login_logo2-4

تبدیل فایل های پاور پوینت به یک ویدیو

مایکروسافت پاورپوینت ابزاری برای ساخت ارائه ها به شمار می رود. با استفاده از صدا، تصویر، فیلم، متن و محتویات گوناگون فایل هایی که می خواهید را ساخته و آن ها را در کنفرانس های گوناگون ارائه دهید.

ترفندی که شاید کمتر کسی آن را بداند، تبدیل ارائه های مایکروسافت پاورپوینت به فرمت ویدیویی است؛ می توانید فایل های پاورپوینتی که درست کرده را به عنوان ویدیو ذخیره کرده و سپس به نمایش بگذارید.  تا پایان با ما همراه باشید.

برای ذخیره کردن پاورپوینت به عنوان ویدیو، ابتدا باید یک ارائه یا اصطلاحا پرزنت به کمک برنامه بسازید. و مانند تصویر زیر بر روی منوی File کلیک کنید.

 

مانند تصویر زیر آخرین گزینه یعنی Export را انتخاب و سپس روی Create a video کلیک کنید. با این کار پنجره جدیدی باز خواهد شد که دارای دو منوی متفاوت و یک گزینه برای تنظیم مقدار زمان ویدیو است.

 

در کادر باز شده (تصویر زیر) در منوی اول می توانید کیفیت  ویدیویی که می خواهید بسازید را از بین گزینه های مختلف مشخص کنید. منوی دوم هم این امکان را می دهد تا صدای ضبط شده برای پاور پوینت و فاصله زمانی بین اسلایدها را حذف کرده یا تغییراتی بدهید.

گزینه های منوی اول را در تصویر زیر مشاهده می نمائید.

شایان ذکر است که برای استفاده از منوی دوم باید این قابلیت ها در اسلایدی که ساختید فعال باشند  بخش تنظیم زمان ویدیو ، مقدار زمانی که کلیه اسلایدها به نمایش در می آیند را نشان می دهد.

از همان ابتدا روی 5 ثانیه قرار داشته و قابلیت عوض کردن آن را دارید. بعد از انجام تمام این مراحل کافیست روی دکمه Create Video کلیک کنید. با این کار به مرحله ذخیره سازی ویدیو می روید؛ آدرسی که می خواهید را انتخاب نموده و سپس Save را فشار دهید.

بعد از آنکه روی Save کلیک کردید، پایین پنجره پاورپوینت نوار کوچکی به نمایش در می آید که بیانگر پروسه ساخت ویدیو است. صبر کنید نوار پر شود تا ساخت ویدیویی که خواستید به اتمام برسد.بعد از اتمام  می توانید به آدرسی که ویدیو را سیو کردید رفته و آن را تماشا کنید.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید