login_logo2-4

بررسی وظایف کلید های F1 تا F12 در مرورگر کروم

دکمه های سری F کیبورد چه کاربردی هایی دارند؟

کلید های سری F روی کیبوردهای رایانه ای قابلیت های منحصر به فردی دارند که در این میان قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم. این کلید ها در بخش بالایی حروف الفبا قرار گرفته اند. در این بخش قصد داریم به بررسی وظایف کلید های F1 تا F12 در مرور گر کروم بپردازیم.

قبل از آغاز بررسی وظایف کلید های F1 تا F12 بهتر است این موضوع را یادآور شویم که این کلید های هوشمند دارای دو نوع عملکرد هستند گاهی اوقات این کلید ها با تنهایی دستور خاصی را اجرا می کنندو گاهی اوقات به صورت ترکیبی عمل می کنند، به عنوان مثال کلید های کنترل همراه با F4 وظایفه خارج شدن از مرور گر را دارد.

کلید تابعی F1

بررسی وظایف کلید های F1 تا F12 را با کلید F1 آغاز می کنیم. این کلید در بیشتر اوقات وظیفه کمک رسانی دارد و از آن به عنوان دکمه Help یاد می شود با استفاده از این دکمه می توانیم به بسیاری از سوال های خود پاسخ دهیم.

کلید تابعی F2

برای استفاده از این کلید ابتدا باید وارد بخش توسعه دهندگان گوگل شوید، این موضوع کلید جداگانه ای دارد که در بخش F12 در مورد آن توضیح کوتاهی می دهیم. پس از فعال کردن کلید F12 می توانیم به ویرایش از طریق کلید F2 بپردازیم .

کلید تابعی F3

این کلید وظیفه جستجو در مرور گر را دارد و به کاربران کمک می کند تا به بخشی که نیاز دارند دسترسی سریعتری پیدا کنند.

کلید تابعی F4

در میان کلید های سری F این کلید پرکاربرد تر است. این کلید تابعی به تنهایی کاری انجام نمی دهد اما زمانی که این کلید با دکمه کنترل همراه می شود می تواند به صورت تکی تکی به حذف صفحات باز شده پرداخت. پس از چند بار انتخاب این دکمه می توانیم مرورگر کروم خود را ببندیم.

کلید تابعی F5

این کلیک قابلیت بارگذاری مجدد صفحه نمایش یا همان رفرش را برای کاربران به همراه دارد. با استفاده از این کلید به همراه همراه با کنترل یا شیفت نیز همین عمل با نادیده گرفتن مطالب کش شده صورت می گیرد.

کلید تابعی F6

این کلید به صورت ترکیبی قابلیتی ندارد اما به تنهایی می تواند بین نوار ابزار آدرس و تب ایجاد شده سوییچ کرد تا بتوانیم سرعت بالاتری در کارهای روزمره خود داشته باشیم. بررسی وظایف کلید های F1 تا F12 در مرور گر کروم بپردازیم.

کلید تابعی F7

این کلید در گوگل کروم هیچ قابلیتی ندارد.

کلید تابعی F8

در بخش توسعه دهندگان موجود توقف و شروع دوباره اسکریپ می شود و در بخش ترکیبی نیز قابلیتی ندارد.

کلید تابعی F9

در بررسی وظایف کلید های F1 تا F12 متوجه می شویم که این کلید در گوگل کروم هیچ قابلیتی ندارد.

کلید تابعی F10

اگر در بخش Sources Panel هستید این کلید تابع بعدی را فراخوانی می کندو به صورت ترکیبی با دکمه شیفت نیز مانند کلیک راست موس عمل می کند و می توان به تمام گزینه های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کرد.

کلید تابعی F11

این دکمه نیز در بخش Sources Panel تابع بعدی را فراخوانی می کندو به صورت کلی باعث می شود پس از انتخاب آن به مرورگر خود به صورت تمام صفحه به مرورگر دسترسی پیدا می کنیم. پس از یک بار انتخاب این دکمه ظاهر مرور گر به صورت قبلی باز می گردد.

کلید تابعی F12

این کلید نیز همانطور که بیان شد برای توسعه دهندگان است و توابع مورد نیاز آن ها را در بخش پایینی مرورگر نیز شاهد آن ها خواهیم بود.

البته این کلید ها در حالت عادی روی صفحه نمایش  و بسیاری از مرورگر ها نیز همین ویژگی های را دارند اما کلید های تابعی یاد شده مخصوص مرورگر کروم هستند و تمام عملگر ها را در اختیار کاربران قرار می دهد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید