login_logo2-4

اپلیکیشن Video Compress: کاهش چشمگیر حجم ویدیوها در اندروید

b65b85b9-488e-4116-8012-c29e62a7b7de

Video Compress اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که به کمک آن می‌توانید حجم ویدیوهای خود را قبل از اشتراک گذاری کاهش دهید.

با افزایش سرعت اینترنت، اشتراک گذاری فایل‌های ویدیویی که نسبت به عکس‌ها از حجم بالاتری برخوردارند در سال‌های اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است به طوری که اگر سری به اینستاگرام یا تلگرام بزنید مشاهده خواهید کرد که بیشتر فایل‌های منتشر شده را ویدیوها تشکیل می‌دهند. محبوبیت فایل‌های ویدیویی به قدری رشد کرد که اینستاگرام نیز مجبور شد مدت زمان ۱۵ ثانیه‌ای برای اشتراک ویدیو را به ۶۰ ثانیه تغییر دهید. البته با وجود آنکه سرعت اینترنت ایران نسبت به چند سال پیش افزایش چشمگیری داشته است اما همچنان مشکل منسوخ شده‌ی ترافیک و اینرتنت حجمی (در دنیا) کاربران را در اشتراک گذاری ویدیو محدود می‌کند چرا که معمولا فایل‌های ویدیویی حجمی بالاتر از ۱۰ مگابایت خواهند داشت. اگر شما هم به هر دلیلی قصد اشتراک گذاری ویدیو دارید می‌توانید با اپلیکیشن‌هایی که حجم ویدیوها را کاهش می‌دهند خود را از این محدودیت خلاص کرده و ویدیوهای خود را با حجم چندین برابر کمتر در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید. این کاهش حجم توسط کاهش کیفیت ویدیو انجام خواهد گرفت اما این موضوع به معنای آنکه ویدیویی بی‌کیفیت را از برنامه تحویل بگیرید نیست چرا که در اکثر مواقع تفاوتی بین کیفیت یک ویدیوی ۷۰ مگابایتی با یک ویدیوی ۲۰ مگابایتی (در موبایل) وجود ندارد.

 

Video Compress یکی از بهترین اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه است که بعد از دریافت فایل ویدیویی، حجم‌ها و رزولوشن‌های مختلفی را به شما نمایش می‌دهد و شما می‌توانید بر اساس حجم خروجی، حالت تبدیل را انتخاب کنید و در عرض چند ثانیه تا چند دقیقه ویدیوی خود را تحویل بگیرید. همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می‌کنید یک ویدیوی Full HD به Video Compress معرفی شده است و از طرف این برنامه، رزولوشن‌ها و حجم‌های مختلفی به کاربر پیشنهاد شده است که می‌توانید بر اساس آن ویدیوی خود را تبدیل کنید. این ابزار قادر است تا ویدیوی ۲۴۹ مگابایتی را حتی تا ۱۳ مگابایت کاهش حجم دهد. البته همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم کاهش حجم لزوما به معنای کاهش چشمگیر کیفیت ویدیو نیست. برای مثال کیفیت همین ویدیوئی ۲۴۹ مگابایتی که دارای رزولوشن ۱۷۲۸x۹۷۲ است را اگر به رزولوشن ۹۶۰x۵۴۰ تبدیل کنید کیفیت ویدیو تفاوت چندانی پیدا نمی‌کند اما با این حال ۱۸۰ مگابایت از حجم ویدیو را کاهش می‌دهد. Video Compress علاوه بر امکان کاهش حجم ویدیو، به امکانات دیگری همچون برش دادن ویدیو، چرخاندن تصویر و خروجی گرفتن فایل صوتی یک ویدیو نیز مجهز شده است تا با یک برنامه‌ی همه فن حریف در زمینه‌ی کار با ویدیوها مواجه باشیم. این برنامه برای اندروید ۴ و بالاتر منتشر شده و بیش از ۱ میلیون دانلود را در پلی‌استور گوگل کسب کرده است که از طریق لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید.

نکات مثبت

  • امکان کاهش حجم چشمگیر ویدیوها
  • نمایش حجم و رزولوشن فایل خروجی قبل از تبدیل
  • امکان برش دادن بخشی از ویدیو

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید