login_logo2-4

تاریخچه جست و جوی گوگل را راحت تر حذف کنید!

تاریخچه جست و جوی گوگل را راحت تر حذف کنید!

تاریخچه جست و جوی گوگل را راحت تر حذف کنید– هر زمان که وارد حساب کاربری خود شدید، این غول جست و جوی اینترنتی یک لیستی از فعالیت ها را در قسمت سرچ شما ثبت و ذخیره می کند. حتی اگر سابقه مرورگر خود را پاک کنید، این کار موجب حذف داده‌ها از روی سرورهای گوگل نمی ‌شود.

پاک کردن نتایج جست و جو روی سرور گوگل

اگر از کاربران گوگل باشید حتما می دانید که در حال حاضر پاک کردن سوابق جستجو از روی سرورهای گوگل مستلزم ورود به بخش تنظیمات حساب کاربری و پشت سر گذاردن چند مرحله مختلف و طولانی است که معمولا همه کاربران و به خصوص کاربران عادی از آن سر در نمی آورند و لذا نمی توانند داده های خصوصی خود را از روی سرور گوگل پاک کنند.

افراد می توانند با مراجعه به اکانت کاربری خود در گوگل، جریانی از تاریخچه جست و جوی خود پیدا کنند، اما گوگل به تازگی حذف این تاریخچه از درون بخش جست و جو را به شدت آسان کرده است. اکنون تمام تاریخچه جست و جو مرتبط با یک حساب گوگل را می توانید بدون نیاز به ترک کردن موتور جست و جو حذف کنید. کاربران می توانند فعالیت های جست و جوی اخیر خود را بررسی و حذف کنند و به تنظیمات مربوط به حریم خصوصی خود را دریافت کنند.

تاریخچه جست و جوی گوگل را راحت تر حذف کنید

دسترسی سریع یا Quick access گوگل اکنون قادر به ارائه کنترل های حریم خصوصی در مواردی است که بیشترین ارتباط با انها دارد. به عنوان مثال از طریق تنظیمات آگهی، کاربران قادر به کنترل آگهی هایی هستند که هنگام جست و جو می بینند.

اکنون کاربران می توانند با مراجعه به بخشی به نام  Your data in search و ورود به اکانت کاربری خود سوابق جست و جوی خود را مشاهده کرده و حذف کنند. همچنین در این بخش می توانید گزینه هایی مانند پاک کردن سوابق جست و جوی کامل مشاهده کنید.

مسئله ای به نام امنیت

این تغییرات امروز برای گوگل دات کام روی نسخه دسکتاپ و وب موبایل به نمایش گذاشته خواهد شد. این شرکت می گوید برنامه های iOSو اندروید در هفته های اینده نیز با این به روز رسانی مواجه خواهند شد. گوگل اضافه کرده است که این برنامه در سال آینده گسترش خواهد یافت و پس از ان می توانیم انتظار داشته باشیم که چنین آپدیت هایی برای بسیاری از محصولات دیگر گوگل نیز عرضه شود، چرا که این روزها فشار برای حفظ امنیت داده های کاربران در فضای مجازی به شدت بالا گرفته است و شرکت های مختلف راهکارهای مختلفی برای این موضوع ارائه می دهند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید