login_logo2-4

برنامه Disable Application: غیرفعال سازی اپلیکیشن ها در اندروید (نیازمند روت)

Disable Application برنامه ای برای غیرفعال‌سازی اپلیکیشن‌های اندروید است که توسط آن می توانید برنامه های غیرضروری را به طور کامل متوقف کنید.

هنگامی که گوشی جدیدی خریداری می‌کنیم، شاهد اپلیکیشن‌های از پیش نصب‌شده‌ای در آن هستیم که اکثرا کاربردی برای ما ندارند. این برنامه‌ها به دلیل آنکه از سوی خود تولیدکننده‌ی گوشی‌های موبایل روی اندروید نصب شده است، جزو اپلیکیشن‌های سیستمی محسوب می‌شوند و حذف آن برای کاربرانی که گوشی خود را روت نکرده باشند، امکان‌پذیر نیست. از سوی دیگر اپلیکیشن‌هایی در گوشی هستند که شاید استفاده‌ی زیادی از آن‌ها نداشته باشیم. برای مثال مارکت‌های اندروید تنها زمانی مورد نیازمان خواهند بود که قصد دانلود یا آپدیت اپلیکیشنی داشته باشیم؛ اما اگر سری به بخش Running Service بزنید، مشاهده می‌کنید که در اکثر ساعات روز، حتی با وجود استفاده نکردن، در پس‌زمینه‌ی گوشی در حال فعالیت هستند. حذف این برنامه‌ها نیز چندان عاقلانه نیست؛ چراکه در این صورت هر بار که نیاز به نصب یا بروزرسانی اپلیکیشنی داشته باشید، مجددا باید برنامه را نصب کنید و این نصب و حذف‌های مکرر طبیعتا وقت‌گیر و دردسرساز هستند. در شرایطی که به‌عنوان مثال گفته شد، Freeze یا غیرفعال کردن برنامه‌ها بهترین انتخاب برای کاربران خواهد بود. Disable کردن یک اپلیکیشن باعث خواهد شد فعالیت‌ اپلیکیشن به صفر برسد و دارای کوچک‌ترین فعالیتی در پس‌زمینه نیز نباشد.

با انجام این کار آیکون برنامه از App Drawer نیز حذف می‌شود و دیگر قابلیت اجرا شدن نخواهد داشت. حال کافی است هر وقت که نیازی به آن داشتید، با یک لمس آن را مجددا فعال کنید و به استفاده از آن بپردازید و بعد از انجام کارهای مورد نظر، مجددا آن را به حالت غیر فعال تبدیل کنید. Disable Application اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که با ارائه‌ی لیستی از تمام اپلیکیشن‌هایی که قبل و بعد از خرید گوشی روی آن نصب شده‌اند، امکان Disable کردن برنامه‌ها را تنها با یک لمس برای شما مهیا خواهد کرد. در کنار اپلیکیشن‌های پیش‌فرض برچسب قرمزرنگی با عنوان System و در کنار اپلیکیشن‌هایی که خود اقدام به نصب آن‌ها کرده‌اید نیز برچسب سبزرنگی با عنوان User نمایش داده شده است تا با آگاهی از نوع اپلیکیشن‌ها، اقدام به غیرفعال‌سازی آن‌ها کنید. بعد از Freeze کردن یک اپلیکیشن یک برچسب آبی‌رنگ با عنوان Frozen به کنار اپلیکیشن اضافه خواهد شد تا شما را از اپلیکیشن‌های غیرفعال شده باخبر کند. این برنامه برای اجرا به دسترسی روت نیاز خواهد داشت و می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام به دانلود آن کنید.

ویژگی‌ها

  • امکان غیرفعال سازی اپلیکیشن‌های سیستمی
  • امکان فریز کردن اپلیکیشن‌های نصب‌شده توسط کاربر
  • امکان فعال/غیرفعال سازی اپلیکیشن‌ها با یک لمس
دانلود اپلیکیشن
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید