login_logo2-4

تمیز کردن کیبورد به شیوه ای کاربردی

آیا فکر می کنید که دستشویی های عمومی کثیف ترین مکان دنیاست؟ جالب است بدانید که صفحه کلید کامپیوتر یا کیبورد نیز یکی دیگر  از مکان هایی است که بسیار کثیف تر از دستشویی محسوب می شود. همین مقدمه کافی است که بدانید هرزگاهی نیاز است که کیبورد خود را تمیز کنید. در زیر راه های انجام این کار برای شما نشان داده می شود.

نحوه تمیز کردن کیبورد به روش ساده

اگر زمان زیادی برای تمیز کردن ندارید و می خواهید یک راه حل سریع و ساده برای پاک کردن صفحه کلید خود داشته باشید می توانید روش زیر را دنبال کنید.

ابتدا کیبورد خود را بلند کرده و سعی کنید که با تکان دادن و لرزش آن در جهت عکس گرد و خاک و ذرات غبار را بتکانید. البته این کار را به ملایمت انجام دهید و بدانید که تکان موجب ریختن گرد و غبار و موی گیر کرده در داخل صفحه کلید به بیرون می شود. از یک پارچه مرطوب استفاده کنید و سطح صفحه کلید را پاک کنید.

برخی نیز توصیه می کنند که با اندکی الکل سطح آن را پاک کنید تا ضدعفونی شود. البته اگر میزان الکل زیاد باشد احتمال آسیب رساندن به مدارهای کیبورد را دارد و سعی کنید که آن را مستقیم روی کیبورد اسپری نکنید. به همین دلیل استفاده از یک پارچه مرطوب تنها با آب یکی از امن ترین گزینه های تمیز کردن کیبورد است.

نحوه تمیز کردن کیبورد به روش ساده

نحوه تمیز کردن کیبورد به روش پیچیده

اگر حس می کنید که باید زمان بیشتری برای این کار بگذارید، می توانید اقدامات زیر را برای تمیز کردن کیبورد خود انجام دهید. شما به ابزارهای اضافی مانند یک پاک کننده خوب، یک منبع هوای فشرده، تعدادی گوش پاک کن و کاسه ای کوچک از آب و صابون و الکل احتیاج دارید.

می توانید کیبوردهای بدنه را با کمک ابزار مخصوص این کار درآورید. اما اگر با روش انجام این کار آشنایی ندارید بهتر است این کار را به دیگران بسپارید. سپس با کمک یک ابزار مانند سشوار هوای فشرده به شیارهای داخل کیبورد بوزید. از دمای متوسط و نه سرد و نه داغ برای وزیدن روی قطعات کیبورد استفاده کنید.

در این مرحله با یک گوش پاک کن آغشته به الکل فضای بین کیبوردها را پاک کنید و لمس مدار الکترونیکی و فروبردن آنها به داخل شیارها اجتناب کنید، زیرا این کار ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود.

در این فاصله کیبوردهای جداشده خود را چند ساعت در آب و صابون و الکل خیس کنید و سپس شسته و بگذارید کاملا خشک شوند و یا از هوای گرم سشوار برای خشک کردن بهره بگیرید. قبل از اتصال آنها به کیبورد مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند. به این ترتیب گویی یک کیبورد نو و تمیز خواهید داشت.

شما از چه روش هایی برای پاک کردن کیبورد خود استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید