login_logo2-4

تلفن هوشمند انعطاف پذیر توسط کمپانی چینی تولید شد

9c5dfcd4-d720-4a3b-a6a1-b298762617aa[1]

تلفن هوشمند انعطاف‌پذیر یکی از گجت‌هایی است که از چند سال پیش شرکت‌های مختلف برای ساخت و تجاری کردن آن تلاش می‌کنند. سامسونگ یکی از شرکت‌هایی است که مانور تبلیغاتی زیادی روی این قضیه داده است. اما یک شرکت چینی در این رقابت از سامسونگ پیشی گرفته و اولین تلفن هوشمند انعطاف‌پذیر را تولید کرده است.

پس از معرفی پنل‌های انعطاف‌پذیر OLED، شرکت‌های زیادی برای ساخت گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر تلاش کرده‌اند و در پی آن بوده‌اند که از این امکان جدید در طراحی‌های خود استفاده کنند. سامسونگ یکی از شرکت‌های بزرگی است که تصور می‌شد می‌تواند اولین گوشی هوشمند را با استفاده از این پنل‌ها تولید کند. اما این شرکت تنها به انتشار پتنت‌هایی در این مورد بسنده کرده و هنوز دست به تولید انبوه این نوع از تلفن هوشمند نزده است.

شرکت چینی Interim که کمتر کسی نامی از آن شنیده است، یکی از تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه است که اخیرا در نمایشگاهی در شهر چونگ کینگ در غرب چین، از اولین تلفن همراه هوشمند انعطاف‌پذیر خود رونمایی کرده است. گفته می‌شود پنل صفحه‌نمایش این گوشی از جنس ماده‌ی انعطاف‌پذیر گرافن (Graphene) است. نمایش چنین گجتی در این نمایشگاه، بسیاری از بازدیدکنندگان را به سمت غرفه‌ی شرکت اینتریم جذب کرده است.

همان‌طور که در تصاویر مشخص است، این گوشی که به سیستم‌عامل اندروید مجهز است، در حالت خمیده به راحتی کار می‌کند و به دور مچ کاربر پیچیده شده است. البته کیفیت تصاویر آن بسیار پایین است. اگرچه، نیاز به چنین دستگاه‌هایی هنوز در بازار احساس نمی‌شود، اما چنین پیشرفت‌هایی، می‌توانند مراحل جدیدی در عصر تکنولوژی را رقم بزنند. با ورود پنل‌های انعطاف‌پذیر OLED در کنار پنل‌های گرافن به بازار، محدودیت‌های قبلی برای طراحان محصولات از بین می‌رود و آنها می‌توانند طرح‌های جدیدی برای گجت‌ها ایجاد کنند. در دورانی که اکثر گوشی‌های و گجت‌ها، طراحی‌های مشابه و تکراری دارند، چنین پیشرفت‌هایی می‌تواند نوید دورانی تازه در طراحی را بدهد.

شاید این دستگاه ارائه شده به تولید انبوده نرسد و ارائه‌ی آن توسط این شرکت چینی تنها به واقعه‌ای تاریخی در عصر فناوری تبدیل شود. باید منتظر باشیم تا شرکت‌های بزرگ برای تولید چنین محصولاتی اقدام کنند و با مانورهای تبلیغاتی خود کاربران را برای خرید آنها ترغیب کنند. تنها در آن زمان است که می‌توانیم در مورد مفید بودن یا نبودن چنین اختراعاتی نتیجه‌گیری کنیم.

 

منبع: زوم ایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید