login_logo2-4

بهترین بازی‌ها روی پی‌سی را بشناسید!

شاید بازی کردن روی کامپیوتر از نظر گرافیک و بازده، صد قدم جلوتر از کنسول باشد.

اگرچه گیمرهای این پلتفرم امکان تجربه‌ی بازی‌های تمام دوران‎ها را داشته باشند، اما همین گستردگی کتابخانه‌ای بازی‌های PC، انتخاب را سخت‌تر می‌کند.

به همین دلیل ما یک لیست از بازی‌های مختلف اضافه کرده‌ایم تا با سلیقه‌های مختلف جور درآیند.

Beat Saber

بازی Beat Saber یک تجربه ی خارق العاده ی صوتی است که نهایت استفاده را تکنولوژی واقعیت مجازی می برد. وظیفه ی شما در این بازی، قطعه قطعه کردن بیت های بازی با شمشیر های لیزریتان است. این عنوان شباهت غیر قابل انکاری با بازی Rez که در سبک ریتمیک – شوتر بود، دارد.

DOOM

با وجود اینکه هیچ کس به هنگام عرضه ی این بازی امیدی به موفقیت آن نداشت، تنها چند دقیقه بعد از شروع کمپین داستانی بازی، همه ی افرادی که آنرا تجربه کردند که نگرانی از شکست این بازی کاملا بیهوده بوده است.

دلیل خوبی این بازی این است که بازیکنان را وادار می کند بازی را دقیقا به همان شکلی که سازندگان می خواهند، تجربه کنند. با اینکه بازی های سبک شوتر معمولا شما را به عقب نشینی و کاور گیری تشویق می کنند، این بازی شما را به حمله و خشونت مستقیم و از فاصله ی نزدیک تحریک می کند و عتش شما را برای خشونت خالص بر طرف می کند.

FTL: Faster Than Light

شاید شما هم جزء افرادی باشید که همیشه آرزو داشته اند یک سفینه ی فضایی را کنترل کنند. خب، اگر همین طور است، احتمالا این بازی شما را از زندگی پشیمان می کند! هدف شما در این بازی Rougelike این است که با کنترل قسمت های مختلف کشتی، استخدام خدمه ی بیشتر و جمع آوری زباله های فضایی، کشتی خود را برای رویارویی با غول آخر بازی که یک سفینه ی فضایی فوق قدرتمند است، آماده کنید.

این نحوه ی روایت بازی است که آنرا بسیار جذاب می کند. روایت در این بازی به دو بخش تقسیم می شود؛ یک بخش ثابت و اصلی و یک بخش تصادفی که در هر بار بازی کردن، شما را تصمیم های مختلفی روبرو می کند که می تواند روند بازی را تحت تاثیر قرار دهد.

Control

برای تصور کردن این بازی، روایت عجیب و ترسناک بازی Alan Wake را گرفته و آنرا با اتمسفر قدرت های فرازمینی و گان پلی بازی Quantum Break ترکیب کنید. نتیجه ی کار، بازی  Control خواهد بود. شما در این بازی نقش زنی را بازی می کنید که در راه جست و جو برای برادر گم شده اش، متوجه می شود که بین عالم واقعیت و خیال، تنها یک مرز بسیار باریک وجود دارد. این بازی از نظر خلاقیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و المان های جهان باز را به شکلی اصلاح شده و کاملا جدید در اختیار بازی کن قرار می دهد.

Nier: Automata

این بازی گیم پلی دقیق و لذت بخش باز های Platinum Games را گرفته و آنرا در دنیایی ساخته ی Yoko Taro در اختیار بازی کن قرار می دهد. شما ممکن است تمام بازی را به دویدن، پریدن، شلیک کردن و بریدن بگذرانید، اما با به پایان رسیدن و تجربه ی مجدد بازی، متوجه دنیا و روایت بسیار خاص این بازی می شوید که نه در گذشته و در آینده هیچ نمونه ی مشابه نخواهد داشت. البته شاید نسخه ی PC این بازی بهترین نسخه ی آن نباشد، اما گیم پلی و روایت بازی کاملا ارزش تجربه را دارد.

The Outer Wilds

ممکن است خیلی از بازی ها، بازیکنان را در یک چرخه ی بی پایان از تجربه ی دوباره و دوباره ی بازی قرار دهند، اما استودیو Mobius Digital این مفهوم را گرفته و به معنای واقعی کلمه در بازی The Outer Wilds پیاده سازی کرده است. داستان این بازی سبک Sci-Fi در مورد سفر در زمان است و به همین دلیل، گیم پلی آن شامل تجربه ی دوباره و دوباره ی دنیا یا دنیاهای مختلف بازی می شود. این بازی شما را در محیط رها می کند تا خودتان راهتان را از دل پازل های سخت و راز و رمز های بازی پیدا کنید.

Resident Evil 7: Biohazard

پس از شکست عظیم Resident Evil 6، خیلی از هوادارن آماده ی وداع همیشگی با این فرنچایز بودند. عنوانی که برای اولین بار مفهومی به اسم بازی ترسناک را به دنیا معرفی کرده بود، در گذشت زمان تبدیل به لاشه‌ای از یک بازی اکشن شد که تنها احساسی که به بازی باز منتقل نمی‌کرد، ترس بود.

اما به جای اینکه کپکام این فرنچایز را دور بیندازد و از آن دست بکشد، کپکام نگاهی به عامل شکست این فرنچایز انداخت. عامل شکست آن چه بود؟ همه چیز! کپکام پس از این فرنچایز را با صبر و دقت فراوان ریبوت کرد و در این راه از عناوین Silent Hills PT و Alien Isolation هم الهام گرفت. بازی RE7 ترس را از طریق عاجز بودن در مقابل خطرات به مخاطب القاء می کند و در این راه هم به شدت موفق است.

Return of the Obra Dinn

این عنوان ترکیبی از تمام ژانر های اشباح، اسلشر و راز آلود و سبک بصری بسیار قدیمی است. سبک موسیقایی و پازل های این بازی، آنرا به عنوانی فوق العاده تبدیل کرده است که ما مدت هاست چیزی شبیه آنرا ندیده ایم.

شما در این بازی، در یک کشتی خالی قرار می گیرد. البته شما در این کشتی کاملا تنها نیستید و یک جسد در نزدیکی کشتی کاپیتان پیدا می کنید. پس از آن هم وظیفه دارید که با دنبال کردن رد این جسد، پرده از راز اتفاقات این کشتی بردارید. افکت های صوتی این بازی به حدی خوب هستند که موهای شما را از شدت ترش سیخ خواهند کرد.

The Witcher 3

این بازی به احتمال زیاد بهترین بازی جهان باز سبک RPG محسوب می شود. حتی با اینکه چند سال از زمان عرضه ی این بازی می گذرد، این بازی همچنان با گیم پلی اکشن بی نقص خود و داستان هوشمندانه ی خود، بازی کنان قدیمی و جدید را جذب خود می کند.

البته این بازی بی نقص نیست؛ اکشن بازی چندان روان نیست، برخی مرگ های بازی کاملا بی دلیل و غیرم نطقی هستند و خیلی از ماموریت های جانبی بازی چندان خوب طراحی نشده اند. با این حال هدف این بازی این است که نگاه شما را به صفحه ی نمایش خیره کند و وقتی این اتفاق افتاد، هیچ راه بازگشتی برای شما وجود نخواهد داشت.

XCOM 2: War of the Chosen

ما بحث مفصلی را برای انتخاب بهترین بازی XCOM برای این لیست بین تیم تحریریه داشتیم و در نهایت با یک رای گیری، تصمیم کرفتیم عنوان XCOM: War of the Chosen را در لیست خود جای دهیم.

این نسخه از XCOM 2 که در سال 2017 عرضه شد، از همه نظر کامل ترین نسخه ی این فرنچایز محسوب می شود. شما در این بازی در نقش فرمانده ی یک گروه از سرباز های تعلیم دیده ظاهر می شوید که وظیفه ی بیرون راندن ارتش بی پایان بیگانگان از سیاره ی زمین را دارند.

این بازی از سیستم Permadeath بهره می برد، به این معنی که وقتی یکی از کاراکتر ها در بازی می میرد، دیگر باز گشتی برای آن کاراکتر وجود نخواهد داشت، پس مراقب باشید که یک حرکت اشتباه می تواند سرباز مورد علاقه ی شما را در تیمتان به کشتن دهد. البته ما توصیه می کنیم شما بازی XCOM عرضه شده در سال 2013 را هم تجربه کنید، اما عنوان War of the Chosen کامل ترین بازی استراتژی نوبتی پلتفرم PC محسوب می شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید