login_logo2-4

تفاوت TO ، CC و BCC در ایمیل چیست ؟

تقریبا 99 درصد کاربرانی که از اینترنت استفاده می کنند دارای یک ایمیل شخصی یا کاری می باشند که برای ارسال نامه های الکترونیکی از آن بهره می برند .  هنگام ارسال ایمیل حتما به 3 کادر TO . CC و BCC دقت کرده اید .

این 3 گزینه چه معنی دارد و در کجا کاربرد دارد . به صورت پیش فرض برای ارسال ایمیل از گزینه To استفاده می شود . یعنی شما ایمیل دوست یا همکارتان را در کادر To تایپ می کنید و ایمیل ارسالی برای فرد مورد نظر ارسال می شود .

اما گزینه های CC . BCC چه کاربردی دارند و کجا مورد استفاده قرار می گیرند ؟

CC چیست؟
CC مخفف کلمه ی Carbon copying به معنی کپی کردن با کاغذ کاربنی می باشد . تا به حال از کاغذهای کاربنی استفاده کرده اید ؟ وقتی به بانک یا یک فروشگاه میروید ، اگر از فروشنده درخواست فاکتور کنید یک کاغذ آبی زیر کاغذ اصلی قرار میدهد تا هر چیزی که روی کاغذ اصلی نوشته می شود دقیقا بر روی کاغذ زیرین آن نیز کپی شود . در واقع CC همین کار را انجام می دهد و یک کپی از ایمیلتان را به گیرنده های انتخاب شده می فرستد.

تفاوت CC با To چیست ؟
این کادر تفاوت خاصی با کادر To ندارد و فقط اسم آن فرق می کند و در واقع بهتر است نام گیرنده اصلی در قسمت TO  نوشته شود و کسی که گیرنده اصلی نیست در CC نوشته شود. معمولا زمانی کاربرد دارد که می خواهید یک رونوشت از ایمیل جهت اطلاع رسانی به فرد خاصی نیز ارسال شود . به عنوان مثال یکی از همکاران یا درخواست دهنده ارسال ایمیل به فرد مورد نظر .

تفاوت CC با BCC
توجه کنید از آن جایی که CC و To مانند هم عمل می کنند پس تفاوت های BCC و CC شامل To هم می شود. BCC مخفف کلمه ی Blind carbon copy است و به معنی کپی پنهان است (Blind = نا خوانایی) یعنی گیرنده هایی که در کادر BCC هستند توسط دیگر گیرنده ها (چه در BCC و چه در CC) قابل شناسایی نیستند. مثلا فرض کنید شما می خواهید به ۴ نفر یک ایمیل را ارسال کنید. اگر شما افراد A و B را در کادر CC (یا To) و افراد C و D را در کادر BCC قرار دهید، گیرنده ی A ایمیل گیرنده ی B و گیرنده ی B ایمیل گیرنده ی A را خواهد دید. اما گیرنده ی C گیرنده های A و B را خواهد دید (مانند گیرنده ی D) پس گیرنده های C و D یکدیگر را نخواهند دید. پس بهتر است زمانی که نمی خواهیم گیرنده های مختلف از ایمیل های یکدیگر با خبر شوند بهتر است همه ی آنها را در BCC تایپ کنیم.
BCC زمانی کاربرد دارد که بخواهیم یک کپی از ایمیل خود را برای افراد دیگری ارسال کنیم اما نمی خواهیم که دیگر گیرنده ها از وجود آنها با خبر شوند و یا بخواهیم یک ایمیل را به افراد زیادی ارسال کنیم. مثلا شما یک لیست از ایمیل های مختلف دارید و می خواهید که یک ایمیل را به همه ی آنها ارسال کنید. حتی اگر مهم نباشد که آنها از ایمیل یکدیگر با خبر شوند باز بهتر است که ایمیل آن ها را در BCC تایپ کنیم برای اینکه وقتی گیرنده ایمیل را دریافت می کند یک لیست بلند از ایمیل های مختلف را نبیند و خیلی سریع به متن ایمیل برسد.

آسارایان

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید