login_logo2-4

بکاپ و خروجی گرفتن از آدرس ایمیل های موجود در جیمیل

extract-eamils-from-gmail

با خدماتی گسترده ای که گوگل هر روز ارایه میدهد کمتر دیده میشود فردی اکانت جیمیل نداشته باشد. زیرا برای استفاده از تمامی خدمات گوگل شما نیاز به یک اکانت جیمیل دارید. در خیلی از موارد نیاز پیدا میکنید از آدرس ایمیل هایی که در اکانت جیمیل شما است بکاپ تهیه کنید. مثلا اگر بخواهید کانتکت های خود را به آدرس ایمیل دیگری منتقل کرده و یا یک دفترچه تلفن حاوی ایمیل آدرس هایی که با آنها در تماس هستید برای خود ایجاد نمایید، حتما  می بایست از آدرس ایمیل های موجود در اکانت جیمیل تان خروجی بگیرید. پیشنهاد میکنیم در ادامه با آموزش ترفند ذخیره کردن آدرس ایمیل های موجود در جیمیل با ما همراه باشید.

آموزش ترفند ذخیره کردن آدرس ایمیل های موجود در Gmail

اگر شما هم از طرفداران گوگل هستید و از خدمات آن استفاده میکنید حتما میدانید که استفاده از اکانت جیمیل برای دسترسی به خدمات گوگل ضروری می باشد. از این رو خیلی از آدرس ایمیل ها و اطلاعات شما در اکانت جیمیل تان ذخیره میشود. از آنجایی که جیمیل یک سرویس ارایه شده توسط گوگل است که تعداد بالایی از کاربران ایران از آن استفاده میکنند. امروز قصد داریم نحوه استخراج آدرس ایمیل های موجود در جیمیل را به شما آموزش دهیم.در ادامه این پست با ما همراه باشید تا با کمک یک افزونه تخصصی برای مرورگر کروم بتوانید آدرس ایمیل های موجود در اکانت Gmail خود را استخراج کنید تا در مواقع ضروری و لازم بتوانید به آدرس ایمیل ها دسترسی داشته باشید.

 آموزش خروجی و بکاپ گرفتن از آدرس ایمیل های موجود در اکانت Gmail :

ابتدا نیاز است افزونه Email Address Extractor را بر روی مرورگر کروم خود نصب کنید. برای اینکار بر روی دکمه Free که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید. سپس برای شما تب جدیدی باز خواهد شد.

2016-08-22_190223

در مرحله بعدی با پیغام زیر مواجه خواهید شد از این رو می بایست اجازه دسترسی این افزونه به اکانت جیمیل خود را صادر کنید. برای اینکار بر روی Continue کلیک کنید تا پنجره ی جدیدی برای شما باز شود.

2016-08-22_190601

در پنجره ی جدید باز شده اجازه دسترسی به اکانت های گوگل خود را با کلیک بر روی Allow صادر کنید. سپس مجددا به محیط افزونه باز میگردید. حال این افزونه به جمع Add-ons های کروم شما اضافه شد.

برای شروع کار همان طور که در تصویر زیر مشخص است بر روی منوی Add-ons کلیک کرده و گزینه Email Address Extractor و سپس ..Start Email Extractor را انتخاب کنید.

Extract-Email-Addresses-From-Email-2

بعد از کلیک بر روی این گزینه یک سایدبار در سمت راست صفحه شما ایجاد میشود که به شما اجازه خروجی گرفتن با حالت های مختلف را از اکانت جیمیل تان میدهد.

2016-08-22_192709

شما میتوانید بنا به نیاز خود از آدرس ایمیل های ارسال شده برای شما و یا cc / bcc شده خروجی بگیرید یا اینکه میتوانید از آدرس ایمیل های موجود در فولدرهای جیمیل خروجی بگیرید. بعد از انتخاب گزینه و فیلترهای موردنظرتان بر روی Start extract کلیک کنید تا خروجی ها را برای شما در سمت چپ و در سطرهایی جداگانه نمایش دهد.

در نهایت میتوانید خروجی های بدست آمده را در گوگل درایو خود ذخیره کنید و یا آن را دانلود نمایید. برای دانلود از منوی File گزینه Download as ورژن موردنظر خود را برای دانلود انتخاب کنید تا دانلود شروع شود.

2016-08-22_193653

شما همچنین میتوانید برای شیت خود نام تعیین کنید و یا هر خروجی را در یک صفحه یا Sheet جداگانه قرار دهید و در قالب فایل های مجزا آنها را دانلود نمایید.

در نهایت اگر شما به هر دلیل نخواستید از این افزونه استفاده کنید میتوانید بر روی منوی Add-ons و گزینه Get Add-ons کلیک کنید و سپس در کادر جستجو عبارت Email Extractor را تایپ کنید. اگر افزونه را به درستی نصب کرده باشید دکمه Manage رو به روی افزونه برای شما فعال است. با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Remove میتوانید این افزونه را حذف کنید.

2016-08-22_194006

منبع: انزل وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید