login_logo2-4

به این دلایل نباید هاردتان را دیفرگ کنید

با توجه به اینکه این روزها استفاده از انواع سیستم عامل های هوشمند در بین کاربران رواج دارد از نظر منطقی دلیلی برای استفاده از گزینه دیفرگ وجود ندارد.

در این گزارش قصد داریم به بررسی دلایل عدم استفاده از گزینه دیفرگ بپردازیم.

25f2da238b

با توجه به اینکه صنعت کامپیوتربه سوی بالا بردن سرعت و تسهیل استفاده از گجت ها در حرکت است،از این رو نیاز به مراقبت و استفاده از انواع ابزار های نرم افزاری و سخت افزاری جانبی به منظور بهبود عملکرد گجت ها در حال از بین رفتن است.

حافظه های SSD و استفاده از آنها

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که در پی سی خود از انواع حافظه های SSD استفاده می کنید،نیازی به ابزار های دیفرگ خود سیستم عامل یا نرم افزار های جانبی که بدین منظور توسعه  یافته اند، ندارید چرا که ویندوز ۷ و ۸ طوری هوشمندانه طراحی شده اند که در صورت تشخیص استفاده از حافظه ی SSD، گزینه ی دیفرگ را غیرفعال می کنند.

نکته: اگر از ویندوز ویستا استفاده می کنید، باید از غیرفعال بودن دیفرگ خودکار در قسمت تنظیمات اطمینان حاصل کنید.

ویندوز ۷ یا ۸

در صورتی که از ویندوز ۷، ۸ یا حتی ویستا استفاده می کنید،در این صورت ابزار دیفرگ در سیستم عامل شما بصورت پیش فرض، برای اجرا بصورت برنامه ریزی شده تنظیم شده است.

DefragInt

در صورتی که پس از هر بار استفاده از پی سی خود آن را خاموش می کنید، پس احتمال دیفرگ شدن هارد براساس برنامه ریزی انجام شده تقریبا نزدیک به صفر است. البته در این حالت نیز مشکل چندان جدی هارد شما و بصورت کلی کامپیوترتان را تهدید نمی کند و می توانید بصورت دستی این ابزار را اجرا کرده و از آن استفاده کنید.

ویندوز XP

در این نسخه از ویندوز به دلیل قدیمی بودن فاقد گزینه ای برای تنظیم اجرای دیفرگ بصورت برنامه ریزی شده و خودکار است، پس باید هر از گاهی ابزار دیفرگ را اجرا کنید.

نکته:فاصله ی زمانی اجرای این ابزار بستگی به نحوه ی استفاده ی شما از کامپیوترتان دارد.در صورتی که جزو افرادی هستید که همیشه در حال استفاده از پی سی خود هستید و کارهایی چون دانلود، ویرایش، ایجاد و حذف فایل ها را انجام می دهید، پس حداقل باید یک بار در هفته، هارددیسک کامپیوتر خود را دیفرگ کنید.

یک سوال

نرم افزارهای جانبی مدیریت هارددیسک تا چه میزان مفید هستند؟

با توجه به اینکه در اکثر وب سایت های دانلود نرم افزار،انواع نرم افزارهای مدیریت هارد دیسک موجود است اما معیار خاصی برای سنجش کاربردی بودن این نرم افزار ها وجود ندارد.

می توان گفت شاید وجود قابلیت هایی چون دیفرگ در زمان بوت شدن و کاهش زمان بوت شدن سیستم نشان از این دارد که این نرم افزارها در مقایسه با ابزار پیش فرض موجود در ویندوز، بهتر عمل می کنند.

که این برتری نیز وابسته  به امکانات بیشتری است که این نرم افزار ها در اختیار کاربران قرار می دهند.در کنار امکان دیفرگ کردن هارد، این نرم افزار ها ابزار هایی را نیز برای دیفرگ کردن و رفع مشکلات رجیستری در اختیار کاربران قرار می دهند.

از جمله عواملی که استفاده از چنین ابزار هایی را غیرضروری جلوه می دهد، ظرفیت بالای هاردهای امروزی است که با در اختیار گذاشتن فضای ذخیره سازی بیش از میزان مورد نیاز،لزوم دیفرگ کردن هارد را کاهش می دهد. از این رو در صورتی که از آخرین سخت افزار موجود در بازار استفاده می کنید، پس نیاز چندانی به استفاده از ابزار های مدیریت هارد ندارید.

منبع:شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید