login_logo2-4

حذف تبلیغات و اسپم ها از نتایج گوگل

این روزها علاوه بر مشکلات مربوط به کندی و قطعی های مکرر اینترنت، رشد سریع سایت ها تبلیغاتی و اسپم هر روز بر مشکل کاربران در فضای مجازی اضافه می کند.

2223968aff

مرورگر Internet Explorer

شما می توانيد با استفاده از قابلیتی که سایت گوگل در اختیار عموم قرار داده استفاده کنید و يک موتور جستجوی سفارشی گوگل بسازید و در آن سایت های تبليغاتی مزاحم و بی محتوای اسپمرها را فیلتر کنید. اما بهترین های ترفند کار را برای شما راحت تر کرده و اين موتور جستجوی سفارشی را که بيش از ۲۰۰ سايت تبليغاتی را از نتايج جستجوی فارسی گوگل حذف می كند برای شما آماده کرده است، برای ورود به موتور جستجوی سفارشی بدون تبليغات در گوگل می توانيد از این آدرس استفاده کنید.

همچنين برای اضافه كردن اين موتور به صفحه شخصی خود در گوگل (igoogle) می توانید از این جا اقدام كنيد، توجه کنید این روش منحصر به مرورگر Internet Explorer نیست و در کلیه مرورگرها قابل استفاده است اما چون روشی منحصر به فرد برای مروگر IE ارایه نشده پس، از این روش به عنوان تنها راه حذف سایت های تبلیغاتی از لیست گوگل در مرورگر IE استفاده می کنیم.

مرورگر Google Chrome

شاید راحت ترین راه استفاده از گوگل کروم و افزونه ی جدیدی است که به همین منظور ساخته شده است .

با استفاده از افزونه Spam Blocker for Google™ search در مرورگر کروم ، در کنار نتایج جستجوی گوگل یک گزینه با نام Spam اضافه می شود.

از این پس کافی است بر روی این گزینه (Spam) کلیک کنید تا نتیجه‎ی نمایش داده شده و یا دامنه ی سایت را به کل از نتایج جستجوی خودتان حذف کنید!

همچنین با کلیک بر روی آیکن افزونه در گوگل کروم ، می توانید لیست سایت های بلاک شده را مشاهده کنید و یا به صورت دستی دامنه های مورد نظر خود را اضافه کنید .

مرورگر Firefox

افزونه ی مشابه ای نیز برای کاربران مرورگر فایرفاکس وجود دارد .

“OptimizeGoogle ” نام یک افزونه ی کاربردی است که با استفاده از آن می توانید انتخاب کنید چه دامنه هایی در نتایج جستجوی موتور جستجوگر Google دیده نشوند.

بعد از نصب افزونه به منوی Tools در فایرفاکس مراجعه کرده و بر روی گزینه Add-ons کلیک کنید. و سپس بر روی دکمه ی Options افزونه OptimizeGoogle کلیک کنید .

سپس در پنجره  ی موجود، بر روی گزینه Filter کلیک کنید و در کادر موجود لیست سایت هایی که نمی خواهید در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شوند را وارد کنید.

برای راحتی کار می توانید لیست حاوی آدرس بیش از 400 سایت تبلیغاتی و اسپم را از این جا دانلود نمایید و در کادر فیلتر وارد کنید. فقط به این نکته دقت داشته باشید لینک های لیست وارد شده فاقد www است و از آن جایی که این افزونه بین یک سایت با www و همان سایت بدون www تفاوت قائل هست می بایست از هر دو حالت استفاده کنید .

کار تمام است! از شر سایت های تبلیغاتی و اسپم در نتایج گوگل برای همیشه در کامیپیوتر خودتان خلاص شدید!

منبع: شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید