login_logo2-4

برنامه Easy App Switcher: بهترین روش جا به جایی بین اپلیکیشن ها

EAS: Easy App Switcher اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که با به‌کارگیری آیکون‌های شناور، جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها را سرعت بیشتری می‌بخشد.

در حالت پیش‌فرض برای جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌های در حال اجرا در پلتفرم اندروید، نیازمند لمس گزینه‌ی Recent App در منوی Navbar خواهید بود که این امر، به دلیل آن‌ که ابتدا اقدام به کوچک کردن صفحه‌ی فعلی می‌کند، با مکث یک ثانیه‌ای مواجه خواهد شد؛ این تأخیر حتی در پرچم‌داران نیز مشاهده می‌شود و درواقع ریشه‌ی آن به اندروید بازمی‌گردد. ضمن آنکه در این روش برای جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌های مورد نظر حداقل به دو بار لمس نیاز دارید؛ یک بار انتخاب Recent Apps و بار دیگر لمس روی برنامه‌ی مورد نظر. EAS: Easy App Switcher اما روش بسیار جالب‌تری برای سوئیچ کردن بین اپلیکیشن‌ها به کار گرفته است که در آن به کمک آیکون‌های شناور، می‌توانید مرحله‌ی تأخیری کوچک شدن پنجره‌ی فعلی را حذف کنید و علاوه بر آنکه زمان سوئیچ‌ شدن را به کسری از ثانیه کاهش دهید، آن را تنها با یک لمس انجام بدهید.

شیوه‌ی کارکرد EAS: Easy App Switcher به این صورت است که وقتی وارد برنامه‌ی جدیدی می‌شوید، آیکون آخرین برنامه‌ی استفاده‌شده را در کنار صفحه قرار می‌دهد تا بتوانید به‌محض لمس کردن آن، به برنامه‌ی قبلی منتقل شوید. برای مثال مشغول وب‌گردی در مرورگر کروم هستید که پیامی از تلگرام دریافت می‌کنید. با ورود به اپلیکیشن تلگرام، آیکون مرورگر کروم به گوشه‌ی صفحه اضافه می‌شود تا بتوانید بعد از مطالعه‌ی پیام رسیده، با لمس ساده‌ی آن به مرورگر کروم بازگردید. با انجام این انتقال، آیکون کناری صفحه به تلگرام تبدیل می‌شود تا در صورتی که دوباره نیاز به وارد شدن به آن داشتید، تنها با یک لمس این جابه‌جایی را انجام دهید. این آیکون تنها ظرفیت دو اپلیکیشن را دارا است؛ به این معنا که فرضا اگر بعد از استفاده از مرورگر کروم، به اپلیکیشنی غیر از تلگرام وارد شوید (برای مثال Viber)، این میانبر به اپلیکیشن‌های کروم و وایبر اختصاص خواهد یافت. البته جای نگرانی نیست؛ چرا که می‌توانید با کشیدن آیکون موجود به سمت داخل صفحه، لیستی از چند اپلیکیشن اخیر را مشاهده کنید تا با انتخاب هرکدام، به برنامه‌ی مورد نظر منتقل شوید.

نکته‌ی دیگری که درباره‌ی این بخش وجود دارد، امکان تغییر عملکرد این آیکون شناور در منوی تنظیمات است؛ به این معنا که می‌توانید تعیین کنید که با لمس آن، به جای رفتن به برنامه‌ی آخر، منویی از چند اپلیکیشن محبوب یا چند اپلیکیشن اخیر نمایش داده شود تا حق انتخاب بیشتری داشته باشید. هرچند کارایی اصلی این برنامه در همان حالت پیش‌فرض، جابه‌جایی سریع بین دو اپلیکیشن در حال استفاده است و به جای تنظیم کردن موارد ذکرشده به‌عنوان حالت پیش‌فرض، می‌توان به‌سادگی و با کشیدن آیکون به سمت داخل صفحه به این منو دسترسی داشت.

در تنظیمات برنامه بخشی نیز با عنوان excluded apps وجود دارد که به کمک آن می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را که مایل به قرارگیری آن‌ها در این لیست نیستید، مشخص کنید. برای مثال لانچر گوشی به‌طور پیش‌فرض در این بخش وجود دارد؛ چرا که نیازی به وجود آن در این بخش نیست و کلید Home این کار را برای ما انجام می‌دهد. اپلیکیشن‌های دیگری نیز وجود دارند که به دلیل استفاده‌ی بسیار کمی که از آن‌ها داریم (متغیر برای هر کاربر) ترجیح می‌دهیم در این منوی جابه‌جایی قرار نگیرند. برای مثال تصور کنید مشغول استفاده‌ی هم‌زمان از کروم و تلگرام هستید که تصمیم به مشاهده‌ی تاریخ روز می‌گیرید. در حالت عادی اپلیکیشن تقویم نیز به این منو اضافه می‌شود و ترکیب دو اپلیکیشن در حال استفاده را بر هم می‌زند. می‌توانید با وارد کردن این اپلیکیشن‌ها در لیست excluded apps از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. برای دانلود می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

ویژگی ها

  • طراحی کوچک آیکون انتقال
  • امکان جابجایی آنی بین اپ ها به سریع ترین شکل ممکن
  • امکان غیرفعال سازی نمایش در اپ های مورد نظر
  • امکان مخفی سازی خودکار در اپ های فول اسکرین
دانلود اپلیکیشن
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید