوده شده و به سقف اعتبار ودیعه‌شان اضافه شده است.

به عبارت دیگر افزایش سقف قطع میان‌دوره به ازای هر مشترک متفاوت و منحصر بفرد است. مزایای این طرح برای مشترکان دائمی که از سرویس رومینگ بین الملل استفاده می کنند بیشتر است؛ زیرا عمدتاً این دسته از مشترکان به علت مسافرت به خارج از کشور، با قطع میان دوره مواجه می‌شدند.

این طرح به صورت مرحله‌ای برای سایر مشترکان دائمی نیز به اجرا در خواهد آمد و مشمولین طرح از طریق پیامک از میزان افزایش اعتبار خود مطلع خواهند شد.

لازم به توضیح است، اطلاع رسانی به مشترکان مشمول این طرح از طریق ارسال پیامک از سرشماره ۹۸۱۰+ انجام می‌شود.

مشترکان در صورت عدم تمایل به برخورداری از این امتیاز ویژه می‌توانند عدد ۱۱۷ را به سرشماره ۹۸۱۰+ ارسال و یا کد # ۱۱۷*۱۰* را شماره‌گیری کنند.

منبع: زومیت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید