login_logo2-4

تشخیص تقلبی یا اصل بودن آیفون 6 +عکس

بازار ایران پر از گوشی های تقلبی از برندهای معروف مانند اپل، سامسونگ، نوکیا، ورتو و غیره است. در این میان برخی از فروشندگان این گوشی ها را به عنوان گوشی اصلی و با قیمتی نزدیک به گوشی اصلی می فروشند و برخی دیگر که منصف  ترند در هنگام خرید مشتری را از غیر اصلی بودن گوشی مطلع می کنند و با قیمتی مناسب گوشی غیر اصلی را به فروش می رسانند.

عدم اطلاع خریدار و شبیه بودن گوشی با نوع اصلی منجر به متضرر شدن آن ها هم از لحاظ مالی و هم در برخی مواقع جانی می شود. در این بررسی مقایسه ای بین دو گوشی آیفون 6 اصلی و آیفون 6 تقلبی که البته بسیار شبیه به نوع اصلی ساخته شده است و در نگاه اول همه را به اشتباه می اندازد داریم.

داستان خرید این گوشی غیر اصلی بازمی گردد به سفر یکی از دوستانمان به دیار کپی کارها! در واقع دوست ما برای سیاحت به چین می رود و سری هم به بازارهای این کشور میزند و در آنجا با دیدن یک گوشی آیفون 6 طلایی که قیمتی مناسب دارد وسوسه می شود و اقدام به خرید آن می کند. هنگامی که به کشور بازمی گردد برای نصب نرم افزارها وارد مارکت اپل همان آیتونز می شود و در کمال ناباوری با پیغام لطفا اکانت گوگل خود را وارد کنید مواجه می شود. در واقع این گوشی یک گوشی تقلبی است که سیستم عامل اندروید دارد و از یک لانچر جهت شبیه سازی ای او اس استفاده می کند.

البته دوست ما و برخی از خریداران دیگر حق دارند زیرا تا این گوشی را در کنار گوشی اصلی قرار ندهیم متوجه شباهت ها و اختلافات این دو نمی شویم. ما یک گوشی آیفون 6 اصل را در کنار این گوشی قرار دادیم تا بتوانیم اختلافات این دو را بررسی کنیم.

 

a58b4e7cf6

07502aacce

549c2d3156

در پشت گوشی نیز شاهد اختلافاتی در قاب دور لنز دوربین و فلاش بودیم و البته نوشته های درج شده در پایین که هم کمرنگ و ناخوانا هستند و هم کمی اختلاف با نمونه اصلی دارند.

b5535addaa

1cc564521a

abb8cbd081

8767915378

از اختلاف های سخت افزاری که بگذریم به سراغ نرم افزار گوشی می رویم. در نگاه اول سیستم عامل گوشی بسیار شبیه به آی او اس است اما با روشن شدن هر دو دستگاه در کنار هم اختلافات خنده داری مشاهده می شود.

5d7a961284

ab44186ef8

هنگام فشردن کلید مولتی تسکینگ نمای برنامه های در حال اجرا در آیفون اصلی بزرگ تر هستند و لیست شماره تماس های مورد علاقه در بالا مشاهده می شود. نکته دیگر لانچری است که آیکن آن در صفحه موجود است و کاملا مشخص می کند که گوشی متفرقه از سیستم عامل اندروید با لانچر ای او اس استفاده می کند.

405b62b30f

903ef0d9c9

62b4a82224

eb869221f6

 

31c3dfad1a

 

 

a56910d7d4

 

ce468c7483

گوشی آیفون و گوشی های پرچم دار از برندهای دیگر که طرح اصلی آن ها در بازار موجود هستند قیمت های وسوسه انگیزی دارند حتی در برخی از سایت ها نیز تبلیغات آن ها دیده می شود این گوشی ها گرچه شباهت زیادی به گوشی اصلی دارند اما باید بدانید که این گونه گوشی ها فاقد هر گونه استانداردی هستند و اکثریت آن ها در کارگاه های زیر زمینی چین تولید می شوند و هیچ آدرسی از کارگاه و کارخانه تولید کننده آن ها موجود نیست. اصلی ترین ایراد آن ها نداشتن مدار نویز گیر است که منجر به آسیب جدی به مغز در هنگام مکالمه می شود و برای سلامتی کاربر خطر جدی ایجاد می کنند. پس اگر برای سلامتی خودتان ارزش قائلید به شما توصیه می کنیم به هیچ وجه گوشی های طرح اصلی را خریداری نکنید حتی اگر قیمت این گونه گوشی ها بسیار پایین باشد.

منبع: شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید