login_logo2-4

تغییر نام حساب کاربری Guest در ویندوز 10

در حالی که اکثر ویندوز 10 رایانه‌های شخصی طوری پیکربندی شده‌اند که با حساب‌های مایکروسافت یا محلی استفاده شوند، ولی تعدادی از طرفداران IT و مدیران وجود دارند که ترجیح می‌دهند از حساب‌های میهمان برای دستگاه‌های خاصی استفاده کنند، به‌خصوص به این دلیل که به‌طور قابل‌توجهی حقوق این رایانه‌ها را محدود می‌سازد.

به عبارت دیگر صرف‌نظر از تغییراتی که ایجاد می‌کنند، این رایانه‌های شخصی از هیچ ثبات یا قابلیت اطمینان رنج نمی‌برند، زیرا هر گونه تغییرات بحرانی مسدود شده است.

با این حال حساب‌های مهمان با یک سری کنترل روی ویندوز منتشر می‌شوند و یکی از تغییراتی که اکثر طرفداران IT به‌طور معمول انجام می‌دهند، تغییر نام آن‌ها می‌باشد.

در حالی که این کار به وضوح آن‌ را بصری و راحت‌تر می‌کند تا برای برخی از کارمندان استفاده شود، انتخاب یک نام متفاوت می‌تواند به این معنی باشد که حساب‌های مهمان توسط کسانی که با سیاست‌های مورد استفاده در یک شبکه آشنایی دارند دشوارتر باشد.

تغییر نام حساب‌های مهمان چیزی نیست جز یک کار دشوار و راه‌های متعددی برای انجام این کار وجود دارد، بنابراین زمانی که با یک حساب مدیریت وارد سیستم می‌شوید، می‌توانید هر یک از این روش‌ها را انتخاب کنید.

Command Prompt

یک Command Prompt را راه‌اندازی کنید (یک پنجره‌ی Command Prompt با امتیازات مدیریتی – با تایپ cmd.exe در منوی استارت > کلیک راست بر روی نتیجه > انتخاب گزینه‌ی Run as administrator) و دستور زیر را تایپ کنید:

’wmic useraccount where name=’OldName’ rename ‘NewName

بدیهی است شما باید Old Name و New Name را با نام‌هایی که می‌خواهید برای حساب مهمان استفاده کنید، جایگزین کنید. اگر از تنظیمات پیش‌فرض استفاده می‌کنید، دستور باید مانند زیر باشد:

’wmic useraccount where name=’Guest’ rename ‘NewName

Computer Management

علاوه بر این تغییر نام حساب مهمان از صفحه Computer Management نیز امکان پذیر است. برای این مورد باید بر روی منوی استارت ویندوز 10 کلیک راست کنید و گزینه‌ی Computer Management را انتخاب کنید و یا دستور compmgmt.msc را در منوی استارت یا پنجره‌ی Run (با استفاده از کلید ترکیبی Windows key + R پنجره‌ی Run ظاهر خواهد شد) تایپ کنید.

در صفحه‌ی Computer Management به مسیر زیر بروید:

System Tools > Local Users and Groups > Users

فهرست کاربران را گسترش دهید و باید حساب Guest (مهمانان) را در این فهرست مشاهده کنید. با کلیک راست بر روی حساب و انتخاب گزینه‌ی Rename می‌توانید نام مورد نظر خود را بنویسید.

Group Policy Editor

مدیران IT ممکن است به این روش رجوع کنند زیرا شامل تغییر یک سیاست پیش‌فرض است که در Local Group Policy Editor ایجاد شده‌ است.

این بار، شما باید Group Policy Editor را با تایپ کردن نام آن در منوی Start اجرا کنید. همچنین شما می‌توانید با تایپ gpedit.msc در منوی استارت یا پنجره‌ی Run، آن را اجرا کنید. سپس به مسیر زیر بروید:

Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options

سیاستی که شما به دنبال آن هستید، در سمت راست صفحه نمایش قرار می گیرد و نام آن به‌صورت زیر می‌باشد:

Accounts: Rename guest account

به سادگی روی این سیاست دوبار کلیک کنید تا بتوانید یک نام جدید برای حساب مهمان ارائه دهید. این سیاست موارد زیر را توضیح می‌دهد:

“این تنظیم امنیتی تعیین می‌کند که آیا یک نام حساب دیگر با شناسه امنیتی (SID) برای حساب “Guest” مرتبط است. زیرا با تغییر نام حساب شناخته شده‌ی Guest، حدس زدن نام کاربری و رمز عبور برای افراد غیرمجاز دشوارتر می‌شود.”

در همه‌ی روش‌های ذکر شده، راه‌اندازی مجدد سیستم لازم است تا تغییرات ذخیره شوند. همچنین توصیه می‌شود قبل از انجام تغییرات، یک نسخه‌ی پشتیبان از سیستم‌عامل خود تهیه کنید، آن هم فقط در صورتی که می‌خواهید تنظیمات پیش‌فرض را در یک زمان مجددا بازگردانید.

از لحاظ فنی، این کار باید به سادگی با دنبال کردن مراحل ذکر شده انجام شود و سپس به نام حساب Guest نیز بازگردد. اما اگر شما می‌ترسید چیزی به اشتباه صورت گیرد، ایجاد یک نسخه‌ی پشتیبان بهترین راه برای بازگشت به حالت پیش‌فرض است.

تمامی این روش‌ها در ویندوز 10 بدون در نظر گرفتن نسخه‌ای خاص کار می‌کنند، از جمله به‌روزرسانی اکتبر 2018 (نسخه 1809) که اخیرا منتشر شده است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید