login_logo2-4

تنظیمات سطح دسترسی کودکان در ویندوز 8 بخش دوم

ا دومین بخش و در ادامه همین مقاله آموزشی در خدمت شما عزیزان هستم و می خواهم در این قسمت به شما نحوه زمانبندی استفاده از حساب کاربری را آموزش بدهم تا مشخص کنید که هر فرزند چه روزهای و در طول روز چه مدتی بتواند وارد حساب کاربری خودش شده و از آن استفاده کند .
صفحه تنظیمات Family Safety دارای 2 قست کاربردی دیگر نیز می باشد که در این بخش هر کدام به صورت کامل توضیح داده می شود .

1. بسیار خوب ، برای شروع طبق درس قبل ابتدا وارد کنترل پنل شده و بر روی حساب کاربری که در درس قبل ساخته بودید ، شوید . (از تصاویر زیر کمک بگیرید )

2. در صورتیکه منوی استارت را در ویندوز نصب کرده اید ، مستقیم وارد کنترل پنل شوید در غیر اینصورت بر روی آیکون کنترل پنل بر روی دسکتاپ کلیک کنید .

learning Family safety 2

3. بر روی آیکون User Accounts کلیک کنید . بوسیله فلش قرمز رنگ مشخص شده است

learning Family safety 3.1

4. پایین صفحه بر روی پیوند Family Safety کلیک کنید .

learning Family safety 4

5. حساب کاربری مورد نظر را انتخاب کنید .

learning Family safety 1

6. تنظیمات مربوط به حساب کاربری فرزندتان نمایش داده می شود . بر روی گزینه Time Limits کلیک کنید تا مشخص کنیم که کاربری که میخواهد از این حساب استفاده کند چه ساعاتی و در چه روزهایی اجازه دسترسی به این بخش را دارد .

learning Family safety 2

7. بر روی گزینه Set time allowance کلیک کنید .

learning Family safety 3

8. همانطور که مشاهده می کنید این صفحه  دارای دو گزینه می باشد .
اگر می خواهید کاربر به صورت آزاد و تمام روزهای هفته از حساب کاربری خودش استفاده کند گزینه Can use the PC all day را انتخاب کنید .
اگر می خواهید فرد مورد نظر فقط در روزها و ساعاتی که شما برای آن تعیین می کنید اجازه ورود به حساب کاربری را داشته باشد گزینه can only use the PC the amount of time l allow را انتخاب کنید .
من گزینه دوم را انتخاب میکنم .
بعد از انتخاب گزینه can only use the PC the amount of time l allow مشاهده می کنید که دو گزینه، روزهای هفته Weekdays و روزهای آخر هفته Weekend نمایش داده می شود .
اگر فردی که می خواهد از حساب کاربری استفاده کند تمام روزهای هفته دسترسی به کامپیوتر دارد گزینه Weekdays را انتخاب کنید و اگر می خواهید فقط دو روز آخر هفته به سیستم دسترسی داشته باشد گزینه Weekend را انتخاب نمایید  .
من در این قسمت می خواهم رضا عباس نژاد هر روز فقط به مدت 1ساعت و 45 دقیقه  اجازه دسترسی به حساب کاربری خودش را داشته باشد . برای انجام اینکار بر روی فلش سمت چپ گزینه Weekday کلیک کرده و در کادر اول ساعت  و در قسمت minutes دقیقه را وارد میکنم .  بعد از ایجاد تنظیمات مورد نظر بر روی گزینه User Settings کلیک کنید .

learning Family safety 4

learning Family safety 5

9. در صفحه تنظیمات 2 گزینه دیگر وجود دارد .گزینه اول مربوط به بازیهای فروشگاه ویندوز 8 و گزینه دوم مربوط می شود به بازیهای  نصب شده بر روی سیستم عامل  .
گزینه  Windows Store and game restrictions را انتخاب کنید . در صورتیکه می خواهید فرزند شما از تمام بازیها استفاده کند گزینه Allow games with no rating را انتخاب نمایید و اگر نمی خواهید فرزند شما به یک بازی دسترسی داشته باشد گزینه Block games with no rating را انتخاب نمایید  .

learning Family safety 6

learning Family safety 7

learning Family safety 8

با انتخاب گزینه دوم می توانید همانند مرحله 8 تنظیمات دلخواه برای فرزند خودتان اعمال کنید . بر روی ویندوز من هیچ بازی نصب نشده تا به شما روش محدود کردن این قسمت را توضیح بدهم .

10.  آخرین گزینه از صفحه تنظیمات هم مربوط میشه به نرم افزارهای نصب شده بر روی ویندوز که می توانید یک سری محدودیت استفاده از آن را برای کاربر مورد نظر اعمال کنید .
بر روی گزینه App restrictions کلیک کنید .

learning Family safety 9

در صفحه بعدی باز دو گزینه وجود دارد، اگر می خواهید کاربر از تمام برنامه ها استفاده گزینه گزینه اول و اگر میخواهید فقط برنامه هایی که شما مجاز میدانید مورد استفاده کاربر قرار بگیرید گزینه دوم را انتخاب و در لیست Check the apps that can be used برنامه های مورد نظرتان را انتخاب کنید .

learning Family safety 10

اگر نام برنامه مورد نظر در لیست وجود نداشت بر روی کلید Browse کلیک کنید  .

منبع:آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید