login_logo2-4

تنظیم موس در ویندوز ۱۰

تنظیم موس در ویندوز ۱۰ یا سایر نسخه های قدیمی تر ویندوز در زمان هایی که قصد دارید سرعت کار خود را با کامپیوتر افزایش دهید اهمیت بسیار دارد. در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و روش هایی که موجب افزایش سرعت عملکرد شما می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

بخش تنظیمات موس در ویندوز ۱۰

برای پیکربندی تنظیمات موس یا تاچ پد خود باید به بخش Settings ویندوز بروید. از این رو در گام نخست وارد منوی استارت شوید و آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید تا وارد این بخش شوید. در این بخش باید گزینه Devices را انتخاب کنید.

در سمت چپ پنجره ای که در اختیار شما قرار می گیرد گزینه Mouse را انتخاب کنید تا به بخش تنیمات پیکربندی موس دسترسی پیدا کنید.

اولین قابلیتی که در اختیار شما قرار می گیرد گزینه Select your primary button است که نشان می دهد برای وارد شدن به یک بخش از کدام دکمه موس استفاده می کنید. به صورت پیش فرض گزینه left یا همان دکمه سمت چپی در اختیار شما است اما می توانید دکمه سمت راست را انتخاب کنید.

گزینه ی دومی که در اختیار شما قرار می گیرد در مورد اسکرول کردن موس است. این بخش دو گزینه را در اختیار شما قرار می دهد که Multiple lines at a time یا One screen at a time هستند. اگر گزینه اول را انتخاب کنید پس از یک بار اسکرول کردن چند خط متنی که مشاهده می کنید حرکت می کند و در صورت فعال بودن آن در نواری که پایین این گزینه قابل مشاهده است می توانید تعداد خط هایی که در هنگام اسکرول پایین یا بالا می روند را انتخاب کنید. در صورت اتخاب گزینه دیگر نیز با یک بار اسکرول کردن موس صفحه به طور کلی تغییر می کند و وارد صفحه دیگری می شوید.

در قابلیتی دیگری که در اختیار شما قرار می گیرد می توانید رفتار پیمایش پنجره های غیرفعال یا پنجره هایی که در پس زمینه هستند را شخصی سازی کنید.

بخش تنظیمات موس در ویندوز 10

چگونه تنظیمات ماوس را شخصی سازی کنیم؟

ویندوز قابلیت های شخصی سازی بیشتری را برای موس به شما می دهد و می توانید با انتخاب گزینه additional mouse options که در پایین موارد یاد شده قرار دارد به تنظیمات پیشرفته ای دسترسی پیدا کنید.

پس از انتخاب این گزینه پنجره ی Mouse Properties اجرا می شود و شما به قابلیت هایی مانند بهبود سرعت ماوس و دقت و.. دسترسی پیدا می کنید. در این بخش تب های مختلفی وجود دارد و به صورت پیش فرض تب Buttons برای شما اجرا می شود.

در بخش اول قابلیتی که در بخش قبل توضیح دادیم وجود دارد و شما می توانید قابلیت کلید های چپ و راست را تغییر دهید.

در بخش دیگر Double-click speed قابل مشاهده است و شما می توانید سرعت دوبار کلیک کردن خود را شخصی سازی کنید تا زمان Double-click را سریع تر یا آرام تر کنید. با استفاده از این قابلیت می توانید نحوه تنظیم dpi موس را مورد بررسی قرار دهید.

در انتهای این تب نیز گزینه ای وجود دارد که می توانید برای انتقال فایل ها یا موارد مورد نیاز بدون نیاز به کلبک چپ این کار را انجام دهید.

تب دیگری که در اختیار شما قرار می گیرد Pointers است. با استفاده از این بخش می توانید روی ظاهر موس تغییراتی ایجاد کنید. گزینه ی دیگری که در اختیار شما است Scheme نام ارد و می توانید تم های مختلف را در این بخش انتخاب کنید.

چگونه تنظیمات ماوس را شخصی سازی کنیم؟

چطور سرعت موس را افزایش دهیم؟

سومین تب در این پنجره Pointer Options نام دارد که می توانید سرعت موس را در کنار قابلیت های دیگر این بخش تغییر دهید. گزینه Pointer Speed سرعت موس را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید آن را افزایش یا کاهش دهید.

در پایین این بخش گزینه ای با عنوان Enhance pointer precision وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید شتاب بیشتری به حرکت موس دهید. که این قابلیت به فعالیت شما بستگی دارد.

گزینه Snap To اگر فعال شود هنگامی که به باکس های پیش فرض نزدیک می شوید نشانگر موس به صورت خودکار روی آن قرار می گیرد.

Visibility نیز دارای قابلیت است و با گزینه Pointer Trail حرکات موس به صورت دنباله دار می شوند و دومین گزینه نیز Hide pointer while typing برای تایپیست ها مورد پسند است و در زمان تایپ نماد اشاره گر را مخفی می کند. گزینه سومی نیز یک نحوی مکمل گزینه قبلی است و اگر موس را پیدا نکردید می توانید با فعال کردن این تیک زمانی که دکمه Ctrl چپ را انتخاب می کنید نشانگر برجسته می شود.

چطور سرعت موس را افزایش دهیم؟

تنظیمات اسکرول کردن موس در ویندوز ۱۰

۴ امین تب با نام Wheel برای تنظیمات اسکرول کردن است. در این تب دو قسمت وجود دارد و Vertical Scrolling برای اسکرول کردن عمودی است و می توانید مشخص کنید که پس از اسکرول چند خط صفحه بالا یا پایین رود و گزینه ی دوم نیز برای هر اسکرول یک صفحه به طور کلی جا به جا می شود. گزینه دیگر نیز برای اسکرول کردن افقی است.

تب Hardware نیز سخت افزار موس شما را نمایش می شدهد و می توانید آن را بررسی کنید و در صورت بروز مشکل، ایرادات را برطرف کنید.

در انتها نیز این موضوع را بیان کنیم که به منظور تنظیمات موس برای گیم معمولا می توانید از طریق نرم افزار هایی که خود کمپانی سازنده موس در اختیارتان قرار می دهد به شخصی سازی آن ها بپردازید.

تنظیمات اسکرول کردن موس در ویندوز 10
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید