login_logo2-4

تبدیل ADSL های ایرانی به VDSL

اینترنت های ثابت در ایران که تا کنون همگی ADSL بوده اند قرار است به VDSL تبدیل شوند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، اینترنت های پر سرعت در ایران همگی بر مبنای ADSL هستند که براساس رقابت با دنیا حالا به مبنای VDSL تبدیل می شود.

ADSL چیست؟

ADSL  زیر شاخه‌ تکنولوژی DSL محسوب می شود. تکنولوژی ADSL نسبتاً جدید بوده و به کاربران اجازه می‌دهد که علاوه بر انتقال صوت از طریق خطوط تلفن، به انتقال داده آن هم با نرخ زیاد نیز دست یابند.

VDSL چیست؟

اما حالا قرار شده که این تکنولوژی سرعت 4 برابری در قالب VDSL به مشترکان ADSL ارایه دهد. عملکرد VDSL، در اغلب موارد مشابه ADSL است. البته این سیستم بروزتر از ADSL بوده که تفاوت هایی در زمینه سرعت دانلود با سیستم قدیمی تر یعنی ADSL دارد.

تفاوت های ADSL با VDSL

VDSL که پیشرفته تر از ADSL محسوب می شود، در چند مورد با آن تفاوت دارد.

سرعت دانلود در استاندارد VDSL ، ۵۲ مگابیت دانلود و ۱۶ مگابیت آپلود و در حالت VDSL۲، ۱۰۰ مگابیت دانلود و تا ۲۲ مگابیت آپلود که در هر دوحالت بصورت نامتقارن است. همچنین ارائه سرویس از کافوهای نوری نزدیک به مشترک که باعث افزایش کیفیت سرویس و سرعت می‌شود.

استفاده از بستر سیم‌های مسی مشترک و بدون نیاز به تعویض و یا سیم کشی دوباره و امکان ارائه خدمات ارزش افزوده مختلف به مشترکین مانند خطوط تلفن SIP (تلفن بر بستر اینترنت)، ویدئو کنفرانس ، IP-Tv از دیگر تفاوت های VDSL با ADSL است.

در خصوص ارایه این سیستم به مشترکان ایرانی شب گذشته وزیر ارتباطات در توئیتی اعلام کرد که سرعت اینترنت ثابت در ایران 4 برابر می شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید