login_logo2-4

اپلیکیشن Shapical: تلفیق عکاسی با اشکال هندسی در اندروید

49f67eba-ea06-4f46-a066-f009ea99e5ef

Shapical اپلیکیشنی برای اندروید است که به کمک آن قادر خواهید بود با ترکیب عکس‌های خود و اشکال هندسی، سبک تازه‌ای به عکس‌های خود ببخشید.

اشکال هندسی یکی از زیبایی‌های دنیای ریاضیات و هنر هستند که سال‌های سال در دوران تحصیل با آن‌ها سروکار داشته‌ایم. همان‌قدر که وجود این اشکال در دنیای ریاضیات و آموزش، برای آینده‌ی شغلی غیرکاربردی بود؛ حضور آن‌ها در هنر، فوق‌العاده مهم و تعیین‌کننده است؛ به‌طوری که در هنر‌های سنتی و کلاسیک قطعا ردی از اشکال و قوانین هندسی پیدا خواهید کرد؛ مانند تقارن‌ها و اشکالی که در طراحی‌های اصیل ایرانی دیده می‌شوند. اما آیا تابه‌حال به استفاده از این اشکال هندسی در عکاسی هم فکر کرده‌اید؟ آن‌هم نه به‌صورت رد پا، بلکه تمام و کمال. Shapical اپلیکیشنی بسیار جالب در زمینه‌ی عکاسی است که توسعه‌دهندگان آن با خلاقیتی جالب و بدیع، اشکال هندسی را وارد دنیای عکاسی موبایل کرده‌اند و باید اعتراف کنیم که ایده‌ی آن‌ها بسیار موفق از آب درآمده است. این سبک به‌ویژه برای عکاسان هنری که علاقه به ثبت عکس‌هایی خاص و متفاوت دارند، می‌تواند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد؛ تنها کمی ذوق و سلیقه لازم است تا بتوان از ترکیب این اشکال هندسی با دنیای اطراف، خروجی‌های فوق‌العاده‌ای به دست آورد که نمونه‌ی آن را در اسکرین‌شات زیر مشاهده می‌کنید.

شما در Shapical بیش از ۳۰۰ شکل هندسی و قالب‌های متفاوتی در اختیار خواهید داشت که هنگام عکاسی، روی دوربین گوشی ظاهر می‌شوند و می‌توانید با تنظیم سوژه‌ عکس در قاب این اشکال، تصاویر بسیار خاصی به ثبت برسانید. رابط کاربری برنامه ساده و گویا طراحی شده است؛ به‌طوری که حتی در اولین مراجعه به آن، به‌سرعت متوجه بخش‌های اصلی برنامه خواهید شد. این برنامه دارای تنظیماتی دقیق و متناسب با اشکال هندسی است که به کمک آن می‌توانید محیط داخل یا خارج اشکال اضافه‌شده را روشن‌تر یا تاریک‌تر کنید و جلوه‌ی خاصی به آن‌ها ببخشید. در تصاویر بالا، کاملا مشخص است که تغییر نور و روشنایی عکس تا چه حد اشکال هندسی را با تصاویر، همخوان و متناسب خواهد کرد. Shapical دارای یک پیج اینستاگرام به آدرس @Shapical نیز هست که با مراجعه به آن می‌توانید نمونه تصاویر بی‌نظیر ثبت‌شده با این اپلیکیشن را مشاهده و در عین حال برای ثبت عکس‌های خود از این ایده‌ها الگوبرداری کنید.

این اپلیکیشن در دو نسخه‌ی پولی و رایگان منتشر شده است که در نسخه‌ی رایگان آن به ۲۰۰ شکل هندسی دسترسی خواهید داشت. برای دانلود می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • پیاده‌سازی ایده‌ای خلاقانه
  • رابط کاربری ساده و گویا
  • پالت های رنگی جذاب

نکات منفی

  • نکته‌ی منفی خاصی مشاهده نشد
دانلود اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید