login_logo2-4

بررسی برخی ترفند های ویندوز 10؛ سرعت را با این ترفند ها افزایش دهید!

 ویندوز 10 در حال حاضر جدید ترین ویندوز مایکروسافت برای رایانه های شخصی به شمار می رود. این سیستم عامل قابلیت های بسیار زیادی دارد که برخی از آن ها بسیار شناخته شده است و برخی دیگر کمتر مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. این قابلیت ها به مرور توسط به روز رسانی های مایکروسافت در حال پیشرفت هستند. در این بخش قصد داریم به مرور برخی ترفند های ویندوز 10 بپردازیم.

دسکتاپ های مجازی

اولین موضوع که در بخش بررسی برخی ترفند های ویندوز 10 بپردازیم. قصد داریم به بررسی آن بپردازیم استفاده از صفحه نمایش های مجازی متعدد در ویندوز 10 است. با استفاده از این قابلیت می توانید به شخصی سازی دسکتاپ خود بپردازید و صفحه های مختلفی را برای این کار انتخاب کنید به عنوان مثال در کنار یک دسکتاپ اصلی می توان از یک دسکتاپ مجازی بهره بردو آن را به عنوان دسکتاپ مخصوص گیم در نظر گرفت.

ترفند های ویندوز 10؛ دسکتاپ های مجازی

برای فعال سازی این قابلیت باید وارد بخش Task View شوید و در قسمت Timeline گزینه +New desktop را انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام دادی یک میله ای در بالای صفحه نمایش پدید می آید که می توانید به استفاده از دو صفحه دسکتاپ از طریق آن بپردازید.

کلیپ بورد ابری

در طول روز ممکن است نیاز پیدا کنید که از چند کامپیوتر شخصی استفاده کنید. یکی از ویژگی های بسیار جذاب ویندوز 10 قابلیت همگام سازی سیستم عامل هایی است که به حساب کاربری شما متصل است. در به روز رسانی اکتبر 2018 قابلیت انتقال بخش کلیپ بورد نیز وجود دارد، با استفاده از این روش می توانید متنی را از یک کامپیوتر کپی کرده و در کامپیوتر دیگر خود آن متن را قرار دهید.

ترفند های ویندوز 10؛ کلیپ بورد ابری

برای انجام این کار باید مسیر Start > Settings > System > Clipboard and flip را رفته و هر دو بخش یاد شده را روشن کند.

آشنایی با قابلیت NEARBY SHARING

یکی از جذاب ترین ترفند های ویندوز 10 این موضوع است. گاهی اوقات قصد دارد به انتقال اطلاعات از یک سیستم کامپیوتری به سیستم دیگر بپردازید. با استفاده از این روش می توانید بدون نیاز به حافظه های هارد به انتقال اطلاعات بپردازید. این قابلیت بسیار ساده است و از طریق وای فای و بلوتوث صورت می گیرد.

برای این کار کلیک راست کرده و گزینه Share option را انتخاب می کنیم و کامپیوتر مقصد را انتخاب می کنیم. حال برای کامپوتر مقصد پیغامی می آید. تنها موضوعی که باید به بررسی این موضوع بپردازید قبل از ارسال فایل نیاز به تنظیمات بلوتوث است که باید به بخش Start > Settings > System > Shared Experiences رفته و گزینه Share across devices را فعال کنید. در این بخش می توانید انتخاب کنید که فایل برای چه کامیپوتری ارسال شود.

ترفند های ویندوز 10؛ آشنایی با قابلیت Nearby Sharing

در این بخش به بررسی برخی ترفند های ویندوز 10 پرداختیم، همانطور که بیان شد این قابلیت ها باعث افزایش سرعت کاربران می شود و با یک تنظیمات سادگی می توان به انتقال اطلاعات خود پرداخت.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید